Resmiyette Sınav Tekrarı ?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Zamanında Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde "Yazılı sınav sonunda öğrencilerin çoğunluğunun başarısız olması halinde, başarısız öğrenciler için bir sınav daha yapılır." şeklinde bir madde varmış. Bildiğim ve baktığım kadarıyla böyle bir şey artık yok. Hatta İlköğretim Kurumları'nda da yok. İkinci mevzu ise, bu başarısızlık nasıl hesaplanır?
A) (50'ye eşit veya 50'yi geçen öğrenci sayısı / Sınıf Mevcudu)*100 mü?
B) (Sınıfın toplam puanı / Sınıf mevcudu) mu?

Yönetmelikte olmayan şeyin hesabını ne yapacaksın hocam :) Boşver yok işte. Yönetmeliğe gelirse nasıl yapılacağını da açıklarlar.

Yönetmelikte olmayan şeyin hesabını ne yapacaksın hocam :) Boşver yok işte. Yönetmeliğe gelirse nasıl yapılacağını da açıklarlar.
İnan işgüzarlık değil hocam 😆 Bir arkadaşla hesaplama konusunda farklı görüşlere sahibiz de, ben de cevabı illaki bizim forumdan bulurum dedim ❤️

• Beğen
Tepkiler: omd
Zamanında Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde "Yazılı sınav sonunda öğrencilerin çoğunluğunun başarısız olması halinde, başarısız öğrenciler için bir sınav daha yapılır." şeklinde bir madde varmış. Bildiğim ve baktığım kadarıyla böyle bir şey artık yok. Hatta İlköğretim Kurumları'nda da yok. İkinci mevzu ise, bu başarısızlık nasıl hesaplanır?
A) (50'ye eşit veya 50'yi geçen öğrenci sayısı / Sınıf Mevcudu)*100 mü?
B) (Sınıfın toplam puanı / Sınıf mevcudu) mu?
A

Ya bizim öğretmenlerden biri sınıflarda 90 ve 100 almayanları aynı sorularla tekrar sınav yapıyormuş. Sonra vay o öğretmen çok başarılı oluyor ama aslında çocukların çalışma motivasyonu düşüyor

Geri