Raspberry pi & Arduino?

Kodla Büyü

bundara79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar anadolu lisesi öğrencileri için kodlama eğitimi,robot yarışmaları ve tubitak yarışmaları için yer alabileceğimiz projeler için hangisini seçmeliyiz acaba? bu donanımları kullanan arkadaşlar ;
1. hangisi projeler için daha iyidir?
2. hangisinde başlamalıyız?
3. kullanım olarak hiç bilmeyen birisi nereden başlamalıdır?
tşk ederim.

Hocam ikisini kıyaslamak biraz zor. Aslında birbirinin alternatifi değiller. Eğer ikisinide kullanmamışsanız Arduino ile başlayın. Altyapısı çok geniş. Öğrencilerinizin kodlamayı sevmesini sağlarsınız. İleride Raspberry'e geçersiniz.

Peki hocam nereden başlayalım.Neler lazım ilk aşamada?donanım olarak hangi bileşenleri alalım.bir de tavsiye edebileceğiniz bir kaynak var mı acaba?tşk ederim

Bunun ilaç gibi listesi olmaz hocam. Youtube'da güzel kanallar var. Çeşitli projelerin sıfırdan nasıl yapıldığını anlatıyorlar. Örnek projeler belirleyip ona göre ürün alın.

başlamak için
http://www.projehocam.com/
adresini inceleyin kitaplar çok gereksiz bence kodlamadan anlayan birinin olayı çözmesi bi kaç saatini alır...

Arduino önerilir fakat mikroişlemcilerden biraz anlıyorsanız temel devre prensiplerini biliyorsanız pic de iyidir...

Hocam ben set almadım almam da!

Önce yapacağım projelere karar veririm. Youtube iyi bir kaynaktır. Acil alınması gereken malzemeler var ise yerli sitelerden alırım ama genellikle aliexpressten alırım. Bir projeye başladığımda diğer projenin malzemelerinin siparişini veririm. Artık elimde yeterince malzeme oluştu. Artık nadiren sipariş veriyorum.

Kitap almaya gerek yok. İnternet yetiyor.

inanin.ozu' Alıntı:
başlamak için
http://www.projehocam.com/
adresini inceleyin kitaplar çok gereksiz bence kodlamadan anlayan birinin olayı çözmesi bi kaç saatini alır...

Arduino önerilir fakat mikroişlemcilerden biraz anlıyorsanız temel devre prensiplerini biliyorsanız pic de iyidir...
Çok iyi bir kaynakmış burası. Teşekkürler..

Geri