Proje okulu müdürlüğünü tavsiye eder misiniz?

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni proje okulu yönetici atama yönetmeliğine göre daha önceden idarecilik yapmış kişi müdürlüğe sınavsız başvuru yapabiliyor. Başvuruların son gunu 14 Mart 2024. Şu an ilimizde eskiden ticaret lisesi şu an mesleki ve teknik Anadolu lisesi olan bir okulun müdürlüğü açık görünüyor. Atamada meslek öğretmeni öncelikli. Bulunduğum ilde pek başvuru olacağını sanmıyorum.

Acaba başvuru yapsam ve atansam müdürlüğü yapabilir miyim? Daha önceden başyardımcılık ve müdür yardımcılığı tecrübem var ama 3 yıl önce öğretmenliğe geçtim. Şu an öğretmenlik yapıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Müdürlük yapabilir miyim? Olursa ilk defa müdür olmuş olacağım.

baş mdryar olan müdür de olur hocam. Neden olmasın? Ama stresli zor bir iş bence.

Arkadaşlar yeni proje okulu yönetici atama yönetmeliğine göre daha önceden idarecilik yapmış kişi müdürlüğe sınavsız başvuru yapabiliyor. Başvuruların son gunu 14 Mart 2024. Şu an ilimizde eskiden ticaret lisesi şu an mesleki ve teknik Anadolu lisesi olan bir okulun müdürlüğü açık görünüyor. Atamada meslek öğretmeni öncelikli. Bulunduğum ilde pek başvuru olacağını sanmıyorum.

Acaba başvuru yapsam ve atansam müdürlüğü yapabilir miyim? Daha önceden başyardımcılık ve müdür yardımcılığı tecrübem var ama 3 yıl önce öğretmenliğe geçtim. Şu an öğretmenlik yapıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Müdürlük yapabilir miyim? Olursa ilk defa müdür olmuş olacağım.
yapanların senden ne üstünlükleri var hocam. sen daha güzel yaparsın. daha donanımlısın daha tecrübelisin.daha iyisin.

Aynen bahsettiğiniz gibi yeni yönetmelikle proje okullarına idareci atama süreci başladı tek kıstas daha önce idarecilik yapmış olmak yani 2 yıla yakın süredir kapalı olan proje okul muhabbeti buraya sadece kifayetsiz yandaş yerleştirme ile sonuçlanır ama sizde başvurunuzu yapın

Bizim ilçede de hem fen hem anadolu liseleri müdürlükleri boş. Çoğu siyaten görevlendirilmiş kişilerce idare ediliyor.

Muhtemelen o okula Müdür olacak kişi çok önceden belirlenmiştir. Görevdeki bir okul müdürü olarak şöyle söyleyebilirim burada esas önemli olan yapabilir miyim sorusunu kendine soran bir kişi aslında o okula müdür olabilecek en iyi müdür adayıdır. Eğer gerçekten istiyorsanız bence hiç düşünmeyin.

Proje okulunda çalışmış biri olarak gördüğüm en büyük sıkıntı, yıllardır o okulda çalışan öğretmenler. Çalıştığım okulda eski öğretmenler kendi gruplarını kurmuşlardı. Okula yeni gelen öğretmenleri dışlıyorlardı. Ayrıca bu öğretmenler idarecilerin dediklerini de genelde ciddiye almazlar. Evrak, proje danışmanlığı vb. yapmazlar. Yapsalar da kırk söylemeye yaparlar.

Tercih yapacağınız okulun kadrosunu ve daha önceki proje sayılarını araştırın hocam. Kaç teknofest, kaç tübitak ya da başka alanlarda kaç proje yapılmış sizden önce. Projelere danışmanlık yapan kişiler kimler. Kadroda eski ve özel ders piyasasında isim yapmış kişiler varsa idare olarak zorlanacağınızı bilin. Dedikleriniz büyük ihtimalle yapılmayacak ve sizi kale almayacaklardır. Daha önce yapılan proje yoksa ya da sayı olarak çok az ise bunun anlamı "öğretmenler idarenin dediklerini yapmıyor" a çıkar. Benim düşüncelerim bu yönde..

Son düzenleme:
okul ve kurum müdürlüğü yaptım , çalışmayı da çok severim sürekli kendime iş çıkarırım. Size tavsiyem çok küçük bir okuldaysanız (100 öğrenciyi geçmeyen) belki yapın derim , onun harici hiç gerek yok.

hangi okulların müdür karolarının boş olduğu nereden görülebiliyor. liste var mı? benim durumum uymadığı için mebbis başvurularda göremiyorum.

Geri