Qashqai 2011-2012 hakkında bilgisi olan?

Kodla Büyü

senjizu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2011 ya da 2012 Qashqa kullanan ya da detaylı bilgisi olan var mı? (Özellikle dizel versiyon)
Nasıldır? Genel olarak olumlu ya da olumsuz yönleri nelerdir?

Bir arabende heves ettim. Kullanmadım ama arka koltukların çok rahatsız edici olduğu ve sert bir araba olduğu söyleniyor. Ama tasarımı güzel... 2. eli olan bir araç.

motorunu renault veriyor. arkadaşımda 2011 model var bende pek sevmedim. kasası, yüksekliği güzel, gerek iç dizayn gerekse kalite olarak ben beğenmedim. fakat 50-55 bin tl verdikten ben olsam başka arabalara bakarım.

sanırım 2011 de düşük hacimli dizel yok 2.0 dizel vardı bakmıştık bir ara. biz 1,6 düşündüğümüz için peugeot 5008 aldık 1.6 nın performansı da düşük değil

Suv düşünüyosan skoda yetilere bak. 1.6 dizel i mart ayında giriş yaptı türkiyeye...

aracı kullanma şansım oldu, ama bir türlü ısınamadım özellikle arka koltukların çukurda olması bana çok itici geldi.yakıt , tasarım vs çok güzel ama bence tiguan çok daha hoş

sayın hocam bu segmentte bir araç düşünüyorsan sana bi tafsiyem var quashqai görünüş olarak sizi cezbedebilir ama Ford C-Max kesinlikle bu segmentteki araçların babasıdır diyebilirim. İsterseniz gidin kendiniz gözlerinizle görün.

Ben bu yaz almayı düşünüyorum. Temmuz gibi allahın izniyle vesselam

neyzen44' Alıntı:
sayın hocam bu segmentte bir araç düşünüyorsan sana bi tafsiyem var quashqai görünüş olarak sizi cezbedebilir ama Ford C-Max kesinlikle bu segmentteki araçların babasıdır diyebilirim. İsterseniz gidin kendiniz gözlerinizle görün.

Ben bu yaz almayı düşünüyorum. Temmuz gibi allahın izniyle vesselam

Bence de C-max ler çok hoş arabalar ..

Kaşkay ların tipleri çok hoş - dışarıdan çok güzel görünüyor fakat içi çok dandik. Konsol , koltuklar , kullanılan plastik yaramaz. Bayide içine oturduğumda yayılan plastik kokusu - direkt çin malı plastik kokusunu hatırlattı bana. Hiç sıfır araba kokusu gibi durmuyordu. Bagaj desen o da yok. Tek espirisi dizel oluşu ve dış görünümü. İkinci eli var ama kaşkayinin - çabuk satabilirsin.

Yeti tavsiye etmem - yeti de de sadece dizel var - onun haricinde ne tip var ne başka bişey var. Doblonun büyüğü gibi duruyor yeti.
Tiguan tavsiye ederim ama onunda dizeli yok - benzin sorun olmaz diyorsan düşünülebilir.

C-Max ile Quashqai aynı segmentte araçlar değil.
biri mpv diğer crossover segmenti araç. karşılaştırma yanlış olur.
mpv bir araç alsam ford c max dizel ilk tercihim olurdu.
eğer crossover araç alacak olsam ve param varsa tiguan dizel alırdım.
Quashqai görüntüsü yanında yakıtı da (dizel) kendi segmentinde çok iyi.
iç tasarımı diğer araçlar kadar iyi olmasa da iş görür.

Hafta sonu deneme sürüşü yaptım. Birhayli de inceledim. Görüntü olarak güzel olsada, konfor tatmin edici değildi. Birde uzun yıllar binilecek sağlamlıkta bir araç gibi gelmedi. Biraz ilgim vardı ama kalmadı. Artık daha konforlu ve bana güven verecek sedanlarla ilgileniyorum.
Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Geri