Pinin Yaşamını izleyen var mı?

Kodla Büyü

dehencan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Pi'nin yaşamını izleyen varmıdır? tavsiye edermisiniz?

Daha bugün indirdim ama izlemedim daha. Bugün olmazsa bir kaç gün içinde izlerim bende merak ediyorum.

filmi çok övüyorlar. İmdb de 8.3 not almış. İzlemeye değer mi acaba?

Sinemada izledim. Farklı ve enteresan bir filmdi. Özellikle sonunda verilen mesaj.

ne beklediğinize göre değişir.

- ilginç mi?
evet
- farklı mı?
evet
- muhteşem mi?
hayır
- senaryo iyi mi?
hayır
- konu karışık mı?
hayır
- aksiyon var mı?
hayır
- gizem var mı?
hayır

- tüm bunlara rağmen beğendin mi?
evet
- tekrar izlermisin?
evet

Üç hafta kadar önce fragmanını izlediğimde filmin güzel olacağına dair izlenimlerim vardı. Sinemaya gittim bi de baktım ki 7 salonlu AVM de Pi'nin yaşamı yerine Cem Yılmazın filmini koymuşlar, onun yanında bi sürü abuk sabuk film(Tirakula falan gibi). Cem Yılmaz, stand up gösterisi korsan düşmeden biraz daha nemalanmak istediği, tamamıyla ticari kaygı ile pazarlanmış filminin Pi'nin Yaşamına tercih edilmesi şunu gösteriyor, bizim sinema anlayışımız yerlerde sürünüyor maalesef.
Filme gelince kesinlikle izlenmeli, çünkü birçok açıdan denenmemiş teknikler bu filmde kullanılmış, animasyon ve gerçek görüntüler çok iyi işlenmiş, senaryo kötü diyen arkadaşların beklentileri, Nuri Bilge Ceylan'ın Üç Maymun filminin neresinde maymun çıkacağıyla ilgili beklentilerinin aynı olduğunu düşünürsek iyi bir senaryosu vardı.
Özetle izleyin, helede izlenecek o kadar az film varken bunu kaçırmayın...

kais36' Alıntı:
Üç hafta kadar önce fragmanını izlediğimde filmin güzel olacağına dair izlenimlerim vardı. Sinemaya gittim bi de baktım ki 7 salonlu AVM de Pi'nin yaşamı yerine Cem Yılmazın filmini koymuşlar, onun yanında bi sürü abuk sabuk film(Tirakula falan gibi). Cem Yılmaz, stand up gösterisi korsan düşmeden biraz daha nemalanmak istediği, tamamıyla ticari kaygı ile pazarlanmış filminin Pi'nin Yaşamına tercih edilmesi şunu gösteriyor, bizim sinema anlayışımız yerlerde sürünüyor maalesef.
Filme gelince kesinlikle izlenmeli, çünkü birçok açıdan denenmemiş teknikler bu filmde kullanılmış, animasyon ve gerçek görüntüler çok iyi işlenmiş, senaryo kötü diyen arkadaşların beklentileri, Nuri Bilge Ceylan'ın Üç Maymun filminin neresinde maymun çıkacağıyla ilgili beklentilerinin aynı olduğunu düşünürsek iyi bir senaryosu vardı.
.
kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim hocam. mesjımda da böyle yazdım zaten AMA senaryo kötü yerine seneryo İYİ DEĞİL demeyi tercih ettim. çünkü herşeye rağmen konu çok basit bence. sizcede öyle değilmi?

bende dün izledim.. bence değişik ve güzeldi.. izlemeye değer...

BaRBaRYaN' Alıntı:
kais36' Alıntı:
.
kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim hocam. mesjımda da böyle yazdım zaten AMA senaryo kötü yerine seneryo İYİ DEĞİL demeyi tercih ettim. çünkü herşeye rağmen konu çok basit bence. sizcede öyle değilmi?

