php ile adım adım dinamik site geliştirme notlarımız

Kodla Büyü

phpcoder

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
internet programcılığı dersi için öğrencilerimize php öğretebilmek için, 2 arkadaş olarak hazırladığımız bir dökümanı sizlerle paylaşmak istiyorum.

paylaştığım pdf dökümanında, adım adım bir sitenin yönetim panelinin ve arayüzün nasıl yapıldığını anlattık.
özellikle php öğrenmek isteyen arkadaşlara faydalı olacağını düşünüyorum.

döküman ile ilgili her türlü eleştiri yada fikirlerinizi belirtirseniz, elimizden geldiğince düzenleyip yeniden yayınlamaya çalışacağız.

Geçen yıl benzer bir çalışmayı web tasarım ve programlama dersi için mvc anlatarak hazırlamıştık. merak eden arkadaşlar şu linkten o çalışmamızı da inceleyebilirler.

https://bilgisayarbilisim.net/konular/c-mvc-ile-adim-adim-proje-gelistirme-notlarim.162974/

Saygılarımızla.

Notlar:
06.01.2019 dokümanda bulunan bazı hatalar giderildi.
14.01.2019 projenin kaynak kodları yüklendi.

Ekli dosyalar

• PHP PDO Projesi.pdf
    5.4 MB · Görüntüleme: 916
  • proje.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 580
Son düzenleme:
ellerinize sağlık hocam. Güzel hazırlamışsınız. Frameworkleri de anlatsanız mükemmel olurdu.

Değerli hocam çok güzel bir kaynak olmuş. Özellikle PHP'de PDO ile veritabanı kullanımına yeni başlayanlar için muhteşem bir kaynak olmuş. Bir de bunun üzerine kodlara güvenlik ile ilgili eklemeler yaparsanız, sadece bu notları kullanarak piyasada iş yapabilecek hale gelinebilir.

Takdire şayan bir çalışma olmuş. Her ikinizi de tebrik ve çalışmanızı takdir etmek düşer bize...

Emeğe saygı duyuyorum teşekkür ediyorum

Teşekkürler hocalarım. Tam da aradğım doküman olmuş...php öğrenmek için eşsiz bir kaynak...

İlginize biz teşekkür ederiz arkadaşlar.

İnternet çok büyük bir dünya, arayıp da bulunamayacak bir şey yok. Biz de kendi projelerimizde karşılaştığımız hataları internet de yaptığımız aramalar sonucu buluyoruz. Ancak bir şeyi yeni öğrenmek isteyen birisi, belli bir seviyeye gelene kadar internette tam olarak sorununu çözemiyor. Karşılaştığı sorunu çözebilmek için mutlaka belirli bir seviyede olması gerekiyor. Aksi taktirde hevesini kaybedip, öğrenmeyi bırakıyor.

Gerek geçen sene, gerekse bu yıl hazırladığımız bu dökümanları, öğrencileri sıfırdan belli bir seviyeye getirmek amacıyla hazırladık. Bu döküman sayesinde geliştireceğiniz proje sonrasında, kendinizi daha rahat geliştirebileceğnizi düşünüyoruz.

Geri