Rica ediyorum seneye formatörlük yapmayın

Kodla Büyü
bizde isteğe bağlı değil okulun bilgisayar öğretmeniysen direk formatörsün demektir, zaten olmasam maaş karşılığını dolduramıyorum.

formyfriends' Alıntı:
bende istemiyorum ama il bu sefer eski devam edenler devam edecek ıstemeyenler ekstra dılekce verecek dedı yanı bır nevi zorlastırmıs bende ıstemedıgıme daır dılekce verdım önceden her seferınde isteme dılekcesı alınırdı sonra ona gör degerlendırıldı sımdı zorlamak ıcın ıstemedıgınıde dılekce yazıyon

YAhu ne alakası var nerenizden yorumluyorsunuz işleri, adamlar yani hangi il ise her seferinde dilekçe verme prosedürünü kaldırmış hem sizin hemde kendi işlerini kolaylaştırmış, ayrıca görev almak istemeyenler olacağını da düşünerek bırakacaklar dilekçe versin demiş,

Bunu biz yapmadık ama yapsaydık her6 ayda bir 850 adet dilekçe alıp bir de 60-70 kişi için formatörlük belgesini depolama sürecinden kurtulmuş olacaktık.

Umarım temmuzda çalışma yoktur sin orada hocam niyagaraya falan gidin tatilde yada en kötü yeşile basın biraz rahatlaatın kendinizi.

ben geçen yıl birinci dönem formatör olamamıştım başvuruyu kaçırmıştım derslerimizn kalktığı sene eşimde çalışmıyor çektiğim sıkıntıyı ben bilirim arkadaşlar bol keseden atmayın sizin söylediğiniz aklımdan geçmedi değil evet hep beraber tepki koymak ama malesef bu o kadar kolay olmuyor.ve şunu da unutmayın biz yapmasak bile sertifikalılr yapıyor ve yapacak adam sınıf öğretmeni 30 saat derse girmektense koşa koşa gidiyor formatörlüğe

cesur yürek55' Alıntı:
kimse zorla görevlendililemez. görevlendirme yapıldığında iptal ettirme hakkınız var.

iptal hakkımız yok işte hocam ne yazıkki zorla görevlendiriyorlar imza da atıyoruz dilekçe de vermiyoruz ama bilişim tek. öğrt. olunca zorunlu görevlendirme yapıyorlar her il aynı değil işte ayrıca mahkemeye de dava açtım ama sonuç olumsuz geldi ne yazıkki kurtulamıyoruz istemesek de

hayat86' Alıntı:
emrahsahan' Alıntı:
1-Formatör olsanızda da olmasanız da pc lerdeki sorunlara bakacaksınız.
2-Öğretmen arkadaşlarınızın sorularına cevap vereceksiniz.
3-Web sayfasını düzenleyeceksiniz.

Bunların dışında ek iş yapıyorsanız o sizin probleminiz.Tavrınızı net bir şekilde koyarsanız problem çıkmaz.

Ben şahsen en üst seviyede güvenlik önlemlerini alarak pc sistemlerini kurdum.Web sitesini de dinamik yönetim panelli yaptım.Güncellemeleri 5dk gibi kısa bir sürede yapıyorum.Geriye sadece idarenin ve arada sırada öğretmenlerin bilişim ile ilgili sorularını cevaplamak kalıyor.Ben formatörlükte abartılacak bir olay görmüyorum.
1- pclerdeki sorunlara bakmazsam ders ileyemem zaten ben bundan kaçmıyorum 8-5 okulda kalmaktan kaçıyorum bu bir...
2-hocam dersim bitti mi eve gideirm beni bulan sorusunu sorabilir :lol:
3- web sayfasını zevkle yapıyorum benim için hobi sayılır saatler değil dk lar alıyor evde yaptıgım dürece de sorun yok......

