Rapidshare Problemi ! ! !

Kodla Büyü

foxert

Üye
Arkadaşlar ben ilçe milli eğitimdeyim.Ve burada www.rapidshare.com açılmıyor.Hatta galiba bütün türkiyede telekom tarafından milli eğitime verilen adsl bağlantılarının hiçbirisinnde yok.
Bu siteyi de yasaklayan milli eğitim bakanlığı değil turk telekom.Alt yapıları yetersiz diye sanırım yasaklamışlar.
Bu konuda ne yapabiliriz acaba ? ? ?

BEN proxy falan denedim ama genede olmadı.sen bulursan çözüm haber ver...

"torpark" diye bir program buldum onunla giriyorum proxy işini o halledeiyor.Ama benim kızdığım niye engelleniyor ? ? ? :x

ben de birsürü program denedim proxy değiştirdim ama olmuyor bir iki kez yapabildim sadece, dışardan portlara müdahale edildiği için delinmesi çok zor ne yapmalı bilmiyorum

hocam bu telekom tarafından degil MEB tarafından engelleniyor. Çok sağlam bir kaynaktan ögrendim. Telekom bilgi işlem müdüründen.

yasaklanması olayı da rapid genelde ahlak dışı görüntü ve resim yuklemede kullanılıyor bundan dolayı meb bunu ayırt edemedigi için hepsini rapid i komple yasaklıyor. Olayın özü bu.
Ha yasaklanması dogru mu derseniz bence yanlıs. Hiçbirşey yasaklanmamalı. Okulda lab varsa basında kontrol için ögretmende var. O zaman ögretmenlerede mi güvenmiyor bu MEB diye bi soru geldi aklıma bir an :)

Yasaklara karşıyız ama bunları yasak değilde kural olarak değerlendirmeliyiz bence Adsl i kendi kullanım alanımıza göre düşünrsek yanlış geliyor engelleme ama br okul bir eğitim kurumu bir kamu kurumu oalak düşündüğünzde gerekli olduğunu göreceksiniz...

Hacker' Alıntı:
hocam bu telekom tarafından degil MEB tarafından engelleniyor. Çok sağlam bir kaynaktan ögrendim. Telekom bilgi işlem müdüründen.

yasaklanması olayı da rapid genelde ahlak dışı görüntü ve resim yuklemede kullanılıyor bundan dolayı meb bunu ayırt edemedigi için hepsini rapid i komple yasaklıyor. Olayın özü bu.
Ha yasaklanması dogru mu derseniz bence yanlıs. Hiçbirşey yasaklanmamalı. Okulda lab varsa basında kontrol için ögretmende var. O zaman ögretmenlerede mi güvenmiyor bu MEB diye bi soru geldi aklıma bir an :)

hocam işin aslına bakarsanız MEB öğretmenlerine de güvenmiyor, söz meclisten dışarı öyle öğretmenler var ki adamın evinde interneti var dosyalarını okuldan indiriyor, :evil: o dasya indirirken biz labda internete giremiyoruz okul bağlantıları zaten yavaş...
Birde şunu sormak istiyorum okullardaki bağlantıların hepsi zannediyorum 512 sınırsızdı bunları arttırmak için ne yapabiliriz acaba çünkü bizim okulda felaket yavaş internet.

Geri