Programlama temelleri 1 dönem 2 yazılı cevaplarıyla beraber

Kodla Büyü

McRAM

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Örnek soru aryan arkadaşlara 8)

Ekli dosyalar

• programlama 1 dönem 2 yazılı cevaplar.rar
    6.1 KB · Görüntüleme: 2,650
Re: Promramlama temelleri 1 dönem 2 yazılı cevaplarıyla beraber

5. sorudaki cevapta Console.Write(ad); Console.Write(" "+soyad); yazmak yerine Console.Write(ad+" "+soyad); yazsak daha kısa olur.

4. soruyu sorduktan sonra 6. soruya gerek yok aynı amaca hizmet ediyor. 6. soru sadece öğrenciyi yanıltmaya çalışmak için 4. sorunun uzatılmış hali. Onun yerine başka bir kazanım ölçülebilir.

Ekleyenede yorumlayan arkadaşa teşekkürler...

Berkeren' Alıntı:
5. sorudaki cevapta Console.Write(ad); Console.Write(" "+soyad); yazmak yerine Console.Write(ad+" "+soyad); yazsak daha kısa olur.

4. soruyu sorduktan sonra 6. soruya gerek yok aynı amaca hizmet ediyor. 6. soru sadece öğrenciyi yanıltmaya çalışmak için 4. sorunun uzatılmış hali. Onun yerine başka bir kazanım ölçülebilir.

kodların farklı olması önemli değil.sizin yazdığınız gibi de olabilir. illede benim ki gibi olacak şekilde okunmuyor. evet 4 ve 6 sorularda değişkenleri takip etmelerini bekliyorum. daha önceki sınavda veya derste yaptığımız alıştırmalarda bunu gerçekleştirmek için değişken takip tablosu kullanmıştık. 6 da onu yapabilirdim.sınavdan sonra aklıma geldi desem yeridir. ama sonuçta aynı yere varıyoruz.

Geri