Projeksiyon kapanma sorunu

Kodla Büyü

Öğretmen27

Aktif Üye
Arkadaşlar hayırlı günler. Projeksiyonun kullanırken 15-20 dk. aralıklarla kapanıyor. Açtığımızda tekrar kısa süre sonra kapanıyor. Cihaz temizlendi ve bulunduğu kutunun içinde hava sirkülasyonu için delikler açıldı. Kapanırken lamba uyarısı vermiyor.
Fanda tutukluk olabilir mi?
Elektronik kartındaki hangi parça buna sebebiyet verebilir? İçini açmadım elim havya tutuyor. Tecrübesi olan varsa bilgi verirse sevinirim.

toz ve temizlik şıkkını elediğinize göre projeksiyon ayarlarını kontrol edin, otomatik kapanma var bazılarında. fabrika ayarlarına geri dönü deneyin.
içindeki fanları kontrol edin, dönme sıkıntısı var mı? yağlamak sorunu düzeltebilir.

Cihaz kapandığında fan çalışmaya devam ediyor. Şimdi fabrika ayarlarına döndürdüm sorun devam ediyor. Önce power ışığı sonra da ready ışığı yanıp yanıp sönüyor. Beslemede mi arıza var acaba?

Bir kere projeksiyon cihazını açıp temizlemek istedim ondan sonra bir daha hiç teşebbüs bile etmedim (camlarından dolayı)
besleme kartındaki arızayı bulabileceğinizi düşünüyorsanız ve elinizde aynı modelden bi tane daha sağlam varsa devre elemanlarını karşılaştırmalı olarak ölçü cihazı ile kısa devre ve direnç değerlerini kontrol edip sıkıntılı parçayı bulabilirsiniz. Problemin devre de olduğunu varsaydığımızı unutmayın. Ben bu şekilde bozulan projeksiyonları 3-4 tane olana kadar bekletip bütün projeksiyon tamircilerine sorunlarının açıklamaları ile beraber mail atıp fiyat istiyorum. En uygun bulduğuma kargo ile gönderiyorum.

Merhabalar. Projeksiyon üst kapağı söktüm. Fanları kontrol ettim çalışıyor. Üst kapak açık şekilde çalıştırdım 40 dk boyunca kapanma olmadı. Projeksiyon tavana bağlı delikli saçtan yapılmış bir kutunun içinde. Hava sirkülasyonu gerçekleşiyor. Müdür yardımcımız direkt tavana monte edelim diyor. Böylece projeksiyon açıkta kalıp hava sirkülasyonu daha rahat gerçekleşir.
Bu arada bu fanlar da 3 kablo var. 2 kademede mi çalışıyor. Biri az ısındığında diğeri daha çok ısınmada devreye giriyor. Kapağı açtıktan sonra seslerden dolayı böyle bir sonuca vardım.

Geri