Plakaya Radar Cezası Gelir Mi?

Kodla Büyü

akrep026

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar. arkadaşlar, bugün oğlumu kırşehir'e hastaneye götürürken Jandarma tarafından durduruldum. 122 ile radara girdiğimi söyledi. Şehirler arası yol. Aksaray - Kırşehir. acelem olduğunu söyledim. O da hocam siz devam edin ben plakaya gönderirim dedi. Şimdi sormak istediğim Cezayı yazmış mıdır. ve 15 gün içinde makbuz elime geçmezse iitiraz etme hakkım var mı. Öyle birşey duymuştum. ve kaç lira ödeyeceğim. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. ve ceza makbuzunda radar çıktısı bulunur mu. İtiraz Edeyim Mi? Teşekkürler... :?

yemediğiniz ve ya haksız olduğunu düşündüğünüz bir cezaya itiraz etmeyi anlıyorumda radara girdiğinizi bile bile neden hala itiraz etme yolları arıyorsunuz bunu anlamış değilim!

iyi niyetli biriyse, durumunuza anlayış gösterip geçiştirmek için oyle yapmıs olabilir ki umarım oyledir aksi durumda eve yollarlar diye biliyorum

Hocama aşağıdaki haberi incele bu konuda daha önce verilmiş olan mahkeme kararı var itirazını yap.

Sakarya-Akyazı'da rahatsızlanan annesine hastaneye götürürken otomobiliyle radara yakalanan ve 265 TL para cezasına yazılan sürücüye verilen cezası mahkemeye yaptığı itiraz ardından iptal edildi.

Akyazı İlçesi'nde oturan 27 yaşındaki Adem Kılıç 6 ay önce annesi Emine Kılıç rahatsızlanınca Adapazarı'ndaki Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmek isterken D-100 karayolunda otomobiliyle giderken aşırı hız yaptığı radarla tespit edildi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi ekipleri hız limitini ihlalden sürücüye 265 TL ceza kesti. Sürücü ceza tebligatını alınca Akyazı'da Sulh Ceza Mahkemesi’ne trafik cezasının iptali için başvuruda bulundu. Sürücü Kılıç annesini acil servise götürürken aşırı hız yaptığını gerekçe gösterdi. Hürriyet'in haberine göre mahkeme hakimi de trafik cezası kesildiği gün ne kayıtlarını dikkate alarak sürücüye kesilen cezayı iptal etti.

Otomobilinin dörtlü ikaz lambaları açık olmasına rağmen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince hız sınırını aştığı gerekçesiyle durdurulduğunu söyleyen Adem Kılıç “Memurlara annemi neye yetiştirmek için hız yaptığımı söyledim. Tamam diyerek o an ceza kesmediler. Ancak daha sonra 265 TL'lik trafik ceza makbuzu evime gelince mahkemeye başvurdum. Mahkemeye nenin acil servisinden aldığım belgeyi ibraz ettim. Mahkeme heyeti Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yer alan ‘Yaralı veya acil ların taşınması ve bunlara ilk ve acil yardımın yapılması için kullanılan cankurtaran ve özel amaçlı taşıtlarla yaralı ve acil taşıyan diğer araçlar geçiş üstünlüğüne sahiptir’ maddesi uyarınca kesilen cezanın hukuka aykırı olduğunu belirterek cezayı iptal etti.”

bilisim_06' Alıntı:
yemediğiniz ve ya haksız olduğunu düşündüğünüz bir cezaya itiraz etmeyi anlıyorumda radara girdiğinizi bile bile neden hala itiraz etme yolları arıyorsunuz bunu anlamış değilim!

Elbette itiraz etmeli hocam yasal haklarımız neyse sonuana kadar aramalıyız arkadaş acil durum olduğunu özellikle belirtmiş zaten. Bu konu hakkında yargı kararı var ceza yazsılsada ödemez.

bilisim_06' Alıntı:

Saygıdeğer hocam benim önümde seyreden bi kamyon Jandarmayı görünce köye döndü ve nerdeyse benim kaza yapmama neden oluyordu. benim itirazım kaçan kurtulurken ACELEM olması dolayısıyla kaçamadığım için mi ceza ödemek zorunda kalıyorum. tabiki öderim mesele değil ama herkese karşı adil olunsun...

hemi de nasıl gelir hocam yakışıklı bir fotoğrafını çekip yolluyuorlar.
itiraz edilmesi gereken bu değil de ne zaman geleceği belli olmayan bu cezalar. piyango

Geri