plazma mı led mi???

Kodla Büyü
plazma saatle 300w yakarken led 50w elektrik yakar.

plazma kalındır, ağırdır, evet biraz ucuzdur.

tercihinizin led olmasını öneririm.

selamlar...

Hocam merhaba www.netteogren.net adresinde bu konu ilgili detaylı bir inceleme yazısı bulabilirsiniz. Anasayfada yazıyı bulabilirsiniz. Sitemiz de begendiginiz konular olursa desteklerinizi esirgemeyiniz.

çok ucuza bulursan plazma.Ama led çok iyi.4K kablo aldım led tvde oyun da oynamak güzel photoshop çalışmak da güzel 3d film izlemek de güzel.Led tvde ekonomi ayarlarını kullandığında az elektrik harcıyor ve gözünü de koruyorsun.Led ince ve hafif çerçevesi ince.Duvara gönül rahatlığıyla asabilirsin.

banu_0n6' Alıntı:
arkadaşlar çok araştırdım iki tv nin de artı ve eksileri var modeller bunlar

http://www.gold.com.tr/lg-50ph670s-50in ... c-remote_u (bu tv 1699 tl)

http://www.gold.com.tr/lg-47la690s-119c ... t-led-tv_u ( bu da 2499 tl)

arada 800 tl fark var sırf led diye bu farka değer mi sizce?

değmez arkadaşım ayda 10 tl elektrik farkı için. bende 4 ay önce plazma aldım. daha önceden tv izlemiyormuşum ben dedim. tazeleme hızı yüksek olduğu için netlik çok iyi.led tv ye o kadar para vermeye değmiyor bence..

plazmanın görüntü kalitesini lcd ledlerde bulamazsınız ama kullanım ömrü işin içine girince led bir adım önde. Plazma forfor teknolojisi kulalnıyor bildiğim kadarıyla bu yüzden ömrü ledin neredeyse yarısı kadar

bende de panasonic gw 30 plazma var. standart yayında plazmada daha iyi görüntü alırsın. eco modları sayesinde enerji sarfiyatın düşer. istersen biraz araştır göreceksin.plazma hakkında bilgisi olmayanlar plazmalara laf atar genelde. arkadaşın dediği gibi 300 watt harcasaydı bana aylık mimimum 100kw elektrik faturasına malolurdu. ama bu imkansız, dolayısıyla çoğu söylenen efsane.
ayrıca ömürleri de bildiğim kadarıyla eskisi gibi değil çok uzun diye biliyorum

Ben de araştırıyorum 2 gündür. Plazma alacam gibi. Ancak plazma kullanan arkadaşların fikirleri çok önemli. Yardımlarını bekliyorum

Plazma tv'lerde ekranda sabit görüntü kalırsa panel yanabiliyormuş. Plazma biraz daha fazla elektrik harcar ama öyle abartıldığı kadar fazla olduğunu zannetmiyorum. Plazma tv'lederde siyahlar daha bir siyah görünüyor bu da film izlerken gerçekten keyif veriyor. Karanlık ortamda çekilen görünütüler çok kaliteli çıkıyor. Ekran tazeleme hızı çok yüksek olduğu için görüntüde atlamalar olmuyor.

2 Senedir LG 47'' plazma kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım

bende de Panasonic Plazma var; 3 saatte bir kendi kendine uyarı veriyor ki ekranda logo vs..sabit kaldıysa önlemini al diye;yani sabit görüntü kalma olayı artık yok..ilk üretilen modellerde bu sıkıntı vardı..
RENKLEr çok iyi ayrıca gerçekten tepki süresi be tarama hızı çok yüksek ..
ama özellikle son 2 aydır eşim yeni doğum yaptığından ;TV sürekli açık olduğundan elektrik faturam kabarık geliyor;ve ben bu durumun Plazma TV den kaynaklandığını düşünüyorum.onun dışında memnun kalırsınız..

Elektrik tüketimi tüplü tv lerden azdır değil mi
Ben futbol hastasıyım, bazen de belgesel izlerim. O yüzden plazmayı düşünüyorum. Peki risk varmı gaz-fosfor kullandığı için, kırılma darbe alma durumlarında
Bir de yansıma sorunundan bahsedilmiş forumlarda. Yani gündüz pencere ışık vs. yansması. Bu konuda nasıl bu da çok önemli

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Plazmada yansıma sorunu var mı arkadaşlar

Evet maalesef plazmalar parlak yüzeyli oldukları için yansıma sorunu oluyor. Odaya yerleştirirken pencerenin tam karşısına koymamanız seyir açısından daha iyi olur. Onun dışında görüntü kalitesinin led ler den iyi olduğu bence de doğru.

Hocam maç izliyorsan eğer kesinlikle PLAZMA derim yenileme hızından dolayı led tv'lere göre çok daha iyi
ayrıca film izlerim dersen yine PLAZMA (ki özellikle PANASONIC) siyah derinliğini en iyi alabileciğiniz televizyon plazmadır.
herkes aynı şeyi söylüyor elektriği çok yakıyomuş da ağırmış kalınmış
LED tv modadır ama PLAZMA efsanedir (şahsi görüşüm)

Geri