Bir kaplanı, hayvanat bahçesinde hayal edebilirsiniz, ya da doğal yaşam alanında. Ama bir kaplanla denizin ortasında bir kayıkta yaşamayı daha önceden hayal etmemişseniz bu filmin senaryo önermesi İYİDİR. Ben bunu hayal etmedim. Belki ana temanın geçtiği bölüme kadar olan kısmına eleştiri getirebiliriz, fakat filme özellik katan kısmında konu detaylandırılmış, buraya şunu da ekleselerdi daha güzel olabilirdi derseniz, senaryoya eleştirisel bakma şansımız var. Diyelim ki hayal ettik ya da o andan itibaren olayın içine girdik, bundan sonra söyleyeceklerimiz ben olsaydım şunu eklerdim ya da şunu çıkarırdım gibi olursa eleştirisel bakış açımız daha iyi desteklenmiş olur.

kais36' Alıntı:
Bir kaplanı, hayvanat bahçesinde hayal edebilirsiniz, ya da doğal yaşam alanında. Ama bir kaplanla denizin ortasında bir kayıkta yaşamayı daha önceden hayal etmemişseniz bu filmin senaryo önermesi İYİDİR. Ben bunu hayal etmedim. Belki ana temanın geçtiği bölüme kadar olan kısmına eleştiri getirebiliriz, fakat filme özellik katan kısmında konu detaylandırılmış, buraya şunu da ekleselerdi daha güzel olabilirdi derseniz, senaryoya eleştirisel bakma şansımız var. Diyelim ki hayal ettik ya da o andan itibaren olayın içine girdik, bundan sonra söyleyeceklerimiz ben olsaydım şunu eklerdim ya da şunu çıkarırdım gibi olursa eleştirisel bakış açımız daha iyi desteklenmiş olur.
..
söylediğiniz şey evet ilginç. bir sandalda kaplan ve insan. ama bundan başka bir durum yok ortada. zaten bu filmde başka birşey olmasına da gerek yok. ama DİĞER FİLMLERLE karşılaştırıldığında senaryo (sanırım burda en doğru kelime) BASİT. prens uyuyan prensesi öpüyor ve prenses uyanıyor. arada kötü kalpli cadı bile yok. benim söylemek istediğim bu.

sinema dili, anlatım yöntemi açısından mutlaka izlenmeli.. özellikle şiddet içerikli bölümleri şiddet sahneleri içermeden nasıl anlatılır? sorusuna iyi örnek olabilir.

Re: Ynt: Pinin Yaşamını izleyen var mı?

Güzel, izlenilebilir ama illa izlenmesi gereken bir film değil.
O puani haketmiyor bence.

izlemeye değer.
3D sinemada altyazılı izledim. bunu tavsiye etmem. film ve yazı ayrı katmanlarda olduğunu düşünün. bi yazıya bi filme odaklanmak baş ağrısı yaptı...

Film 3D için değil dev ekran sinemalar için yapılmış... imax türü sinema salonlarında izlenmeyecekse 3dye gerek yok.

3D olarak sinemada izledim. öyle ahım şahım değil lakin son zamanlardaki filmlerden başarılı diyebilirim. tavsiye edebilirim ancak öyle çok da aman aman değil hatırlatayım.

2 dk önce bitirdim filmi. Ben film yorumlarına bakmadan izlerim, bir beklentiye girmeden izlerim böyle olunca filmlerin %90 nı güzel geliyor.
Bu filmde güzel. Kıyaslama yapılacak bu türde başkabir film olmadığın kıyaslama yapamayız .
Ama hint filmi olarak amir khan ı tavsiye ederim.
Buda güzeldi.

Sadece efektleri bile 8 puanı hakediyor.....Dinler tarihi,din,sosyoloji felsefe ve psikolojiye yaptığı göndermeler de cabası....
Kaplanı gerçek sanmıştım ben ! Hakkıyla oscar alan nadir filmlerden. Videoda 2:30dan itibaren efektlere örnekler görebilirsiniz
http://www.youtube.com/watch?v=wDE4czRi ... e=youtu.be

Görselleri çok güzeldi film izlemeye değer ama mükkemmel değildi bazı eksik noktaları vardı.

Bence de çok başarılı bir yapımdı imdb'de an itibariyle 131.610 kişi tarafından oylanarak 8,2 puan alması zaten başarısını perçinliyor. Yorumlara gelince Recep İvedik filminin bile 5 milyon izlendiği bir ülkede bu filmi beğenmeyen olmasına hiç te şaşırmış değilim :D

Güzel filmdi, bence de izlenilmesi gereken bir film. Aldığı ödülü hak ediyor.

Geri