Profesyonel Okul Yöneticisi

Kodla Büyü

turanhilal1071

Seçkin Üye
Seçkin Üye

2024 yılında yapılacak mudur yardımcılığı sınavını etkileyecek mi acaba bu durum.inha yöntemi dillendiriliyor gruplarda

Boş spor, öğretmenler sertifika alacak ve o sertifikayı alınca profesyonel olacak. Sertifika kursunu kim verecek şube müdürleri, ilçe müdürleri. Hep boş beleş gereksiz spor.

öğretmenlikten gelen yöneticiler bile öğretmenin halinden anlamazken sözde profesyonel (özde yandaş) yöneticiler mi halimizden anlayacak. yusuf tekin meb i allak bullak edip gidecek gibi görünüyor

Ebs böyle güçlüyken hiç bir müdür yönetemez. Ebs li öğretmen bakacazz der müdüre kimin ....... büyük. Okulları ebs temsilcileri yönetiyor.

Yeni bir şey değil
2021’de çıkmış olan yönetmelikteki şartın uygulanması:

Eğitim Yönetimi Sertifika Programının uygulamaya alınması

GEÇİCİ MADDE 4 –
(1) Eğitim Yönetimi Sertifikası şartı, bu Yönetmeliğe göre ilk defa düzenlenecek Eğitim Yönetimi Sertifika Programının kesin sonuçlarının ilan edildiği tarihe kadar aranmaz.

“Bu toplantılarda öğretmenlerle yaptıkları istişareler neticesinde, sahadan gelen talepler doğrultusunda birçok yeni uygulamayı hayata geçirdiklerini vurgulayan Bakan Tekin, bu bağlamda okul yöneticilerinin daha önce iller arası atamalarda öğretmen olarak yer değişikliği yapabildiklerini hatırlatarak, istemeleri hâlinde bundan böyle gittikleri illerde kendilerine okul yöneticisi olma imkânı tanıyacaklarını söyledi.”

https://www.meb.gov.tr/bakan-tekin-...anesinde-ogretmenlerle-bulustu/haber/31458/tr

Geri