pybs.eba.gov.tr sitesinde öğretmen - tablet eşleştirilmesi

Kodla Büyü

SuniBedi

Aktif Üye
Tabletler okula geldi. Aktivasyon yapıldı. Aktivasyonyon yapıldıktan sonra siteye girdiğimde öğretmeni sisteme eklemiş olrak görüyorum. Ama aldığı tableti göremiyorum.

Tabletleri öğretmenlere biz mi atayacağız yoksa program otamatik olarak mı tanıyacak.

Re: pybs.meb.gov.tr sitesinde öğretmen - tablet eşleştirilmesi

Forumda bi ardaş eba uygulamasına girince atandığını söylemiş. eba markete girdim uygulama bile yukledim hala sistemde gözükmüyor.

Re: pybs.meb.gov.tr sitesinde öğretmen - tablet eşleştirilmesi

Bende 2 tananesini yaptim deneme olarak ama dediginiz gibi eşleştirme olmuyor, 17. Sini bekleyin demişlerdi sistem anca işliyor diye,, Eba şifresini alinca bile hemen yapmadi öğlen aldim aksama anca kayit yaptı

Ben bugün bütün tabletleri aktive ettim. ilginç olan 43 tabletten 41 tanesini öğretmende görünüyor iki öğretmen tabletsiz görünüyor. Bütün öğretmenlerde aynı şekilde yapmıştım. Neden onlara tablet vermedi anlamadım.

pybs.eba.gov.tr sitesinde nazil öğretmene atamsi yaptiniz benim aktive etmeme rağmen ve ebadan o kadar şey indirgeme rağmen eşleşme olmadi anlamiyorum

sistemi inceleyinci
okulu 2.3 tablet geldi. kabul ettik bunlari. sistemde okula gelen 23 tabletten 13 tablet okulda
10 ise hala yolda gözüküyor.
anlayacağımız okulun sisteminde görülenleri eşliyor.
digerlerini eşleştirmiyor

Tabletleri aktifleştirdikten sonra zaten tabletin cihaz yönetimi kısmında tableti aktifleştirdiğimiz öğretmenin ismi çıkıyor. İlk başta tabletini aktifleştirdiğimiz öğretmenin ismi çıkmıştı pybs.eba.gov.tr de. Epey bakındık ismi çıkan öğretmenlerin tablet eşleştirmesini sistem üzerinden nasıl yaparız diye. Ama dün akşam itibariyle sistem kendi eşleştirme işlemini yapmaya başlamış.

Kablosuz ağa bağlandığında kayıt ekranında sağ üstte dünya yeşile dönüyor ancak bulut gri kalıyor. Ortadaki kayıt kısmı da Kurum ilk kayıt yazısında takılı kalıyor. Bir tablette de normal android yüklenmiş. Eba uygulaması ile başlamıyor. Sıkıntılı başladı bizim tablet işi :)

heesat' Alıntı:
pybs.eba.gov.tr sitesinde nazil öğretmene atamsi yaptiniz benim aktive etmeme rağmen ve ebadan o kadar şey indirgeme rağmen eşleşme olmadi anlamiyorum
dün akşam bişeyler yapmışlar bugün tablet bana atanmış görünüyor pybs de. :)

arkadaşlar ben biraz araştırma yapmıştım nasıl oluyor diye
tableti tablet.eba.gov.tr den öğretmenle eşleştirip aktivasyon kodunu alınıyor. aktivasyon kodu ile aktifleştiriliyordu.

şimdi konuştuğunuz sistem çok farklı geldi anladığım kadarıyla öğretmen eba dan şifre alıyo o şifre ile giriş yapıyor tablet hem eşleştirilmiş oluyor hem de aktif
doğru mu anlamışım

lütfen yardım edin öğleden sonra liseye gidip bu konuyu çözmem lazım

sananeki' Alıntı:
arkadaşlar ben biraz araştırma yapmıştım nasıl oluyor diye
tableti tablet.eba.gov.tr den öğretmenle eşleştirip aktivasyon kodunu alınıyor. aktivasyon kodu ile aktifleştiriliyordu.

şimdi konuştuğunuz sistem çok farklı geldi anladığım kadarıyla öğretmen eba dan şifre alıyo o şifre ile giriş yapıyor tablet hem eşleştirilmiş oluyor hem de aktif
doğru mu anlamışım

lütfen yardım edin öğleden sonra liseye gidip bu konuyu çözmem lazım

Doğru anlamışsınız hocam. Aynen tabletten eba şifresi ile giriş yapılıp aktivasyon yapıldığında pybs sistemine otomatik eşleştirilmiş olarak düşüyor ;)

pybs.eba.gov.tr uçmuş mu bana mı öyle geliyo?
sayfaya girdiğimde bi sürü ilin bilgileri gözüküyo, işlem yapılamıyo

survivor_0019' Alıntı:
pybs.eba.gov.tr uçmuş mu bana mı öyle geliyo?
sayfaya girdiğimde bi sürü ilin bilgileri gözüküyo, işlem yapılamıyo

bu siteden tablet kabulü ve arıza bildirimi yapılıyor sadece.
diğerlerini otomatik olarak tanımlıyor.
tabletini aktif edenler buraya düşüyor.
Bazıları zamn alsada hepsini otomatik olarak gördü. Birkaç kişinin tableti aktif ettikten birkaç gun sonra sistemde görüldü.

pybs.eba.gov.tr sitesi iyice karışmış durumda. bazı illerin isimleri görünüyor, okulun tabletlerini görmek için tıkladığımda o kısım açılmıyor.

Re: Ynt: pybs.eba.gov.tr sitesinde öğretmen - tablet eşleştirilm

trilaylayloom' Alıntı:
pybs.eba.gov.tr sitesi iyice karışmış durumda. bazı illerin isimleri görünüyor, okulun tabletlerini görmek için tıkladığımda o kısım açılmıyor.
Bende de aynı, Adana milli Eğitim filan görünüyor. (istanbuldayım) :)

Re: Ynt: pybs.eba.gov.tr sitesinde öğretmen - tablet eşleştirilm

aktifleştirme yaparken 2 tablette hata veriyor. Hata kodu eba.17 ve eba.21 çözümü bilen var mı acaba.

omd' Alıntı:
Kablosuz ağa bağlandığında kayıt ekranında sağ üstte dünya yeşile dönüyor ancak bulut gri kalıyor. Ortadaki kayıt kısmı da Kurum ilk kayıt yazısında takılı kalıyor. Bir tablette de normal android yüklenmiş. Eba uygulaması ile başlamıyor. Sıkıntılı başladı bizim tablet işi :)

aynı durum bende de mevcut. bilgisi olan var mı?

bizde tabletleri dağıttık fakat hala aktifleştiren hocalar sisteme düşmedi

Geri