Promosyon muamması

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Amasyaya 2021 yılında geldim. 2020 yılında Amasya iline Halkbank tarafindan promosyon parası yatmış. 2021 yılında amasyaya geldiğim için ben de bu parayı hak kazanıyormuşum. 2020 yılında Kütahyada da halkbanktan maaş alıyorduk. Eğer promosyonlar tüm Türkiye genelinde aynı yıl yatıyorsa Kütahyada almışımdır ama hatırlamıyorum. Halkbanki arayıp hem kutahyayi hem de amasyayi soracağım. Ama kesin bilgi verirler mi bilmiyorum
Halkbankta Promosyonlar tüm Türkiyede aynı yıl mi yatıyor ?
Kutahyada promosyon almışsam amasyada da alma hakkım olur mu ?

Hocam ilden ile aynı yıl halk bank kazansa bile ayları farkları olabilir. Ve sözleşmede parayı yatıracağı zaman bellidir. Para da zaten hesabınıza direk yatmıştır. Geçmiş hesap bilgilerinizi kontrol edin halkbankta.

Merhaba arkadaşlar. Amasyaya 2021 yılında geldim. 2020 yılında Amasya iline Halkbank tarafindan promosyon parası yatmış. 2021 yılında amasyaya geldiğim için ben de bu parayı hak kazanıyormuşum. 2020 yılında Kütahyada da halkbanktan maaş alıyorduk. Eğer promosyonlar tüm Türkiye genelinde aynı yıl yatıyorsa Kütahyada almışımdır ama hatırlamıyorum. Halkbanki arayıp hem kutahyayi hem de amasyayi soracağım. Ama kesin bilgi verirler mi bilmiyorum
Aynı banka olduğu için ya öncekini iade alıp yenisini alırsın tarihlerine göre miktarı onlar söyler. Yada önceki anlaşmanın tarihi ne zaman bitecekse, o tarihten sonra amasyanin bitiş tarihine kadar olan kısmını alırsın. Kesin bilgi. Kamu bankaları vakıf halk ziraat aynıdır. Ama sen Kütahya'da özel bır bankadan alsaydın amasyadakini direk alırdın atandigin tarihten itibaren

Benim bildiğim kadarıyla aynı bankadan 3 yıl içinde tekrar promosyon alınmıyor yani yeni gittiğiniz yerde eski çalıştığınız yerdeki bankadan başka bir banka ile sözleşme yapılmışsa alabiliyorsunuz banka aynı ise vermiyorlar

Bu konu maalesef kesin bir uygulaması olan bir şey değil.
Her Promosyon anlaşmasında farklı maddeler oluyor. Özellikle ilk promosyon uygulamalarında, tayin olan öğretmen, ayrıldığı zamana göre hesap edilip, geri öder uygulaması vardı.
Sonra birçok yerde özellikle ayrılan öğretmen ödeme yapmaz diye madde koydular. Gelen öğretmene genelde, anlaşmanın bitme süresine göre hesaplanıp, 1/3'ü , 2/3 'ü kadar promosyon aldılar.

Birde bu 3 yıllık sürelerde her ilçede farklı olabiliyor. İstanbul'da görev yapıyorum eşim ile ben farklı ilçelerde çalışıyoruz. Bizim ilçe geçen sene promosyon anlaşması yaptı. Eşimin çalıştığı ilçe şimdi anlaşma yaptı. Hatta normalde Yılbaşında başlar ama ilk mart maaşını yeni bankadan alacaklar.

Eşim bu ilçeye sonradan geldiği için 2 yıllık promosyon almıştı ama yakındaki başka okullarda görev yapan arkadaşlar var, eşimle aynı zamanda gelmelerine rağmen almamışlar. Burada Okul idaresinin tutumu da önemli oluyor. İdare kafasına göre sen bu anlaşmada yoksun deyip, parayı istemiyor veya sonradan istenebildiğini bilmiyor olabilirler.

Promosyon anlaşması yapıldıktan sonra o ilçeye tayinle gelen öğretmene doğrudan promosyon yatmıyor...Promosyon için öğretmenin dilekçe ile okuluna başvurması gerekiyor. Bazı idareciler yok farklı yerden promosyon alıp gelmişsin vs dese bile farklı bankalar olduğunda promosyon alınabiliyor. Bunun için promosyonda yazan şartları/maddeleri de bilmek gerekiyor tabi.

Atama kararnamelerinde artık promosyon bilgisi oluyor. Geldiğiniz yerde aldıysanız onun resmi tarihi dolmadan vermiyorlar.
O tarih geldikten sonra kalan promosyon veriliyor. En son yer değişikliğimde o şekilde uyguladılar

maaşlar iban numarasına yatmıyor mu isteyen herkes istediği bankadan hesap ibanı nı muhasebeye veremez mi bu ne saçmalıktır bence sendikalar işin içine girip kafalarına göre tek yıllık anlaşmalar yaparak bankaları süründürmeliler.

Atama kararnamelerinde artık promosyon bilgisi oluyor. Geldiğiniz yerde aldıysanız onun resmi tarihi dolmadan vermiyorlar.
O tarih geldikten sonra kalan promosyon veriliyor. En son yer değişikliğimde o şekilde uyguladılar
Hocam atama kararnamesinde promosyon ibaresi zaten çoktandır var...Ben ilçede çalışırken Finansbank'tan almıştım 2 yıl süresi devam ederken merkeze atandım...Atandığım okulun müdür başyardımcısı da sizin dediğinizi söyledi ama sözleşmede öyle bir şey yoktu ve merkez ilçe Ziraat Bankası ile 2 ay önce anlaşmıştı. Okuluma dilekçe ile başvurdum 2 aylık süreyi çıkartıp geri kalan miktarı hesabıma yatırdılar.

Emekli maaş promosyonları güncelleniyormuş. Güncellenmiş promosyonlar 28 Mart itibariyle hesaplara yatacakmış.

Darısı öğretmenlerin maaş promosyonlarına …

2021'de çalıştığım ilçe Yapı Kredi ile anlaştı ve 3 yıllık promosyon aldım, 2022 Ağustos ayında il dışı ile başka bir ilin A ilçesine atanınca oradaki Yapı Kredi bana yine kalan yıllarda o ilçede çalışacağımı ön görüp kalan zaman oranında promosyon ödedi. 2023 Kasım ayında müdür yrd olup B ilçesine atandım ve İş bankası bana yine kalan zaman için promosyon ödedi ve 2025 Mayıs ayında ilçede promosyon ihalesi yapılacak oradan yine ödeme alacağım. Promosyon şans işi.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri