Proje okulları yönetmeliği değişti

Kodla Büyü
Son durum nedir arkadaşlar? Öğretmen seçim kriterleri hakkında herhangi bir bilgi yok

Yönetici ataması yapılmayan proje okulları şimdi resmi olarak proje okulu olmaktan çıktı mı? Bir açıklama var mı

1 açık norma birden fazla kişi baş vurursa hangi kriter geçerli bu bile belli değil. Neye göre atama yapilacak.

Bakanlık her zaman ki gibi yapmış olmak için yaptığı bir atama duyurusu. kim neye göre atanacak. Mahkeme kararından sonra duyuruya çıkmak zorunda oldukları için yaptılar duyuruyu. körler sağırlar birbirini ağırlamaya devam ediyor.

Bence atamalar yine il milli eğitim müdürlüğü veya müdürün istekleri doğrultusunda olacak. Çünkü kılavuzda hizmet puanı, yapılan projeler v.s gibi kriterler yok.

1 açık norma birden fazla kişi baş vurursa hangi kriter geçerli bu bile belli değil. Neye göre atama yapilacak.
ben geçenkinde başvurdum bana dediler ki yukarıdan ayarladın mı?
nasıl yani dedim dediler ki oranın taliplisi çok ama kimin atanacağı da bellidir! Boşuna uğraşma istersen dediler...

Herhangi bir yere bir atama yapılacak ve bu atama ile ilgili en ufak bir kriter yok, atamayı kimin ve neye göre yapacağı da belli değil.

Dünya üzerinde bir örneği var mıdır?

Herhangi bir yere bir atama yapılacak ve bu atama ile ilgili en ufak bir kriter yok, atamayı kimin ve neye göre yapacağı da belli değil.

Dünya üzerinde bir örneği var mıdır?
Kimin tanıdığı daha üst makamdaysa o atanır gibi bir yönetmeliğe benziyor. Çünkü sadece ebs li olmak yetmez ülkenin %90 ni ebsli.

okulların proje okul yapılmasının sebebi zaten yandaş idareci ve öğretmenleri oralara atamak

Kimin tanıdığı daha üst makamdaysa o atanır gibi bir yönetmeliğe benziyor. Çünkü sadece ebs li olmak yetmez ülkenin %90 ni ebsli.
Eğitim Bir Sen il başkanı,
AKP il başkanı,
İl Milli Eğtiim Müdürü,
Bakanlıkta Daire Başkanı...

Bir kadro için 4 farklı kişi bu 4'ünü devreye soktu diyelim..Bu dördünden hangisi döver?

AKP il başkanı,
İl Milli Eğtiim Müdürü,

Bir kadro için 4 farklı kişi bu 4'ünü devreye soktu diyelim..Bu dördünden hangisi döver?
Siyasi ayağı kişisel olarak hangisinin daha güçlüyse o :)

AKP il başkanı,
İl Milli Eğtiim Müdürü,

😂 şöyle bi sıralama olur heralde

Bakanlıkta Daire Başkanı > AKP il başkanı > Eğitim Bir Sen il başkanı > İl Milli Eğtiim Müdürü

Geçen sefer kılavuz da herhangi bir kriter yoktu, bu yüzden torpil savaşı döndü diye ertelemediler mi bu işi? Aynı kılavuzu tekrar çıkarmışlar, yine bir kriter yok. Yine karışmayacak mı ortalık?

Bizim ilde bana açılan proje okullarının sitelerine baktım, hiçbirinin bilişim öğretmeni yok. Niye böyle ola ki? Yazsam norm fazlası neyim mi olurum sıkıntılı bir şey gelir mi başıma?

Bizim ilde bana açılan proje okullarının sitelerine baktım, hiçbirinin bilişim öğretmeni yok. Niye böyle ola ki? Yazsam norm fazlası neyim mi olurum sıkıntılı bir şey gelir mi başıma?
Norm fazlası olma çok çok düşük ihtimal hocam. Çünkü; değişmediyse proje okulları bağımsız norm. Kendi başına bölge teşkil ediyor. Değişmediyse liselerde ders zorunlu idi. Neden boş olduğuna gelince... 7-8 tane etkileşimli tahtası kurulmuş bir kurumda(Ortaokul) ikili ilişkilerini oturtmuş BTR olan birisi neden gitsin ki? Ayrıca son dönemde ders saati tamamlama adı altında BTR iken bile başka okullarda ders görevi verilirken birde üzerine büyük proje okulu yükünü kim çeker ki? Üstüne üstlük liseler ölçeğinde BTR görevi 5x80 = 40 saat iken.

Son düzenleme:
proje okulunda çalışmak bilişimciler için kolay değil hocam. bazı zümrelerim yoğun tempoya ayak uydurabiliyor ama ben de dahil olmak üzere çevremde proje okulunda çalışan bilişimciler okul değiştirmeye çalışıyor. en güzeli meslek lisesi olmuyorsa az derslikli bi ortaokul.

Bence atamalar yine il milli eğitim müdürlüğü veya müdürün istekleri doğrultusunda olacak. Çünkü kılavuzda hizmet puanı, yapılan projeler v.s gibi kriterler yok.
Hocam olsa ne olacak? Kriterin ne olduğu belli değil ki? Mesela dersin ki alanında yüksek lisans yapmış olanlar öncelikli veya hizmet puanı yüksek olan veya tübitak projesi yapan yani herşey Muallak ....

proje okulunda çalışmak bilişimciler için kolay değil hocam. bazı zümrelerim yoğun tempoya ayak uydurabiliyor ama ben de dahil olmak üzere çevremde proje okulunda çalışan bilişimciler okul değiştirmeye çalışıyor. en güzeli meslek lisesi olmuyorsa az derslikli bi ortaokul.
proje okulunda BTR olmak zorunluluğu var mıdır? hocam siz nasıl yapıyorsunuz

Geri