Programlar Yüklü XP Cd'si Nasıl Yapılır?

Kodla Büyü
hocam öncelikle teşekkür ederim...acaba bu isteğe bağlı program yüklenen dvd yi ne zaman yayınlayacaksınız..

hocam ayrıca ben bu hazırladığım iso kalıbını sanal sürücüde çalıştırırken hata verdi...yarıya kadar geldi ve low memory(düşük hafıza) yazdı...acaba neden olabilirki...

Virtualbox ile yaptıysanız; oluşturduğunuz sanal pc'yi başlatmadan önce Ayarlar seçeneğine tıklayın oradan Temel sistem belleğini artırın. Ama unutmayın ki o sanal pc için ayırdığınız bellek miktarı toplamı, gerçek pc belleğinizden maximum kullanılacaktır. Örneğin benim bilgisayarın ram'i 3GB olduğu için 1 GB ayırdım ve problem olmuyor ama sizin bilgiysarınız 512 mb belleğe sahipse 256'dan fazla ayırmamanızı tavsiye ederim. Sanal makineyi yaratırken Os Type olarak Windows Xp seçtiyseniz program bellek miktarını 128 Mb olarak seçiyor belki o yüzden hata vermiş olabilir.Ayarlardan değiştiriniz.

arkadaşlar uğraşmayın MXP 2009 diye bir dvd var internetten indirebilirsiniz özellik olarak xp sp3 kurar buda 2014 yılına kadar kullanılır demek. 2010 yılından önceki hemen hemen tüm donanımları kendi otomatik yükler ve gerekli tüm programları yükler. artı için de yedek alma programı, antivürüs, xp kullanıcı şifre kırıcı format atmadan (güvenlik kipte de şifre varsa ve bilemiyorsanız formak atmadan şifreyi değiştirip tekrar açıyorsunuzbilgisayarı kullanıcı şifresi sizin belirlediğinizi yazıp bilgisayarı açıyorsunuz açtıktan sonra şifreyi kapatabilirsiniz) bilgisayarcının elinde olması gerek diye düşünüyorum

Evet asisis dediklerin doğru, internette birçok bu türden hazır DVD var ama biz balık tutmayı öğrenmeliyiz diye düşünüyorum.

Nlite ve wpi kullanarak katılımsız xp dvd'si oluşturmayı anlatan videoyu şu adresten izleyebilirsiniz;
http://www.yazguven.com/nlite-ve-wpi-ku ... olusturma/

Bu videoda; Xp Sp2 'li bir cd 'ye Sp3 ve Internet explorer 7 entegre etme anlatılmış, ayrıca xp kurulumu kullanıcıdan veri girişi istenmeden tam otomatik olarak gerçekleşecek ve kurulum tamamlanınca , Wpi programı devreye giriyor ve birçok program içinden sadece istediklerimizi seçerek kurulumun yine kullanıcı müdahalesi olmadan yapılması sağlanmış.

Arkadaşlar ben modifiye işletim sistemi tavsiye etmiyorum.İlk başlarda iyi gibi görünsede ciddi sistem hataları oluşuyor ve sonrasında sık aralıklarla format atmak zorunda kalıyorsunuz .Yine de siz bilirsiniz.

Eğer kendi PC niz ise image alın.Norton ghost yada acronis true image(benim tavsiyem) kullanın.Zaten başka bir PC ise driverlar special, kurulacak programlar görecelidir.Kimisi winamp ta müzik dinler kimisi vlc kimisi total kimisi media player.Neyse kolay gelsin.Saygılar.

Arkadaşlar neroda hazırladığım iso dosyasını cd ye

basmadan sanal makine "Oracle VM VirtualBox" ta çalıştıramıyorum.

Normalde hata vermeyen Xp iso yapınca sanal makinede hata veriyor.

Sorun hakkında bilgisi olan var mı?

Selam dostlar,
Bu foruma şimdi üye oldum,üye olmamın asıl nedeni formu inceledim sıcak bir ortam herkes birbirine yardıma koşuyor,bu hoşuma gitti,benimde ilgilendiğim konu ayni windows xp ye program entegre etmek.
Bu konu üzerinde 1 aydır çalışıyorum mantığıma en uygun modelin nlite ile çalışmak olduğunu gördüm gerçi mükemmel bir yazılım olmasada mevcutlar arasında biraz daha iyi.
Nlite ile bazı programları entegre etmeyi başardım,nero ilede boot Cd si yapmayıda ancak burada asıl sorun addon yapımında. Bunun için "add on maker,USSF " gibi çeşitli programlar var ama hiç birindende yeterli sonuç alamadım
bazı programlarda işe yarıyor ama bazılarında Hayır.....
Gerçi hazır addonlar bulmak mümkün ama önceki sayfalarda bir arkadaşın dediği gibi balık satınalmayı değil balık tutmayı öğrenmek istiyorum,eğer yapamadığım addonlar googlede arandığında bulunabiliyorsa demekki yapılabiliyor,
demekki sır gibi saklanan bir programı var. Örneğin İnternet explorer 8 in her yerde addonu var ama yapamıyorum.
Addon yapımında yardımınızı rica ediyorum.
Saygılarımla...

Geri