Resen atama puan üstünlügüne göre mi?

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
Norm fazlasi atamalarinda bos kalan yerlere resen atama yapilirken hizmet puani yuksek olandan mi baslanir yoksa dusuk olandan mi??

Puan yetersizliğinden atanamayan veya tercihte bulunmayan öğretmenlerin atamaları kendi ilçelerinde boş kalan eğitim kurumlarına, hizmet puanı en az olan öğretmenden başlanarak resen gerçekleştirilecektir.

Ya il milli egitimi aradim yuksek olandan baslanarak yapilacak diyorlar. Kafayi yicem.

Normalde Tercih atamaları puanı yüksek olandan, resen atamalar puanı düşük olandan başlanır.

İlçe içinde boş kalan yerler için puanı yüksek olandan, il içinde boş kalan yerler için puanı düşük olandan başlanarak yapılır diyor.

Ya il milli egitimi aradim yuksek olandan baslanarak yapilacak diyorlar. Kafayi yicem.

Ilinizin internet sitesinde kılavuz vardır, nelere göre yapılacağı net bir şekilde yazar. Illere gönderilen ana hatları belirleyen bir yazı vardı orada ilçe icinde puanı fazla olandan başlanacağı il içinde ise puanı düşük olandan başlanacağı yazıyordu. Bu yüzden büyük ihtimalle bütün illerde bu şekilde yapılacaktır.

[Qm22, post: 1761992, member: 27811"]Benimki ilce ici olacagi icin yuksek puandan baslayacak yani[/QUOTE]

Evet. Eger gönüllü olarak yazanlar çıkmazsa boş kalan yerlere puanı yüksek olanlardan başlayarak atama yapacakalar. İki kiside aynı okulları tercih ettiğinde puanı yüksek olanın önceliği var.

Tekirdag.meb deki yaziya baktim belirleyici bir aciklama yok. Internette afyonun yayinladigi yaziya denk geldim, ilce icinde az puandan baslanarak yapilacak yaziyor. Hatta altini bile cizmisler. Ilden ile farklilik gostermesi sacma degil mi? Ayrica hizmet puaninin yuksekliginin bu sekilde dezavantaj olurturmasi da hic hos degil. Ben gidicem zorla bi yere, hatta surgun edilircesine gidicem. Digerlerinin puani dusuk diye okullarinda kalicaklar. Iyiymis..
SmartSelectImage_2017-11-29-16-19-23.jpg

Ya baktigim pek cok ilin kilavuzunda resen atama ilce icinde dusuk puandan baslanarak yapilir yaziyor. Tekirdagda tam tersi durum. Nereye ne sekilde itiraz edebilirim acilen bilgiye ihtiyacim var. Okul mudurum filan ilgilenmiyor hic :(

Hocam bizim de başımıza geldi. Aslında en yüksek olandan başlanır. İlçede imkanı daha iyi bi okul açık olsa ve düşük puandan başlansa bu sefer de yüksek puanlı atanması lazım değil mi diyoruz. Burada aslında ayrımı doğru yapmak gerek. İlçe merkezinden uzaklığına göre, bence okulun konumuna göre mahrum bi bölgedeyse eğer hizmet puanı düşük olan, okul ilçe merkezinde ise hizmet puanı yüksek olan gitmeli. Fakat bu ilden ile farklılık gösteriyor. Haklısınız. Fakat durum tam tersi olsaydı? Merkezde çok iyi bi okul açık olsaydı ve yine düşük puanlıya öncelik verseydi bu sefer de puanı yüksek olan itiraz edecekti.

Ama benim icin tam tersi. kisiyi cagirip konussunlar o zaman yuzyuze halledilsin. Benim su anki okulum merkeze bagli bir kasaba gibi merkezde degil ama tum imkanlar var. O okul guya merkezde ama hic bir seyi yok. En yuksek puanli benim. Oraya gitmek benim icin sürgünden farksiz su an. Cok uzuluyorum ya. Sizin dediginiz gibi bisey olsa yuksek puanlilar zaten orayi tercih edip giderlerdi. Ben resen olandan bahsediyorum. :((

Ama benim icin tam tersi. kisiyi cagirip konussunlar o zaman yuzyuze halledilsin. Benim su anki okulum merkeze bagli bir kasaba gibi merkezde degil ama tum imkanlar var. O okul guya merkezde ama hic bir seyi yok. En yuksek puanli benim. Oraya gitmek benim icin sürgünden farksiz su an. Cok uzuluyorum ya. Sizin dediginiz gibi bisey olsa yuksek puanlilar zaten orayi tercih edip giderlerdi. Ben resen olandan bahsediyorum. :((
Haklısın hocam. İlin düşüncesi şu şekilde olabilir. Kasabada çalışan bi öğretmen ulaşım olarak daha iyi imkanlarda olan merkez okula gelmek ister, puanı yüksek olduğu için hakkıdır demiş. Sizin baktığınız gibi bakmamış. Resen atamayı da yüksek puanlı öğretmene vermiş. Onların bakış açısına resen de olsa isteğe bağlı da olsa sizin hakkınız.

Ben ilçede norm fazlasiydim. Benle beraber 7 8 kisi var fazlalık olarak 2 kisilik norm aciliyor resen benim atamam yapiliyor hizmet puani olarak benden dusukte var yüksekte usulsüzlük söz konusu mu

Ben ilçede norm fazlasiydim. Benle beraber 7 8 kisi var fazlalık olarak 2 kisilik norm aciliyor resen benim atamam yapiliyor hizmet puani olarak benden dusukte var yüksekte usulsüzlük söz konusu mu
başvuru yaptınız mı? Siz yapıp diğerleri yapmadı ise usulsuzluk yok. ama sadece sizin yeriniz değişti ise bir usulsuzluk olabilir.Diğer arkadaşlar herhangi bir özür içinde dilekçe verdi iseler usulsüzlük olmayadabilir (ailebütünlüğü vsvs)

Geri