Resimli Uzak Masaustu Baglantisi

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaslar forumun birinde rastladim, alintidir paylasmak istedim, umarim yararli olur;

Uzaktaki bilgisayarı yönetemik için logmein veya başka bir programa gerek kalmadan XP nin içinde gömülü bulunan programla idare edebilirsiniz. Ben işyerimdeki bilgisayarımın masaüstünü, evimden idare edebiliyorum. İşyerimdeki bilgisayar windows 2003 server ve evimdeki bilgisayar windows XP kullanmaktadır. Basitçe anlatamak gerekirse
Uzaktan idare edeceğiniz bilgisayarda Bilgisayarama sağ tıklayıp, gelen pencerede uzak sekmesine tıklamanız ve Uzaktan Yardım başlığı altındaki "Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir

Ayrıca idare edeceğiniz bilgisayar ağ üzerinde ise bilgisayarınıza ağ üzerinde sabit ip vermeniz ve adsl modemde 3389 nolu porttan gelen çağrıları bu ip ye yönlendirmeniz gerekiyor. port yönlendirme konusunda bu sitede ayrıntlı bilgi veren konu başlıkları vardı sanırım. Yok eğer usb modem kullanıyorum diyorsanız bunlara gerek yok.

Gelelim idare edecek olak bilgisayara. Başlat çalıştır komutunda çıkan komut satırına
"mstsc" yazın ve gelen bölümde uzaktaki bilgisayarın ip adresini yazın. Benim işyerindeki bilgisiyarımda ttnet adsl ve statik ip olduğundan bu ip adresini her seferinde tekrar almama gerek kalmıyor.

Bağlan a bastığınızda ekranınıza uzaktaki bilgisayarn kullanıcı adı ve şifresini girmesini isteyen bi log in ekranı gelecektir. Uzaktaki bilgisayardaki bir kullanıcının adını ve şifresini girdiğinizde uzaktaki bilgisayarın masa üstüne bağlanacaksnız.

not: resimlerde gecen bilgisayarlardan birisi win xp digeri win2003 server 2 sininde xp olmasi durumu degistirmiyor!!!

emegin icin saol kardes ama ben sana güzel bir program önerim googleden gir arastir indir

TeamViewer demo sürümü ilk baslarda 20 dk baglaniyorsun sonra 5 dk ya düsüyor güzel bir porgram tafsiye ederim benim caliştigim sirkette ultra VNC kullaniyoruz sinirsiz baglanti ama serverden yapiliyor

ii calişmalar bilgisayar bilisim ailesi.... Can Özgür

tesekkur ederiz ozgur hocam dedigin gibi aslında bu is icin log me in, showmypc, teamviewer v.s v.s gibi bir suru yazilim var, bu sadece windowsa ozgu oldugu icin paylasmak istedim.

TeamViewer denemeye deger :) :) vista güvenlik duvari filan tanimiyor direk baglanti

Geri