Polisin mali durumu düzeliyor.

Kodla Büyü

zzh

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Şahin: Polisin mali durumunu düzeltecek tasarıyı Maliye'ye gönderdik

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, polislerin mali durumunun iyileştirilmesine yönelik çalışmayı tamamlayarak Maliye Bakanlığı'na gönderdiklerini açıkladı.

Kızılcahamam'da 3 gün sürecek İl Emniyet Müdürleri Bilgi Paylaşımı Toplantısı'nın açılışında konuşan Şahin, 'Geçici bir rahatsızlığı nedeniyle aramızda bulunamayan Başbakanımızın sizlere olan sevgi duygularını, güven ve başarı dileklerini takdim etmek isterim'' dedi.

İKİ ÖNEMLİ UYARI

TÜİK verilerine göre asayiş hizmetlerinden memnuniyet oranının 57'den yüzde 77'ye yükseldiğini belirten Şahin, emniyet müdürlerinden toplumsal olaylara müdahalelerde orantısız güç kullanımına kesinlikle müsaade etmemelerini istedi. Soruşturma evresinin gizli olduğunu hatırlatan Şahin, 'Şüphelilerin 'suçlu' gibi yansımasına neden olacak şekilde teşhir edilmelerine izin verilmemelidir' dedi.

http://www.memurlar.net/haber/218308/

Bizim bakanda açıklama yapar yakında öğretmenler 3 ay tatil yapıyor, okula gitmiyor vb. diye.

Ne güzel demi bütün bakanlar çalışanlarına sahip çıkıyor ama bize gelenler ellerinde gelse bizi ipe çekecekler.

bakan dediğin böyle sahip çıkar personeline. bizimkine sorsalar o bizim işimiz değil Maliye Bakanlığının işi deyip topu taca atar :verymad:

polis olmadığıma pişman olur gibiyim. hangi akla hizmet gittinde öğretmen oldun a be .....

bizim bakan bizim kuyumuzu kazmak kötülemek için kanal kanal dolasıyor
basta kendi öğretnelik mesleğini rencide etmek gözden düsürmek iiçin ugrasıyor

easytr' Alıntı:
polisi daha ne kadar iyileştireceklermiş ki? yeni göreve başyan polis 2 bin üzeri alıyor.

eşim polis. kendi okuduğun işi yap, ama maaşını düşürecez deseler. bi dakka durmaz polislikte. dışardan bakınca maaşa göre yorum yapmak kolay oluyo. yaşamak, görmek lazım zorluklarını.

kolay bir iş değil gerçekten versinler onlarada zam ama bizim hakkımız olanıda versinler. darısı bizim bakanlarımıza

polis mesleği tamam zor,ama takdir edersiniz ki hepsi de suçlu peşinde koştur koştur gitmiyorlar.
bir çoğu masa başında,üstelik stadlara,sınavlara falan katıldıklarında ekstra ücret de alıyorlar.bir çoğu 8-5 çalışıyor zaten
hem de elden.üstelik doğu tazminatı da var aslanlar gibi..
ama polislik zor öğretmenlik kolay demek de doğru değil.

easytr' Alıntı:
en_nomad' Alıntı:
easytr' Alıntı:
polisi daha ne kadar iyileştireceklermiş ki? yeni göreve başyan polis 2 bin üzeri alıyor.

eşim polis. kendi okuduğun işi yap, ama maaşını düşürecez deseler. bi dakka durmaz polislikte. dışardan bakınca maaşa göre yorum yapmak kolay oluyo. yaşamak, görmek lazım zorluklarını.

sen bize yeni göreve başlayan polis 2 bin lira üzerinde almıyor diyebilirmisin? ben sadece onu tartşırım senle, zorsa mesleği istifa eder, zorla mı polislik yaptırıyorlar eşine?

şu mantığına bakılırsa ben hiçbir şey tartışmam senle. eşimin ne sebeple polislik yaptığını anlatacak değilim sana. sana da zorla öğretmenlik yaptırmıyorlar. sende istifa edersin. polislik yaparsın alırsın 2 bin üzeri maaş...

ben polislik zor öğretmenlik kolay demedim. kendi durumumuzun iyileşmesini isterken başka mesleklere sataşmanın yanlış olduğunu söylemek istedim. anlamak isteyenlere...

adaletsiz gelir dağılımı söz konusu malasef Türkiye de,
yeni başlayan bir polise 2000 üstü verip yeni baslayan bir ogretmene 1600 tl vermek gerçekten içler acısı,
polise vermesin demiyorum ama polise veriyorsan öğretmene de ver! ya da dengele ikisini de.

en_nomad' Alıntı:
easytr' Alıntı:

:+1: bu işin sıkıntısını anlayabilmek için ya içinde olmanız gerek ya da bir yakınınızın yapıyor olması gerek.

en_nomad' Alıntı:
easytr' Alıntı:
en_nomad' Alıntı:
easytr' Alıntı:

sen bize yeni göreve başlayan polis 2 bin lira üzerinde almıyor diyebilirmisin? ben sadece onu tartşırım senle, zorsa mesleği istifa eder, zorla mı polislik yaptırıyorlar eşine?

şu mantığına bakılırsa ben hiçbir şey tartışmam senle. eşimin ne sebeple polislik yaptığını anlatacak değilim sana. sana da zorla öğretmenlik yaptırmıyorlar. sende istifa edersin. polislik yaparsın alırsın 2 bin üzeri maaş...

ben polislik zor öğretmenlik kolay demedim. kendi durumumuzun iyileşmesini isterken başka mesleklere sataşmanın yanlış olduğunu söylemek istedim. anlamak isteyenlere...

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Polisleri genel olarak sevmiyorum ancak maaşlarının düzeltilmesine lafım olmaz çok abartılmadığı sürece.

Bizim bakanın ise birazcıkta olsa bize destek olması gerek adam tam tersine bizi süründürmek için uğraşıyor sanki zerre hakkım varsada haram zıkkım olsun Ömer Dinçer e

easytr' Alıntı:
en_nomad' Alıntı:
easytr' Alıntı:

Yapmayın arkadaşlar.Bize 3 ay tatil yapıyorsunuz , zaten yarım gün çalışıyor çoğu denildiğinde kızıyoruz sonra başka mesleklerle uğraşmaya kalkıyoruz..Kendimize yapılınca kötü başkasının mesleğine saldırabiliriz bu mu?.Bize de aynı üslupla beğenmiyorsan bırakın mesleği demiyolar mı...Polis alsın maaşını , polis de iyi şartlarda çalışsın..Biz kendi özlük haklarımızı savunalım ,biz kendi maaşımızın yükseltilmesi talebinde bulunalım..

Geri