reno scenic mi ford c max mi

Kodla Büyü

simpleLife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar bu iki araçtan birinden almayı düşünüyorum 30.000 civarı bütçem var yazın uzun yolda kışın şehir içinde kullanacağım dizel almayı düşünüyrum siz olsanız hangini seçerdiniz...

Ford reno ya göre daha iyidir bence, daha sağlam, daha az yakar diye biliyorum

hocam ben bugün saat 16:00 da aracımın siparişini verdim tabikiii C-MAX. (Dizel-Otomatik park-Beyaz)
Araca altın koruma vefull depo yakıt da beleşe aldım. Bana en uygun fiyatı da afyon verdi

Ben bu aracı almadan önce tam 1 sene bu segmentte yer alan (Pejo 5008-scenic-cmax-ix35-picasso) bu araçların tamamını inceledim
Hepsi aile aracı fakat bunların içinde c-max beni cezbetti.

2. el alacaksan 2008 veya daha yukarısı bir model al (alt modellerde CVT şanzıman sorunu var)
Her güzelin elbet bir kusuru var bunun da vardır elbet benim bilmediğim ama aile arabası dersen kesinlikle Ford c-max :)

Scenic 'e de kesinlikle yaklaşma malzeme sıfır

fordun tdci motoru yeter. rakiplerinden açık ara önde bu segmentte.

fordun araçları renoya göre daha iyi fakat sanki scenic privilege c max e göre daha dolu bir araç

Hocam scenic düşünürsen ve ikinci el temiz birşey arıyorsan bizim komşu ne zamandır satmaya çalışıyor çok iyi birşey olsaydı bu kadar beklemezdi bence ford alırsın bir ford olursun lord :++:

Hala Cmax Ghia kullanan birisi olarak bence Cmax. Ama Scenic alırsan da en dolusunu al. Scenic'in doşuna binmek nasip oldu, sanki şahine biniyormuş gibi oldum benim araçtan sonra. Bir de malzeme kalitesi genel olarak zayıf geldi bizimkine göre.

Geri