Psikolojik olarak çöktüm artık..?

Kodla Büyü

kaybil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
başlık ilgi çekici olmadığı için ve öğlenden beri sadece 50 kişi tıkladığı için ve kimse çözüm önerisi sunamadığı için başlığı ilgi çekici hale getirdim :)
hakkınızı helal edin..

arkadaşlar Bulunduğum ilde e konferanslarda genelde ben ilgileniyorum ve ses dağıtımında sorun oluyor şöyle ki kulaklıklı mikrofonla sesi konferansa bağlanan diğer il ve ilçelere verirken aynı zamanda da amfiye bağlı mikrofonla sesi salona veriyorum fakat zaman zaman diğer il ve ilçelerden sesin yankı yaptığı yönünde şikayetler alıyorum.. bunun önüne nasıl geçebilirim hem bilgisayara hemde amfiye ses verebileceğim sağlıklı bi sistem var mı? bununla ilgili tecrübe yaşayanlar varmı bu sorunu nasıl çözdünüz ben nasıl çözebilirim?

kusura bakmayın sorular çok oldu idare edin artık :)

Re: Meb konferans ses sorunu..?

konu hakkında önerisi olan yok m?

Re: Meb konferans ses sorunu..?

doğu okuyor projesi kapsamında her hafta 2-3 kere yapılıyor

başlık ilgi çekici olmadığı için ve öğlenden beri sadece 50 kişi tıkladığı için ve kimse çözüm önerisi sunamadığı için başlığı ilgi çekici hale getirdim :)
hakkınızı helal edin..

ee konferans sayfasından mikrofon sesini düşür hocam, çünkü yankının nedeni hoparlörden çıkan ses mikrofona geri giriyor.tavsiyem konferansa bağlandığın zaman kulaklık kullan hocam bu vesileyle yankı kesilir

Sayın Hocam,

Adobe Connect ile yapılan konferanslarda anfi kullanıyorsanız mutlaka yankı yapıyor. Toplantı Yöneticisi olan bilgisayarda kulaklık kullan. Ayrıca ses miktarı az tutarsan yankı azalır.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Adobe Connect ile yapılan konferanslarda anfi kullanıyorsanız mutlaka yankı yapıyor. Toplantı Yöneticisi olan bilgisayarda kulaklık kullan. Ayrıca ses miktarı az tutarsan yankı azalır.

İyi çalışmalar.

hocam kulaklık kullanıyoruz amfiye bağladığımız mikrofon telsiz mikrofon, konuşmacının sesini salona duyurması için.. Mecburen amfiyi kullanıyoruz çünkü bir taraftan telekonferans yayını yaparken diğer taraftan salonda bulunan 400 kişiye de sesi duyurmak gerekiyor.. Mikrofon sesini kısmayı hiç denemedim birdahaki sefere deneyelim bakalım
teşekkürler..

Sayın Hocam,

Aynı anda hem konferansı yönetmek hem de salona yayın yapmak sıkıntılı olur. Bence 2 tane bilgisayar kullan. Bir odada toplantıyı yönet salonda da herkes seyretsin. Diğer şekilde çok sıkıntı olur.

Konferansı Bakanlık verse senin yaptığında herhangi bir sıkıntı olmaz.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Aynı anda hem konferansı yönetmek hem de salona yayın yapmak sıkıntılı olur. Bence 2 tane bilgisayar kullan. Bir odada toplantıyı yönet salonda da herkes seyretsin. Diğer şekilde çok sıkıntı olur.

Konferansı Bakanlık verse senin yaptığında herhangi bir sıkıntı olmaz.

İyi çalışmalar.

ah hocam ben bunu birilerine anlatabilsem... kaç kere söyledim sessiz bir odadan yayın yapıp her okul kendi salonunda dinlese salonu olmayan okullar halk eğitim merkezinde yapsa diye ama illaki böyle olacak diyorlar.. aynı ortamda iki yayınıda yapmak zorunda kalıyorum maalesef..
İlginiz için teşekkürler hocam.. hala telekonferansın amacını anlamayan insanlara bunu anlatmak gerçekten sıkıntı..

Sayın Hocam,

E-Konferans yapmak zor yönetmek daha zor. Anlamıyorlarsa yapacak bir şeyin yok. Böyle devam etmek zorundasın.

İyi çalışmalar.

zor bir soru hocam...çift bilgisayar veya ses sistemleri satan bir yere gidersen ekoyla ilgili daha iyi bilgi verebilirler

Geri