Phoca gallery resim yükleme...

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar phoca galleryde resim galerisi oluşturamıyorum. Kategori oluşturuyorum. resimleri upload etmeye çalışıyorum ama olmuyor. Nasıl yapıldığını anlatabilecek var mı aranızda?

Joomla 1.5 için

Arkadaşlar phoca gallery ile resim yüklemek istiyorum. Kategori oluşturuyorum. Resimleri upload etmek istediğimde Multiple Add ile çoklu eklemek istiyorum. Ancak içerisinde JAva Upload kısmına tıkladığımda "Java 1.5 or higher plugin required" hatası ile karşılaşıyorum.

Yüklemem gereken eklenti yada java uygulaması nedir acaba yardım edebilir misiniz? 3 gündür uğraşıyorum.

Arkadaşlar phoca gallery ile resim yüklemek istiyorum. Kategori oluşturuyorum. Resimleri upload etmek istediğimde Multiple Add ile çoklu eklemek istiyorum. Ancak içerisinde JAva Upload kısmına tıkladığımda "Java 1.5 or higher plugin required" hatası ile karşılaşıyorum.

Yüklemem gereken eklenti yada java uygulaması nedir acaba yardım edebilir misiniz? 3 gündür uğraşıyorum.

hocam öncelikle javanın son sürümünü kur.
daha sonra kategeriyi oluştur.( yani albümün adı)
sonra resimler kısmında multiple add kısmına gelin orada en allta java upload var oraya tılayın ve yüklemek istediğiniz resimleri seçin birden fazla seçebilirsiniz.
bu işlemden sonra resimler sağ tarafında tik olacak şekilde karşınıza geliyor ve gönder düğmesine basıyorsunuz ve resimler yükleniyor.
son adımda ise multiple add demiştik ya bu sayfanın en başında kategori seçin diye bir yer var oradan oluşturduğumuz kategoriyi seçiyoruz sonra bu kategoride olmasını istediğimiz resimleri tek tek işaretliyoruz en uzun ve sıkıcı kısmı bu daha sonra da kaydet diyoruz ve işimiz bitiyor.
bundan sonra program kendi kendine hallediyor,
hayırlı olsun bir albümünüz oldu.

Geri