Rehberlik ogrt. hizmetici seminer ucreti

Kodla Büyü

karekedi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bizlere Ogretmenlere, ogrencilere ve velilere eba hakkinda seminer duzenleyin vs. deniyor ya. Bu sizin asli goreviniz oldugu icin ek ders falan yok deniyor ya. Hah tam burda birsey soracagim ogretmenler odasina asilan ek ders bordrolarinda subat ayjna ait 24 saat hizmetici girilmis rehber ogretmenlere. Sordum arkadasa hayirdir ne hizmet ici? dedim. Siniflara gidiyoruz ya dedi.

Ayrintisini sormadim. Artik universite sinavlari icin rehberlik mi yaptilar. Sigara alkol uyusturucu hakkinda bilgilendirme mi yaptilar bilmiyorum ama siniflarda ogrencilere birseyler anlattilar diye catir catir almislar ek derslerini bize ise gorevlendirme 15 inde basladi bir hafta ek dersimiz gitti. E zaten bu yaptiklari bilgilendirmeler de rehberlikcilerin asli gorevi degil mi ben mi yanlis biliyorum?

hocam çok haklısınız.
btr görevlendirmelerinden sonra yaşadıklarım branşımızla ilgili ciddi kaygılar yaşamama sebebiyet vermiş durumda.buyuzden tektas tan alan değişikliği yapıp bilişime geçmediğim için şanslıyım galiba bugunlerde ama yarın ne olur bilmiyorum.

Yani bize deniyor ki sinif sinif dolas gozlem formu doldur. Ek ders isteme asli gorevin senin. Rehberlicilerin ek dersinde gozum yok allaha sukur ama bize neden odenmiyor madem boyle birsey var. Gozlem formu doldurmak benim asli gorevim de siniflafda rehberlik amacli seminer vermek rehberlikcinin asli gorevi degil mi?

Ben kendi okulumda BTR yim 8 subattan beri essek gibi okulda kosturup durdum benim hakkim degil mi o haftanin ek dersini almak? Bilgisayarcinin yaptigi hersey asli gorevi zaten ek ders vermeseler de olur.

Rehber öğretmene de "sizin göreviniz zaten bu, ne ek dersi?" demeleri gerekir bu mantığa göre.

Geri