RAW USB

Kodla Büyü

Yourdhacool

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Raw dosya sistemine dönüşmüş bir usb den verilerimizi bir şekilde kurtardık diyelim.Daha sonra o usb yi tekrar kullanabilme şansımız var mı? Yoksa Usb yi çöpe mi atmamız gerekiyor?

16 gb lık corsair flash bellek raw olmuştu, verileride kurtaramadım raw ı da düzeltemedim ve çöpe attım. neredeyse denemediğim yöntem kalmamıştı. :(

Benzer soruna çözüm ararken gördüm bu başlığı.
Nette karşılaştığım şu yöntem ile hallettim ben işinize yarar belki.

İlk olarak Cmd yönetici olarak açın.

diskpart yazın,

list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)

select disk 1 (kaç numaralı disk i seçmek istiyorsanız onu yazın. (Benim ki 3 tü mesela))

clean

create partition primary

select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin az önce ki sayı ile karıştırmayın)

active

format fs=fat32 (Eğer NTFS’ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)

assign

exit

Mini Tool Power Data Recovery ile raw olmuş usb yada hdd içerisindeki bilgileri kurtarabilirsiniz. (Program netten bulunabiliyor - gezginlerde var)

Program raw'ı düzeltmez sadece içindekileri kurtarır.

Önce Bilgisayarım sağ tık Yönet
Sonra USB belleğin harf yolunu değiştirin. Ardından Eğer NTFS ise exFat formatında biçimlendirin. En son tekrar NTFS olarak biçimlendirin. Ben RAW'dan 64 gb'lık belleği böyle kurtardım.

Disk Internals Partition Recovery programı ile 1 TB lık harddisk ve 16 GB iki usb den veri kurtardım. kurtardıktan sonra biçimlendirip tekrar kullandım. ikisi de RAW formatı olmuştu.

Power Data Recovery
içerisinde key var

bu programla
raw olan diskten ve disk içerisinde rastgele isimler oluşan flashlardan neredeyse verilerin %80'ini kurtardım.

(netten bulmuştum önceden pc'de duruyordu virüs taraması yaptırın isterseniz)

Ekli dosyalar

• Power.Data.Recovery_v6.6.rar
    5.3 MB · Görüntüleme: 68
hocam en kolayı get data back programı ile oluyor. Kullanımı basit NTFS ve FAT olarak kullanmalısınız işletim sistemi bitine uygun olanı çalıştırmalısınız. Programı da ekledim.

Ekli dosyalar

• GetDataBack Classic v4.33.rar
    5.1 MB · Görüntüleme: 94
yazma korumalı disk hatası alıyorum.internette denediklerim işe yaramadı yine de tavsiye verecek varmı

Arkadaşlar, Atak kurulu bir flash bellekte önce disk biçimlendirme hatası aldım. CHKDSK komutu işe yaramadı. Biçimlendirme yapmayı denedim (fat32 ile), sorun yine devam etti. Daha sonra Disk Yazmaya Karşı Korumalı hatası vermeye başladı. Get Data Back programı da işe yaramadı. Ne yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz. Bu durumla çok karşılaşmaya başladık.

Arkadaşlar, bu problemle ilgili bir çözüm önerisi olan yok mudur? Flash bellek artık çalışamaz mı acaba? Çünkü biçimlendirme işlemine de izin verilmiyor. "Disk Yazma Korumalı" uyarısı veriliyor.

R-studio network ile bilgilerini kurtarabilirsin.usb büyük ihtimal çöpe gider.

R-studio network ile bilgilerini kurtarabilirsin.usb büyük ihtimal çöpe gider.
Öyle mi? Flash bellek kurtarılamıyor demek ki bu durumda. Teşekkürler Hocam. (Flash bellek boştu. Anahtar flash olarak ayarlamıştım. Ntfs ile biçimlendirip Atak kurmuştum. Yazma Korumalı olarak ayarlamıştım. Bazı öğretmenlerin flash belleklerinde bu sorun çıktı.)

Son düzenleme:
Geri