Rapor aldığımız gün okula raporu götürmelimiyiz???

Kodla Büyü

fdemirel

Aktif Üye
Rapor aldığımızda raporu okula başladığımız gün götürsek oluyor mu???Yoksa aldığımız gün mü götürmeliyiz?

mihmandar1' Alıntı:
açtın madem sorayım son yıllarda asker öğretmen olma durumu nedir?
çok zor artık polisleri askere almıyorlar bilindiği üzere dolayısıyla önce onları görevlendirdikleri yerlerde oluşan açıkları kapatıyorlar ondan sonra kalırsa ihtiyaçta varsa asker örgetmen görevlendirmesi yapıyorlar meb in istediği rakam kadar görevlendirilecek diye bişey yok msb elimde şu kadar fazla yedek subay adayı askerim var der meb kabul eder eskiden işler böyleydi artık asker kıtlığı var biraz zorlaştı
birde meb heryere doğuda örgetmen atadı doğuda zibil gibi örgetmen var artık eskisii gibi örgetmen ben gitmiyorum istemiyorum demiyor illa gidece birileri çıkıyor.
hiç kimse çıkmasa ücretli köle görevlendiriyorlar artık.

onun için şansın azaldı asker.

hipopotam' Alıntı:
mihmandar1' Alıntı:
açtın madem sorayım son yıllarda asker öğretmen olma durumu nedir?
çok zor artık polisleri askere almıyorlar bilindiği üzere dolayısıyla önce onları görevlendirdikleri yerlerde oluşan açıkları kapatıyorlar ondan sonra kalırsa ihtiyaçta varsa asker örgetmen görevlendirmesi yapıyorlar meb in istediği rakam kadar görevlendirilecek diye bişey yok msb elimde şu kadar fazla yedek subay adayı askerim var der meb kabul eder eskiden işler böyleydi artık asker kıtlığı var biraz zorlaştı
birde meb heryere doğuda örgetmen atadı doğuda zibil gibi örgetmen var artık eskisii gibi örgetmen ben gitmiyorum istemiyorum demiyor illa gidece birileri çıkıyor.
hiç kimse çıkmasa ücretli köle görevlendiriyorlar artık.

onun için şansın azaldı asker.

sağolasın hocam

Raporu aldıktan sonra en geç iki gün içinde okula faxlayabilirsiniz. Orjinalini ise okula başladığınız zaman götürürsünüz.

perşembe günü rapor aldım 10 gün raporun aslını hastane vermedi fotokopisini verdi bende arkadaşa verdim raporumu teslim etmesi için ve ben memlekete gittim raporu kabul etmediler raporun aslı gerekiyor dediler işleme koyamayız dediler raporun aslınıda hastaneden arkadaşa vermemişler raporun aslı okula 4 veya 5 gün geç ulaşırsa bunla ilgili soruşturma açılır mı açılırsa ne gibi bir ceza gelir sonuçta idare benim raporlu olduğu mu biliyor ama raporun aslını istiyor tabi müdürlede aram hiç iyi değil benim ceza almam için elinden geleni yapacağını düşünüyorum asker öğretmenim benim askerlik yanar mı yoksa kalan süreyi askerde mi geçiririm yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim şimdiden tşkler

eğer yöneticilerinle konuşursan onlar idare ederse bişey olmaz 4-5 gün veya 10 gün sonra götür farketmez ama yöneticin işlem yapabilir soruşturma filan olabilir 2 günden sonra kaldı ki sen raporunu izne dönüştürmeden birde memelekette bu iznimi geçireceğini belirtmeden gitmişsin hocam keşke 1 gün daha bekleyip işlemleri yapıp gitseydin arkadaşlar alınan rapor eğer başka ile gitmeyecekseniz okula verip onu izne dönüştürmelisiniz eğer memlekete gidecekseniz bunu bir dilekçeyle milli eğitime bildirmelisiniz bir tane arkadaşın başı yandı da öle ordan biliyorum

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/M...0112226&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=rapor

Hocam burda Madde 7-3 de gerekli açıklama mevcut. Kamu hizmetlerinde aksamaya yol açılmaması ve bu Yönetmelik ile belirlenen usûl ve esaslara uygunluğunun tespit edilebilmesi için, hastalık raporlarının aslının veya bir örneğinin en geç raporun düzenlendiği günü takip eden günün mesai saati bitimine kadar elektronik ortamda veya uygun yollarla bağlı olunan disiplin amirine intikal ettirilmesi; örneği gönderilmiş ise, rapor süresi sonunda raporun aslının teslim edilmesi zorunludur. Yıllık iznini yurtdışında geçiren memurların aldıkları hastalık raporları, dış temsilciliklerce onaylanmalarını müteakip en geç izin bitim tarihinde disiplin amirlerine intikal ettirilir.
Arakdaşların dediği gibi 2 gün filan süreniz yok. Ama idarenizin tutumuda bu konuda etkili olacaktır. Yasal olarak 2 ün süre yok bunu bilin.

Geri