Projeksiyon Kablosunu Takınca Ekran Titriyor

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Daha önce sınıflarda kullanodığımız projeksiyon bugünlerde sorun çıkarmaya başladı.

monitör çoklayıcıyla hem monitörü hemde projeksiyonsiyonu bağlayınca ekran titriyor...

Direk sadece ekranı bağlayınca sorun yok... Direk projeksiyonu takınca gene titreme ama bayağı oluyor...

ayarlar normal ama neden yapıyor acaba

projeksiyonun veya bilgisayarın elektrik fişinin yönünü değiştirip bi deneyin hocam. Genelde topraklama olmaması bu soru nu çıkartıyor.

Monitör çoklayıcı dediğiniz y kablo ise onlar da genelde sorun çıkıyor.Cihazlarınıza da zarar verebilir.Ben 2 sene önce kullanıyordum sınıflarda sonra hepsini çıkarttım.

benim okulda da iki bilgisayarda bu problem vardı. birinden uzun projeksiyon kablosunu değiştirerek birinden de bilgisayarı değiştirerek kurtuldum

hocam ekran çoklayıcınız elektrikli mi yok sa çatal şeklinde olanlar var ondan mı bizim okulda çatal şeklinde olanlardan var hepsinde problem var elektrikli olanlarada sıkıntı yok

hocam çoklayıcıyı çıkardım direk baağladım ama gene aynı.....

projeksiyonun kablodan desem değil çünkü laptopa bağlıyorum sorun yok ....

monitörü kasaya bağlıyorum sorun yok ...

projeksiyonu direk bağlıyorum titreme ama bayağı oluyor.

anlamadım gitti....

yineleme frekansını azaltmayı denediz mi? belki gözden kaçmıştırm diye hatırlatayım dedim

karinca_52' Alıntı:
projeksiyonun kablodan desem değil çünkü laptopa bağlıyorum sorun yok ....

monitörü kasaya bağlıyorum sorun yok ...

Hocam sen yinede bi besmele çek sonra sağlamlıgından emin oldugun bir kabloyla dene. :!:
Ben oyumu kablodan yana kullanıyorum. :roll:

Geçen aynı olay benim başıma geldi. Bilgisayarın bağlı olduğu üçlüyü topraklı bir hatta bağlamıştım. Aynı şekilde projeksiyon titremeye başladı. Bilgisayarın kablosunu eski prize takınca düzeldi. Elektrik sisteminden kaynaklanma ihtimali çok yüksek. Olanağın varsa aynı üçlüye bağla hem bilgisayarı hem projeksiyonu.

Hocam umarım sıtma tutmuş bilgisayarınıza çözüm bulursunuz. Yeni başlık açmıyım diye buraya yazıyorum müsadenizle konu paralel olduğu için. Bizde de Y çoklayıcı ile projeksiyona bağlanan monitör bi sarılığa yakalandı ne yapsam faydası olmadı. Sarışın bilgisayar olarak devam ediyor. Sizin bi öneriniz var mı?

hocam elektrik prizinden buyuk ihtimalle bilgisayarın ve projeksiyonun elektrigini farklı prizlerden alarak dene. Laptopta olmamasının nedeni laptopu sarjıyla kullandıgın icindir. Topraklama ile ilgili oluyo galiba

folikAsit' Alıntı:
Hocam umarım sıtma tutmuş bilgisayarınıza çözüm bulursunuz. Yeni başlık açmıyım diye buraya yazıyorum müsadenizle konu paralel olduğu için. Bizde de Y çoklayıcı ile projeksiyona bağlanan monitör bi sarılığa yakalandı ne yapsam faydası olmadı. Sarışın bilgisayar olarak devam ediyor. Sizin bi öneriniz var mı?
hocam monitörün kafasına vur düzelir belki ben sınıftakilere öyle yapıyorum :) gercekten dene. Olmazsa monitorun arkasındaki kablolarda temassızlık kırılma olmus olabilir o da olmazsa monitorun ömrü az kalmıstır. Ama ilk dedigimi mutlaka dene

çözüme uğraşmak için deneme yanılmaya devam ediyorum.... yarın çözümü bulacam inş . deneme yanılmaya devam

benimde zamanında başıma gelmişti elektrik priziydi sorun baayaa uğraşmıştım çözüm için

Konu biraz eski ama aynı sorun benim başıma da geldi. elektrik kablosundaki sarı-yeşil renkte olan topraklama kablosunu devreden çıkarınca sorun düzeldi.

aynı sıkıntı bendede çözüm bulundumu....
direk ekrana yada direk projeksiyona takınca sıkıntı yok hem ekran hem projeksiyon takıncı titreme oluyor..kabloyu kaç defa değiştirdim... yardım lütfennn..

hocam coklayıcı ucuz olandanmı elektirikli pahalı olandanmı.. direk kablolu coklayıcılar sorun cıkarıyor zamanla..hatta bazıları daha ilk kullanımda sorulu oluyor.

hocam elektrikli değil ucuz olan(10-15 ytl) kaç yıldır kullanılıyor hiç sıkıntı yoktu.çoklayıcı sıfır yeni aldım 2 tane ikisindede aynı ne yapmalıyım elektriklimi almalıyım.
sorun düzelirmi o zaman onları fiyatları ne kadar ki?

Y olanlar çok sorunlu hiç yanınıza yörenize bile sokmayın.okulun tamamı komple öyleydi hepsini attırdım

bende pc yi direk tv ye bağlamak zorunda kalıyodum dediğiniz gibi monitör bi sarı oluyodu bi mavi bi kendine geliyodu felan.çok gıcık bişey

o titreme projeksiyonun elektrik bağlantısından kaynaklanıyor pc nin fişindeki topraklama dişlerini izola bantla bantlkayın titreme keilecektir

Büyük ihtimalle elektrik hattından kaynaklı hocam.Bizim ana bilgisayar öğrenci bilgisayarları açılmadığı sürece hem ekrana hem projeksiyona güzel görüntü veriyor.Öğrenci bilgisayarları açılınca ekran gidip geliyor,projeksiyon ise soluklaşıp titreşiyor.

Geri