photoshop'da duvar kağıdı

Kodla Büyü

cupcake

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocalarım bir sınıfın duvarlarına duvar resmi yapmam gerek ps de baskıdan çıktı alacağız. duvarlar 3x3 metre civarında daha önce hiç bu boyutta çalışmadım, resimlerde bozulma yaşanır mı ben bu ölçülerde bir sayfa oluşturup çalışsam

bitmap resim ile çalışmayacaksanız vektörel çizim illustrator öneririm.
ama eğer resimlerle çalışacaksanız çözünürlükleri yüksek olmalı.

hocalarım bir sınıfın duvarlarına duvar resmi yapmam gerek ps de baskıdan çıktı alacağız. duvarlar 3x3 metre civarında daha önce hiç bu boyutta çalışmadım, resimlerde bozulma yaşanır mı ben bu ölçülerde bir sayfa oluşturup çalışsam
Bitmap ve jpeg işlenmiş dosya olduğu için fotoğrafı büyüttükçe bozulmalar olur. Profesyonel makina ile fotoğrafları çekecekseniz raw formatında ham olarak ayarlayın veya hdr çekim olsun. Ama @anotherbrick hocamın dediği gibi çizim yapacaksanız eğer illustrator kullanın ki vektörel olsun ve çizdiğiniz resimde herhangi bir problem olmasın.

Sınıfın duvarına resmi siz çizecekseniz projeksiyonla yansıtarak çizmeniz daha iyi olacaktır.

Son olarak baskı almak için tiff uzantılı yapın çalışmanızı ve her renk katmanı ayrı ayrı olsun.

Cevaplar için sağolun arkadaşlar Kütüphaneye YaZarların resimlerinin olduğu bir duvar kağıdını çıktı alacağım kendim çizmem mümkün değil yani netteki hazır fotolarla iş görmem lazım . Ps de bunu anlamamın bir yolu var mı yaptığım çalışmanın çıktıda nasıl görüneceğini nereden görebilirim

nette o kalitede resimler epey zor bulunur.
hocam aslında 3 metrelik duvara bir adet resim değil 10 resim olacak yani bir resim en fazla 60 cm boyutunda çıkacak ps de sayfayı %100 görünümüne aldığımda bozulma olmuyor bu çıktı boyutu hakkında fikir verir mi

photoshop ta sayfa ayarını büyütmek lazım hocam. Özel boyut girilebiliyor, 300cm gibi. 300cmX300cm yapıldığında 30o piksel/inç kalitede resim boyutu 3.5 GB oluyor, sağlam bilgisayar lazım :)

photoshop ta sayfa ayarını büyütmek lazım hocam. Özel boyut girilebiliyor, 300cm gibi. 300cmX300cm yapıldığında 30o piksel/inç kalitede resim boyutu 3.5 GB oluyor, sağlam bilgisayar lazım :)
Sağolun hocam yaptım bir bozulma olmadı ama bu sefer de baskı makinesinin azizliğine uğradık o güzelim renkler soluk çıktı

Biz gecen yil 5x3 duvara tasarim yapmistik photoshop ta karsi tarafa jpeg gonderdik sorunsuz basti gonderdi hatta duvara yapistirmaliydi. Cozunurluk cok onemli.

Geri