PHP ile Dosyaya yazma problemi.

Kodla Büyü

zulfikar1985

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
php ile "$baglanti=mysqli_query("localhost","root","","vt")" ifadesini bir dosyaya yazmak istesek nasıl yazabiliriz... Denediğimde sürekli "Object of class mysqli could not be converted to string" şeklinde hata alıyorum.... Öneri bekliyorum...

Hocam bunu string olarak kaydetmeniz gerekir. Tek tırnak içinde '$baglanti=mysqli_query("localhost","root","","vt")' denerseniz sanırım olur.

bekirweb' Alıntı:
Hocam bunu string olarak kaydetmeniz gerekir. Tek tırnak içinde '$baglanti=mysqli_query("localhost","root","","vt")' denerseniz sanırım olur.
Hocam konuya yanlış yazmışım yazım böyle zaten.
"$baglanti=mysqli_query('localhost','root','','vt')"

bekirweb' Alıntı:
Dünden beri uğraşıyordum. Nihayet çözdüm. İlham kaynağı oldunuz teşekkürler hocam. $baglanti kısmında doları yazabilmek için \ ( escape ) karakterini kullanınca oldu çok şükür...

Dediğiniz şekilde olur ancak şunu söylemek istiyorum. php için çift ve tek tırnak farlıdır. Çift tırnak, içine dışarıda oluşturduğunuz değişkeni aktarırken tek tırnakta bu yapılamıyor. Dolayısıyla siz çift tırnak içinde $baglantı = mysqi_query dediğinizde $baglantı yı, artık mysqli classından dönen bir object olarak yazdırmak istemiş oluyorsunuz. Object olan nesne yi yazamayınca da böyle bir hata karşınıza çıkıyor. O nedenle bu tip bağlantı dosyalarını vs oluştururken ifadeleri tek tırnak içinde yazarsanız tüm içerikler string olarak değerlendirilir ve bu tip bir hata almazsınız.

Geri