Projeksiyon da görüntü var ekran da yok

Kodla Büyü

QML

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar..
Dün rehberlik öğretmeni sunu yaparken görüntü gitmiş.
şimdi projeksiyon duvara yansıtıyor görüntüyü ama ekrana gelmiyor.
bilgisi olan varsa acil bir şekilde yardım edebilir mi.

Model: BENQ MP720 DLPTM

Ekren kartı programı kuruluysa eğer, Masaüstü görüntü ayarları veye görüntü yöneticisi diye bölümler olması lazım. ordan ekranları seçebiliyorsun.

arkadaşım grafik özelliklerinden çıkış bölümünü hem monıtor hem de laptop olarak ayarlıcaksın tabi bu grafik kartının özelliklerinede bağlı

Laptop nerden çıktı kurban.
Bu lab daki öğretmen bilgisayarı.
Ayrıca sorun projeksiyonda. Başka bilgisayarda denedim aynı sonuç.
Projeksiyondan anlayan var mı?

eğer ekran kartın nvidia ise masaüstü sağ tuş nvidia kontrol paneli oradan sağ tarafta ekran menüsünün altında birden fazla ekran kur seçeneği var.orada kullanmak istediğim ekranlar klon şeklinde olsun var onu seç altındaki bölümdeki sıralamayı da monitör+projeksiyon olacak şekilde sırala ( lg 1753s+analog display gibi)

ARKADASIN AYNI PROJEKSİYONU BENDE KULLANDIM BUŞTA SAG EKRAN KARTINDAN GÖRÜNTÜ ÖZELLİKLERİ MENÜSÜ VAR ORADAN TEK EKRAN SEÇİLMİŞ BÜYÜK İHTİMAL ONU EKRAN KARTINDAN GİRİP ÇİFT YAPACAKSIN

Datateknik e yolladım .
onlar ugrassın artık.. tşk ler yardımlar için

Hocam bilgisayar exper ise masaüstü sağ tıkla ATİcatalyst görüntü yöneticisi /sihirbaz/monörlerin ikisinide tıkla/sonraki/klon/uygula

ya arkadaşlar aynı sorun berde de var dediğiniz tüm işlemleri(klonlama) ben de yaptım ancak bir sonuç alamadım Sorun sadece öğretmen bilgisayarında diğer bil. lerde çalışıyor öğretmen bil. de çalışmıyor.
Projeksiyon : BenQ
Ekran K. :İntel onboard
Not : Grafik özelliklerinde klonlama veya benzer bir şekilde ayar yok...
Bilgisi olan arkadaşlara duyurulur...

Arkadaşlar kullandığınız işletim sistemi nedir,

win xp pro sp2'de hiçbir ayar yapmanıza gerek olmadan kullanabilmeniz lazım.(Eğer özellikle bozmadı iseniz ayarı) Önceki sürümlerde ise ikincil ekranı ya ekran kartının programından ya da görüntü özelliklerinden tanımlamanız, bunu kullan demeniz gerekiyor.

Mesela 98'de ekrandan da görüntü alabilmek için projeksiyon kapalı iken bilgisayarı açıyordum, projeksiyonu açınca ekrana da projeksiyona da görüntü geliyordu.

Arkadaşım garantiye gönderdiğini söylüyor. Yahu bunun garantilik neyi var? Zannetmiyorum bozuk olsun. Daha önce gösteren başka bilgisayarlarda da deneyin. Başka bilgisayarlarda denedim sorun projeksiyonda diyorsunuz. Bu nasıl olur. O bilgisayarların da gerekli ayarlarının yanlış yapılabileceği ihtimalini düşünmüyor musunuz? Ben garanti veren şirket yerinde olsam ücret talep ederim. Bu nasıl iş? Biz ne için orada varız? Uğraşacaksınız. Yapamaz iseniz mahçup bir şekilde beceremedim der gönderirsiniz. Ama böyle pişkince "gönderdim, onlar uğraşsın artık" demek hiç hoş olmamış bence.

Tamam tüketici hakları fakat biraz da üretici ve sağlayıcı hakları.

arkadaşlar olmaz ama belki gözden kaçmıştır
projeksiyonun giriş kaynagı yanlış seçilmiş olmasın av s-vhs rgb vga gibi
vga yı seçmemiş olamazsınız herhalde

hasan46 arkdaşım eğer sorun bu ise sen gör garantideki adamların eğlencesini.

"Haa haa, bilgisayar öğretmenine bak" falan filan.

...

Tabi sorun bu olamaz, projeksiyonda varmış görüntü, ekranda yok, büyük ihtimalle görüntü aygıtlarıyle ilgili bir ayar.

önce burdan ekran özelliklerini Ati Catalyts

Bundan sonra görünüm menüsünden standart görünüme getiriyoruz.

burdan her iki monitörü seçiyoruz.

klon kipi seçiliyor

tamamla ile bitiriyoruz.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    6 KB · Görüntüleme: 7,173
  • 2.JPG
    2.JPG
    70.8 KB · Görüntüleme: 7,172
  • 3.JPG
    3.JPG
    30 KB · Görüntüleme: 7,144
  • 4.JPG
    4.JPG
    41.5 KB · Görüntüleme: 7,131
  • 5.JPG
    5.JPG
    40 KB · Görüntüleme: 7,132
benimkisi de benq. arada aynı problem oluyor. bir gün gelmiyor görüntü, ertesi gün geliyor. 1 ay normal çalışıyor. sonra yine birkaç ay görüntü olmuyor... nedenini anlamak güç. hiçbi değişiklik yapmadığım halde kafasına göre takılıyor :D

Geri