Pratik bir yöntem var mı?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Excel sayfasında(EK1) TC, Ad Soyad ve şifre bilgileri var. Bu bilgileri ekteki şablona(EK2) otomatik nasıl aktarabilirim? Tek tek kopyala-yapıştır yapmak, çok fazla sınıf olduğu için çok zaman alıyor. Daha pratik bir yöntem var mı?

Ekli dosyalar

• EK1.jpg
    EK1.jpg
    142.6 KB · Görüntüleme: 214
  • EK2.jpg
    EK2.jpg
    248.3 KB · Görüntüleme: 210
Ben olsaydım,
1- asıl listedeki a sütununa sıra numarası verirdim,
2-2. sayfada herbir kağıdı, düşeyara işlevi desteği ile bilgileri çekerdim. Şuan cepten yazıyorum. Bilgisayar bulabilirsem dosyayı eklerim...

Daha iyisi her zaman vardır.

Ben olsaydım,
1- asıl listedeki a sütununa sıra numarası verirdim,
2-2. sayfada herbir kağıdı, düşeyara işlevi desteği ile bilgileri çekerdim. Şuan cepten yazıyorum. Bilgisayar bulabilirsem dosyayı eklerim...

Daha iyisi her zaman vardır.
Hocam örnek basit bir dosya gönderebilir misiniz? Düşeyara ile tek tek öğrencilerin bilgileri geliyor ama benim istediğim bir sınıftaki bütün öğrencilerin bilgileri otomatik EK2 dosyasındaki gibi gelsin, uğraşıyorum ama istediğim gibi olmuyor, cevabınız için çok teşekkürler.

Son düzenleme:
ek-2 yazdırılacak diye düşündüğümden
listeden yararlanarak wordde mektup birleştirme ile şifreleri oluşturmak en kolayı gibi.

Tasarımım iyi değil...
Çıktı alanında sıra numaralarının görünmelerini ismesseniz A,F,K sütünlernin yazı tipi rengini beyaz yapabilirsiniz.
ilk xxx. öğrencinin çıktısını aldıktan sonra , xxx+1. den başlamasını isterseniz a2 deki değeri xxx+1 yapın.

Ekli dosyalar

• eba şifre düşeyara.zip
    12.4 KB · Görüntüleme: 30
Tasarımım iyi değil...
Çıktı alanında sıra numaralarının görünmelerini ismesseniz A,F,K sütünlernin yazı tipi rengini beyaz yapabilirsiniz.
ilk xxx. öğrencinin çıktısını aldıktan sonra , xxx+1. den başlamasını isterseniz a2 deki değeri xxx+1 yapın.
Hocam hakkınızı helal edin, elinize sağlık çok zahmet oldu, Allah razı olsun, çok teşekkür ederim.

word açılışta veri bağlantısını güncelleyiniz .sadece ilk etiketi düzenleyip daha sonra etiketi güncelle dediğinizde tüm etiketlerde değişiklik yapılabilir.

Ekli dosyalar

• eba_sifre.rar
    19.5 KB · Görüntüleme: 30
word açılışta veri bağlantısını güncelleyiniz .sadece ilk etiketi düzenleyip daha sonra etiketi güncelle dediğinizde tüm etiketlerde değişiklik yapılabilir.
Hocam ilk etiketi değiştiriyorum ama hiçbirşey olmuyor, yani veri isimli excel dosyasından alması gerekmiyor mu AD, TC ve ŞİFRE bilgilerini?

dosyaları aynı klasöre çıkartın.
word açın. açılırken veri bağlantısını isteyecek excell dosyasını gösterin
word ilk etiketi düzenleyin. sonra posta gönderileri sekmesinde "etiketi güncelleyin" tıklayın
tüm etiketler güncellendikten sonra "sonuçların izlenmesi" ve "Bitir ve birleştir" word dosyanızda tüm etiketleriniz hazırlandı.
1702829054764.png

dosyaları aynı klasöre çıkartın.
word açın. açılırken veri bağlantısını isteyecek excell dosyasını gösterin
word ilk etiketi düzenleyin. sonra posta gönderileri sekmesinde "etiketi güncelleyin" tıklayın
tüm etiketler güncellendikten sonra "sonuçların izlenmesi" ve "Bitir ve birleştir" word dosyanızda tüm etiketleriniz hazırlandı.
Ekli dosyayı görüntüle 75048
Hocam oldu, kusura bakmayın uğraştırdım sizi de, çok güzel yöntem tek tuşla hepsi otomatik güncelleniyor.
Yazıcıdan yazdırırken kenar boşlukları taşıyor, PDF'ye çevirip çıktı alsam taşan kısımlardaki yazılar görünür mü hocam?

Son düzenleme:
Geri