Powerpointte neler yapabilirim derste

Kodla Büyü

arslan_1905

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslarim ders icin hangi etkinlikleri onerebilirsiniz inanin bu program cok sıkıcı geciyor 4 gun daha var konu bitti
Uygulama vs. Ne fikir verirsiniz?
:verymad:

ben power pointi çok seviyorum. Basit animasyonlar filan yapıyo öğrenciler, ya da yapboz gibi şeyler yapıyoruz çok keyifli geçiyo

şu ana kadar öğrenilen konularla ilgili sunu hazırlatılabilir,

şu ana kadar yaptığın sınavlardan 2 şer soru seçilerek, test usulüne uygun şekilde tıklamalara göre köprü özelliği ile yanlış-doğru cevap yönlendirmesi ile sunu hazırlatabilirsin (bir öğretmen arkadaşımın fikriydi, güzel bir etkinlik oluyor)

Youtube yönelik çalışılabilir. Öğrenci "En ile başlayan..." sunuyu hazırlamalı, Ruhi çenet tarzı video kaydedebilmeli. En önemlisi de template mantığını başta vermeniz gerekiyor. Bugün premium ve free template mevcut. İncelenip öğrenciye anlatılıp öğrencinin aklında bu böyle miydi dedirtebilmeli diye düşünüyorum. Power point template yapmaya çalışmak grafik tasarım için iyi bir adım olur.

Degerli arkadaslarim ben halk egitimdeyim o yuzden daha sade uygulamalar lazim

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok çok teşekkür ederim arkadaşlar
kendi adıma sunum konuları olarak;
şehir tanıtımı
kitap tanıtımı
yemek tarifleri
4,6,8 li yapboz
kelime oyunu
deneme testi konularını başlık edindim fikir olması açısından sizinle paylaşayım dedim
ayrıca bu fikirleri elde etmem de siz değerli arkadaşlarımın emeğı çoktur sağolun varolun

Geri