recovery card

Kodla Büyü

celikmine

Üye
selam arkadaşlar
Laboratuarımdaki bilgisayarlarda instant recovery card bulunmakta bilgisayarlara bu nedenle format atamıyorum.Ayrıca cd-rom sürücüm de yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Güvenlik kartlarının şifresi default olarak 12345678 dir.ve genelde menüsüne home tuşana basarak ulaşabilirsin.

Yani bilgisayar açılırken homa a basıp şifreyi gireceksiniz.Ondan sonra güvenlik kartının programı açılacak.eğer birazcık ingilizceniz var ise hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. sürücüler üzerindeki korumayı kaldırıp kaydet deyip şifre girip tekrar kartı aktif hale getireceksiniz.

Eğer meb in kurduğu bilgisayarlardan ise işlemleri adım adım yazabilirim.

garantisi varsa bandrolü hafiften nemlendirip dikkatlice çıkar.Yırtmadan çıkar bize lazım ok
kasayı aç güvenlik kartını çıkar.Bilgisayar her türlü işleme hazır hadi abkalım kolay gelsin.Kurduktan sonra bütün işleri halledin tanıtım falan işte anladığınızı düşünerekten en songüvenlik kartını tak kasayı kapat bandrolün yapışkan kısmını hafif tükürükle yapıştır.ok no problem :wink:

2 sene önce ben mabatyibo2005 in dediği şekilde yapmıştım,yani kasayı açmıştım.(Granti süresi dolmamıştı daha) neyse bilgisayarlar Yönsis di ve oldukça sıkıntılıydı. CD ROM bağlamıştık kasaya fakat ne xp kurabilmiştik ne de herhangi bi boot cd yle çalıştırabilmiştik + başka bir bilgisayarda xp kurulu ve sorunsuz bir şekilde çalışan hdd yide bağlamıştık ama bi türlü onu da görmüyodu.Sanırım bios undan üretici firma bizim değiştiremiyeceğimiz veya engelleyemediğimiz birtak düzenlemeler yapmıştı. (Açıkcası herşeyi denemiştik ama bi anlam verememiştik ) Sonuç itibariyle xp si çökmüş olan pc yi güzelce bandrolünü tekrar yapıştırıp gönderdik garantiye 2 ay sonra ghostunu alıp göndermişler kaldı ki yanındaki aynı diğer bilgisayrın image nı alıp atmayı denemiştik ,olmamıştı.. Yani diyeceğim şu eğer işletim sisteminde kaydedeğer bir sorun yoksa ve bilgisayarlar YÖNSİS ise fazla kurcalama bence :oops:

Bilgisayarlar maalesef yönsis... Sanırım tEO nun yolunda ilerliyordum.Yalnız bilgisayarların garantisi doldu.Yinede öneriler için sağolun

Geri