Kıasacası formator olmak istemiyorum paranın gözü çıksın....herkes nsaipte olanı alır fazlasını kazansa da Allah ne kadaryazdıysa elde o kalır bunu unutmayalım...
+ ben pc deki sorunları formatöre söylüyorum buluyo bi çaresini :) yani ben mi çözücem ek dersi alan o.

yaren61' Alıntı:
cesur yürek55' Alıntı:
kimse zorla görevlendililemez. görevlendirme yapıldığında iptal ettirme hakkınız var.

iptal hakkımız yok işte hocam ne yazıkki zorla görevlendiriyorlar imza da atıyoruz dilekçe de vermiyoruz ama bilişim tek. öğrt. olunca zorunlu görevlendirme yapıyorlar her il aynı değil işte ayrıca mahkemeye de dava açtım ama sonuç olumsuz geldi ne yazıkki kurtulamıyoruz istemesek de
dava sonucu olumsuzsa yapacak bişey yok. şaşırdım olumsuz olmasına.. görevlendirme adı üstünde..
Allah tan burda zorunlu değil.

yaren61' Alıntı:
cesur yürek55' Alıntı:

hocam olumsuz cevabın gerekçesi nedir. Bildiğim kadarıyla 657 ye göre geçici görevlendirmelerde memurun muvafakatı aranır. Bu da geçici görevlendirmeye girer, valinin gönderdiği genelge dir ve genelgeler de kanunlara (657 dmk) aykırı olamaz, değil mi?

hocam gerekçe kısaca "kamu hizmeti yararına bulunduğun kurumda görevlendirme yapılabilir" farklı illerde farklı uygulamaların olması, çalışma saatlerinin öğretmenlerle aynı olmaması, zorunlu olması hiçbiri mahkeme tarafından gerekçe görülmedi ne yazıkki bölge idare veya karar düzeltme hiçbiri işe yaramadı zorunlu devam ediyoruz mecburen onun için hiçkimse formatörlük zorunlu değil istenirse bırakılır demesin bıraktırmıyorlar işte

odin' Alıntı:
Şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; ben görevlendirme istemeyeceğim. Kıymetimizin bilinmesi ancak derslerimizin geri iadesiyle olur. Eğer tamirciye ihtiyaçları varsa MYO mezunu bir sürü bilgisayarcı var. Onları alsınlar işe.
BEN DERSİMİ GERİ İSTİYORUM.
:alkis: :alkis: :alkis:
ben de bu dönem istifa dilekçesi verdim hala kabul edilmedir; ama gelecek yılda kesinlikle formatörlük için başvurmayacağım ve kabul etmeyeceğim; iptal için her yolu deneyeceğim ve mahkeme reddetse başka bir amaçla tekrar mahkemeye iptal için gideceğim... hayatta paradan daha önemli şeyler var (onur,kendine saygı vb.); ve Allah iktisat ve kanaat ile herkesin rızkını veriyor..(bebekler ve yavrular gibi..)

yaren61' Alıntı:
cesur yürek55' Alıntı:

açın davanızı bakın neler oluyor. zorla görevlendirme yapılamaz bu hukuka aykırıdır. ama ben kabul ederim imzalarım derseniz o zaman olay başka

bazı şeyleri kazanmak için önce sıkıntı çekmek lazım gecmişe baktıgımız zaman binlerce örnek var hiç bir zafer gümüş tepsilerle sunulmamaıstır. biz sıkıntıya gelemeyiz diyorsak da bundan sonra olacaklara ses etmeyelim o zaman sitede onlarca formator öğretmenin sıkıntıları bilmem ne diye konu da açmayalım lütfen madem halinizden memnunsunuz. bizim en buyuk sorunumuz 8-5 çalışmak, derslerimizin olmaması , öğretmenlikten uzaklaşıp memur veya tamırcı gibi çalışmak, diğer öğretmenler ve idareyle fazla yuzgöz olmak vsvs...bu ekders isteyenin de istemeyenin de sorunu ama formator olmayacagız ek ders gidecek denildi mi sayfalarca açılan konular dertler yok oluveriyor birden anlamıyorum....

İl Müdürümüzle ve bağlı bulunduğum şube müdürüyle konştum yapılacak gözüküyor ama YEGİTEK'e bu durumla ilgili görüş sorduk cevabını bekliyoruz sayın hocam.

Geri