Resen atama bilenler yardım etsin

Kodla Büyü
E

Esmaa_71

Misafir
Mrb hocalarım ben uzun süredir siteyi takip ediyorum ama yeni üye oldum sıze sormak istiyorum zor durumdayım..
Ben eşimden ayrılmak üzereyim.. Doğu görevini yapmadım eşten dolayı ertelenıyordu..ama şimdi ayrılıyorum.. Zor zamanlar gecırıyorum..mahkemem agustos ayında mayıs ayı geçtiği için bu sene de ertelenır ama Eylül ayında resen atama yaparlar mı dıye merak ediyorum.. Çünkü agustosta mahkemede bosanırsam hemen sıstemde değişir ve eylül de resen atanır mıyım.. Kimse net bilgi vermıyor
Bilenler lütfen yazsınnn

bulunduğunuz ilde 3 yılı doldurduysanız haziran ayında tercih yapıp il içinde ve ya il dışında doğu görevi olan bir okula gitmeniz gerekecek.
Eğer gitmezseniz eylüle doğru resen atama olabilir, ki genelde yapıyorlar. Tabi mahkemenin bitmesi bunun kararın elinize ulaşması vs ne kadar sürer bilemeyiz. Sizin için en hayırlısı olur inşallah.
* Mayıs ayında il içinde açılan okullardan doğu görevi olanları yazabilirsiniz. Diyelim olmadı, il dışı atamasında hem il dışını hem il içini yazma hakkı veriyorlar doğu görevini yapmayanlara.

Hocam zor bir süreç gecırıyorum puanım düşük gecen sene de yazdım gelmedı.. Bırde mahkeme agustosta olduğu için mayıs geçer ertelenır zaten ama yıne de Eylülde olur mu resen

Yok sizin 2019 a kalır . Çünkü haziran gibi okullara liste gelir şu kişiler doğu görevini yapmamış tercih yapsınlar yoksa resen atanacaklar vs vs. Siz zaten mahkeme oldu sonuçlandı gerekçeli karar derken eğitim başlar 2019 a kalır en erken.

Hocam saolun.. Defalarca mıllı eğitime sordum hepsi farklı diyor..o zaman belli olur şimdiden birsey soylemeyız dıyorlar.. Cok tesekkur ederım cevap verdiğiniz için

Hocam görev yaptığım okulda da boşanan bir öğretmenimiz oldu. O da sizin gibi zorunlu hizmetini yapmamıştı. Boşandıktan sonra 1 yıl bu okulda kaldı. Böyle bir hak veriliyormuş. 1 yıl sonra da il içi tayinlerde zorunlu hizmete giren bir okula geçti. Şansına o okul kendi memleketine 10 dk. uzaklıktaydı. Umarım sizde de bu şekilde olur.

hocam zaten boşanma veya bu gibi başka durumlarda, 1 yıl süre içerisinde özür grubundan başka bir ile tayin isteyebilirsiniz. Sağlık özrü gibi (bulunduğunuz ilde sizin veya bakmakla yükümlü olduğunuzun kişinin tedavi imkanı yoksa). Ama gittiğiniz okulda 1 sene sonra yine doğu görevi yükümlüsü olursunuz.

Hocam görev yaptığım okulda da boşanan bir öğretmenimiz oldu. O da sizin gibi zorunlu hizmetini yapmamıştı. Boşandıktan sonra 1 yıl bu okulda kaldı. Böyle bir hak veriliyormuş. 1 yıl sonra da il içi tayinlerde zorunlu hizmete giren bir okula geçti. Şansına o okul kendi memleketine 10 dk. uzaklıktaydı. Umarım sizde de bu şekilde olur.
Hocam o bir yıl okulda kalma hakkı veriliyormuş ya onu nası gösterebilirim milli eğitime nasıl ıspatlayacagım biliyor musunuz

hocam zaten boşanma veya bu gibi başka durumlarda, 1 yıl süre içerisinde özür grubundan başka bir ile tayin isteyebilirsiniz. Sağlık özrü gibi (bulunduğunuz ilde sizin veya bakmakla yükümlü olduğunuzun kişinin tedavi imkanı yoksa). Ama gittiğiniz okulda 1 sene sonra yine doğu görevi yükümlüsü olursunuz.
Hocam bu bir yılı atlatmam lazım zaten 2019 da 5 yılım doluyor ucretsız izin alıcam psikolojik olarak yıprandım.. Ama işte bu Eylül de resen atanmamam lazım puanım düşük korkuyorum o yuzden

Saolun hocam gerçekten çok zor zamanlar.. Teşekkür ederim cevap yazdığınız için

Geri