Receb-i Şerif’in 15. gecesi namazı

Kodla Büyü

btnotlari

Süper Üye
Süper Üye
Mesajlar
2,190
BU GECE KILINACAK 14 REKATLIK NAFİLE NAMAZ

Receb-i Şerif’in 15. gecesi namazı( 4 Haziran Pazartesi’yi 5 Haziran Salıya bağlayan gece/yani BU Gece Kılacağız Kıymetli Kardeşlerim

Resulullah (S.A.V) buyurdu ki:

“Her kim Recep’in 15. Gecesinde 14 rekât namaz kılar; her rekâtında bir “Fatiha”, yirmi “İhlâs”, üç kere “Felak” üç kere “Nas” surelerini okur, namazını bitirince on kere salâvat getirir, 30 kerede: (Sübhânallahi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallahü vallâhü ekber) derse;

Allah-ü Teâlâ ona sevaplarını yazmak, Firdevs cennetinde kendisi için ağaçlar dikmek üzere 1000 melek yollar, o geceye kadar yapılan bütün günahlarını siler, bir dahaki seneye kadar üzerine hiçbir günah yazmaz.

Bu namazda okuduğu her harfe karşılık, 700 sevap yazar. Her rükû ve secdesine karşılık cennette ona yeşil zebercetten köşk bina eder. Her rekata karşılık, cennette ona kırmızı yakuttan on şehir verir. Bir melek gelip, elini omuzları arasına koyarak “Muhakkak geçmiş günahların bağışlandı, ameline yeniden başla.”der.”
 

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
674
ALLAH (c.c) razı olsun hocam. Seninkine ek olarak Recep ayının 1.inde 15 inde (yarın) ve oruç tutmanın farz sunnet olmadığı halde buyuk sevaplardan olduğunu biliyorum.Birde yine Recep ayının 1-10u arasında 10 ile 20 si arasında ve 20 si ile 30 u arasında hacet namazı da kılmak efdaldir. ALLAH günahlarımızı affetsin cümlemizin inşaALLAH..

http://mutlulugunsifresi.com/receb-ayin ... azlar.html
 
Üst