Proje okulu mu? Halk eğitim mi?

Kodla Büyü

kobo26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar çok arada kaldım kadın 8 yıldır halk eğitim de ve hizmet puanını %100 artirimli alıyorum . 7 yıldırma gorevlendirme proje okulunda derse giriyorum 2.sininde ortamı çok iyi, bu sene proje okulları tüm atamalara açılacak o yüzden mutlaka oraya öğretmen gelecektir. Okul idaresi ,okula tercih yap hocam yerine gelen olur dedi. Ben ise aradayim yeni bakan proje okullarını dönüştürür vs mağdur olurum diye korkuyorum sizce ne yapmaliyim

Proje okulundayım. 2021 yılında idareyle konuşmaya gittim hocam gelmek istiyorum diye. Müdürde hocam 2 yıldır bilgisayar öğretmeni arıyorum bulamadım gelirseniz çalışmak isterim dedi. Öyle tayin istedim bu sene 2. Yılımdı. Memnunum ve mutluyum şükür. Tek sıkıntı 4 yılda bir yer değiştirme ihtimalinin olması ama onu düşünüyorum şimdilik. Bu yıl herşey netleşecek inşallah. Bakalım sonuç ne olacak. 2 yılda güzel işler yaptığıma inanıyorum. Fen lisesi olduğu için öğrenciler dersi çok sallamıyor ama bende not ortalamınızı etkiliyor diyorum. Dersi anlatıp uygulamadan artı veriyorum. Gaza geliyorlar. Yazılıda zaten notlar iyi oluyor o sebeple performans notunu yüksek veriyorum ama artı verme işi derse ilgiyi arttırıyor.

Deprem sonrası nakil gelen çocuklar oldu hiç ders işlemedik hocam öyle vakit geçirdik oyun oynadık 100 aldık hep dediler. Bizimkiler bizde öyle yapalım dedi. Bende ne olacağımız belli değil yarın sizde başka okula gidersiniz orada ders işleniyorsa küfredersin bana dedim. Bem dersimi işliyorum. Öyle ileri düzey değil ama temeli bilseler yeterli deyip zorlamadan ders anlatıyorum.

Led yak söndürü bile 4 5 hafta işliyoruz. Çeşitli senaryolarla.

Halk eğitimde bir dönem derse girdim orası da çok iyiydi derse öğrenmek ve sertifika almak için geliyorlardı o sebeple dinliyorlardı.

Eğer 4 yılda bir değişiklik kafamı meşgul eder derseniz halk eğitim iyidir. Proje okulunda 4 +4 yani en fazla 8 sene çalışırsınız. Sonra ya proje okuluna yada il içi ile normal okula geçiş yaparsınız.

Arkadaşlar çok arada kaldım kadın 8 yıldır halk eğitim de ve hizmet puanını %100 artirimli alıyorum . 7 yıldırma gorevlendirme proje okulunda derse giriyorum 2.sininde ortamı çok iyi, bu sene proje okulları tüm atamalara açılacak o yüzden mutlaka oraya öğretmen gelecektir. Okul idaresi ,okula tercih yap hocam yerine gelen olur dedi. Ben ise aradayim yeni bakan proje okullarını dönüştürür vs mağdur olurum diye korkuyorum sizce ne yapmaliyim
Bozma rahatını hocam. Okula görevlendirme gitmek ile kadrolu olmak arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca proje okulunun türlü olasılığı var, heyecan arıyorsan orası ayrı konu.

Ben Halk eğitimde çalışıyorum. Kurslara eskisi kadar rağbet yok. Bende bir okula formatör olup akşamlarıda kurs veriyorum. Böyle daha iyi. Halk Eğitimi tavsiye ederim.

Geri