powerpointte toplam sayfa no ekleme

Kodla Büyü

emines

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar powerpointte 1/10 2/10 3/10 şeklinde syfa numarası yazmak istiyorum nasıl yapılır bilen varmı acaba.

Söylediğin şekilde Powerpoint kendisi eklemiyor.
Daha önce bu konuyla bende uğraşmıştım.
Bulduğum çözüm:
Slayt numarası eklenir.
Daha sonra Görünüm den Asıl Slayt a geçilir.
Sağ alt taraftaki metin kutusunda (#) şeklinde bir yazı var.
Burası (#)/10 olarak değiştirilir. Buradaki 10 sizin slayt sayınız.
Bu yöntemin dezavantajı slayt sayısını otomatik olarak güncellemiyor.
Asılt slayta geçip sizin güncellemeniz gerekiyor.

Bilgisayarımda PowerPoint 2010 var. Ona göre anlatıyorum. İşlemler başta karmaşık gelebilir ama bir kere yapacaksınız.
Öncelikle varsa slayt numarasını kaldırınız. (Ekle/Slayt Numarası, tiki kaldır, Tümüne Uygula)
Görünüm sekmesinden Asıl Slayt düğmesine tıklayınız. Sol tarafta slayların asıl halleri görüntülenecek. Her slayttaki sayfa numarasının yazıldığı içerisined <#> ifadesinin geçtiği metin kutularını silin. Ardından ilk slayta, sayfa numarasının nerede görünmesini istiyorsanız, oraya Ekle/Metin kutusu ile metin kutusu ekleyin. Metin kutusunun içerisine tıklayıp, Ekle/Sayfa numarası düğmesine tıklayın. Ekrana <#> kodunu yazacak. Bu kodun devamına / 10 şeklinde toplam sayfa sayınızı yazın. Ne yazık ki Powerpoint toplam sayfa sayısını otomatik hesaplamıyor. Metin kutusunun alttaki slaytlarda da göründüğünden emin olun. Görünüm/Normal düğmesine tıkladığınızda, slayt numaralarının 1/10 2/10 şeklinde görünecektir. Ayrıca Ekle/Sayfa numarası demeye gerek yok.
Kaynak:
http://office.microsoft.com/en-us/power ... 38382.aspx

Geri