resim çıktısı alamıyorum

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
yazıcıya resmi yazdır dediğim zaman yazdırmıyor, yazdırma sırasına alıyor ama çıkmıyor, resmi word belgesine aldığımda sıkıntı yok çıkarıyor, yazıcı ayalarına baktım ama bulamadım bunla ilgili bişey nasıl düzeltecem bunu?

Re: resmi çıktı alamıyorum

Gayriresmi çıktı alın o zaman. :D

Re: resmi çıktı alamıyorum

Pdf formatında mı çıktı almaya çalışıyorsunuz?

Hocam bi çok sebebi olabilir yazıcı lazermi mürekkep püskürtmelimi nasıl bi hata yada uyarı veriyor. Yazı çıktısı veriyor resmi yazdırmıyorsa büyük ihtimal renk kartuşu bitmiştir. Nası hata yada uyarı verdiği önemli ..

bence yazıcınız mürekkep püskürtmeli bir yazıcı
daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıştım
yazıcı ayarlarından hallettmiştim ama neresi idi hatırlamıyorum
kağıdı a4 yerine resim kağıdı ölçülerinden birini seçin belki çözüm olur.

hocam kartuşla alakası yok çünkü renkli yazıcı değil, resim dediğim şey de bakanlıktan gelen gelen yazılar resim formatında gönderiliyor onları çıktı almaya çalışıyoruz her seferinde worde eklemem gerekiyor resmi, direk alamıyoruz çıktı, herhangi bir hatada vermiyor. mürekkep müskürtmeli olup olmadığına bakmadım açıkcası.

aynı sorun bende de var, yazıcım "lexmark x652de". word belgelerinde sorun yok, yazıcı siyah beyaz. jpeg uzantılı ne olursa olsun yazdırma tepsisinde bekletiyor.
Çözümü olan paylaşırsa memnun oluruz.

Al bendende o kadar HP LazerJet P2014 Bilgisayarıma format attım 3 aydan beri hiç bir sıkıntı yok resimleride yazılarıda sıkıntısız yazdırıyordum ancak son 1 haftadır resim e tıklayıpta yazdır dediğimde tepside bekliyor hiç bir hata vermiyor ancak word dosyasına atıpta yazdır dediğim zaman takır takır yazıyor.

HP LazerJet P2014

Lazer yazıcı
Siyah Beyaz

arkadaşlar yazıcı ayarlarından girip siyah beyaz seçeneğini seçerseniz düzeleceğini sanıyorum.
renksiz yazıcılardan bazıları renkli çıktıları siyah beyaz olarak ta olsa vermiyor.

Al bendende o kadar HP LazerJet P2014 Bilgisayarıma format attım 3 aydan beri hiç bir sıkıntı yok resimleride yazılarıda sıkıntısız yazdırıyordum ancak son 1 haftadır resim e tıklayıpta yazdır dediğimde tepside bekliyor hiç bir hata vermiyor ancak word dosyasına atıpta yazdır dediğim zaman takır takır yazıyor.

HP LazerJet P2014

Lazer yazıcı
Siyah Beyaz
Arkadaşlar, bende HP yazıcıda resim çıktısı alamıyorum hatada vermiyor. PDF veya word dosyalarında sıkıntı yok. Çözümü var mı acaba?

Son düzenleme:
aynı resmi word belgesi içerisine ekleyerek deneyin hocam. eğer baskı alabiliyorsanız en güzeli printer driver yeniden yükleyin.

ayarlardan "sayfayı siyah beyaz" yazdır seçeneğini seçin kesin düzelir, ben de bir ara yaşamıştım aynı sıkıntıyı.

Geri