projeksiyon yanıp yanıp sönüyor!

Kodla Büyü

tuetje

Aktif Üye
arkadaşlar sınıfın birindeki projeksiyon yanıp yanıp sönüyor.rengi değişiyor.bir sorun yok gibi duruyor nedeni ne olabilir?yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

hocam aynı sorun bizim cihazda da var markası acer ama birkaç kez denedikten sonra ancak açılıyor ilk olarak kırmızı yanıyor sonra maviye dönüyor ama daha sonra tekrar tekrar mavi sönüp kapanıyor ara tatilde servise göndermeyi düşünüyorum ilk açılışta bu problem olmuyor yanlız bir kez açıp kapattıktan sonra oluyor

pardus63' Alıntı:
hocam aynı sorun bizim cihazda da var markası acer ama birkaç kez denedikten sonra ancak açılıyor ilk olarak kırmızı yanıyor sonra maviye dönüyor ama daha sonra tekrar tekrar mavi sönüp kapanıyor ara tatilde servise göndermeyi düşünüyorum ilk açılışta bu problem olmuyor yanlız bir kez açıp kapattıktan sonra oluyor
hocam aynı problem bizdekindede vardı markası nec 150 tl ye serviste yapıldı problem lambada değilmiş

Elektronik kart sorunu var arkadaşlar. Lambayla ilgili bir problem değil. 100 küsür liraya tamir ediyorlar. Önceleri bir kaç deneme de açılan cihaz sonra hiç açılmaz duruma gelecek :)

pardus63' Alıntı:

evet hocam acer marka.tekrar açıp kapayınca düzeldi.ama sorun ne anlamadım.herkese teşekkürler...

aynı sorun bizdede vardı servisi aradım lamba arızası dedi.
fakat kasasını açtığımda içinden minik bir parça düştü, muhtemelen bu parça renk tekerleğini sıkıştırmış. parça çıkınca düzeldi

acer toshiba nec hemen hemen hepsi aynı arızıyı veriyor.parlama titreme,renk değişimleri vb,servise gidiyor anakart değişmesi gerekir diyorlar o karar para veriyorsun(100-130) bir iki ay sonra aynı sorun.Vga kablosu uzun ve uçları gevşekse yapabilir yada faz sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Geri