Peugeot 301 mi yoksa Citroen Elysee mi

Kodla Büyü

KapCom

Aktif Üye
Arkadaşlar peugeot ve Citröen in yeni çıkarmış oldukları sedan araçlardan hangisini sizce tavsiye edersiniz.
ikiside hemen hemen aynı gibi
fikirleriniz alabilirsem karar vermem de yardımcı olabilir.

Alacağım model her ikisinde de 1.6 HDİ ful olanı. ikiside hemen hemen aynı fiyat değerinde.
Bu araçlar yeni fiyatına görede çok fazla donanıma sahip.

bu iki modelde peugeot citroen ortaklığı ile yapılmış. İkiside aynı ürün bazı detaylar dışında. Peugeot ta hız sabitleyici yok. Onun için Citroen tercih olabilir.
Peugeot - Citroen pek tercih edilmez bilginize. Daha çok uzak doğu modellere baksanız Toyota, Hyundai, Kia v.s. Motorları kasaları sağlamdır fransızlara göre...

Hocam elize tasarım olarak daha şık sanki.
Ön konsolda c3 den epey faydalanılmış.

Dizel tercih edecekseniz kendini fazlası ile kanıtlamış Hdi motor artısı olacaktır.

Hocam peugeot 301 de hiz sabitleme var
her ikisinin de beyaz renk tercihim olacak
birde hocam sedan ve dizel olupta bunlar kadar donanimli arac yok bu fiyata

Birde bu araclarin fiyati yilbasindan sonra artacak diyolar. Yeni arac oldugundan lansman tanitim fiyatlari bunlar

301 i inceledim kısa bir süre. Fiyatına göre güzel araba. Daha çok taksicilerin işine yarar diye düşünüyorum. Neticede aile arabası olmaktan çok uzak. Arkada hava astığı yok doğal olarak. Kaporta pek sağlam gelmedi bana . Araba 1090 kg. Bu büyüklükte bir araba için bu ağırlık düşük geldi bana. Bu arabadan küçük opel corsa bile 1235 kg. Ama bu fiyata 1.6 dizel motor gayet güzel. Yedek parça olarak bekleme konusunda citroenler sorunlu ve parçalarının pahalı olduğunu biliyorum. Peugeot da durum nedir bilgim yok.

Birde yıllarca bu ülkede şahin, kartal, murat124,toros ve broadwey gibi düşük kalitede arabalara binildiği ve halen binilmeye devam edildiği düşünülürse bu arabalara neden binilmesin?

Ww ve toyotanın aynı sınıfta ve yakın fiyatta arabası vardı da almadık mı?(En ucuz dizel jetta 57000 TL, arada19.000 tl fark var.)

Aynen hocam çok araştırdım dizel araçları. Bu fiyata ve bu özellikte Toyota VW veyada opel yokki sedan modellerinde.
en yakın Fiat Linea var o bile 36-37 bin lira.

Varsa eğer diğer arkadaşlarımın tavsiyesi onlarada bakabilirim. Başka model ve sedan olacak ama.

Citroen c-elysee yi almanı öneririm.Bence bu fiyata bundan güzeli yok.Kardeşim yeni CLİO-4 aldı.Aynjı paralara.Sen sedan alıyorsun,artık 40 binin altında alınacak araba yok.elysee sağlama benziyor.tutar bu afraba.AL.

hocam yeni Clio 4 lerde çok spor ve hoş. benimde çok ilgimi çektide ama sedan almasan gider bende clio 4 alırdım.

reveneyes' Alıntı:
Citroen c-elysee yi almanı öneririm.Bence bu fiyata bundan güzeli yok.Kardeşim yeni CLİO-4 aldı.Aynjı paralara.Sen sedan alıyorsun,artık 40 binin altında alınacak araba yok.elysee sağlama benziyor.tutar bu afraba.AL.

Japoncuları ve Almancıları saymazsak bende aracın çok tutacağını düşünüyorum.

Citroen BMW'den çok esinlenmiş gibi geldi.

Güzel tasarım yapmış. Peugeot'un görünümü çok kötü, dacia gibi. :)

artık o alınmaz bu alınmaz mantığından vazgeçmeliyiz bence.tabiki toyota ya da wv daha kalitelidir.ancak 20 bin lira fazla vermek herkesin harcı değil.40 bine sıfır araba alacaksan bu tip arabalara bakmak daha mantıklı.fransız alınmazmış.e peki fluence 2 yıldır en çok satan sıfır araçlar listesinde neden ilk 3 de? bu kadar çok megane var piyasa da bunları kim alıyor.ya da neden alıyor.bir şekilde her araba alınır satılır binilir.denildiği gibi yıllarca nelere binildi.hala da biniliyor.bu anlamda sıkıntı olacağını düşünmüyorum...

hakand77' Alıntı:
artık o alınmaz bu alınmaz mantığından vazgeçmeliyiz bence.tabiki toyota ya da wv daha kalitelidir.ancak 20 bin lira fazla vermek herkesin harcı değil.40 bine sıfır araba alacaksan bu tip arabalara bakmak daha mantıklı.fransız alınmazmış.e peki fluence 2 yıldır en çok satan sıfır araçlar listesinde neden ilk 3 de? bu kadar çok megane var piyasa da bunları kim alıyor.ya da neden alıyor.bir şekilde her araba alınır satılır binilir.denildiği gibi yıllarca nelere binildi.hala da biniliyor.bu anlamda sıkıntı olacağını düşünmüyorum...
katılıyorum hocam :alkis:

e-otodergi heriki aracıda incelemiş kasım sayısında. Citroenin benzinli olanını incelemişler diğeri dizel.

İLK SÜRÜŞ İZLENİMLERİ
Peugeot 301 1.6 HDi 92 HP
Citroen C-Elysee 1.6 VTi 115 HP

Hocam ikisinide inceledim. galeriye gidip her tarafına baktım.. Ve Hiç düşünmeden citröen diyorum.. Tasarımı ,duruşu ve malzeme kalitesi biraz daha iyi pejodan...

O alınmaz bu alınmaz değil tercih önemli olan tabiki diğerleri (VW - Honda - Toyata - Opel )kadar iyi araçlar değiller. Fakat önemli olan fiyat performanstır.

İki araç arasında çok fazla bir fark yok. İkisi de fransız ve ikisi de 92 beygirlik HDI motor kullanıyorlar(dizelinden bahsediyorum). Full donanımlarına baktığım büyük farklılıklr yok. Görsel olarak ise Citroen daha güzel geldi gözüme.

kade38' Alıntı:
hakand77' Alıntı:
katılıyorum hocam :alkis:

Aynen ben de destekliyorum.Kendim biniyorum diye söylemiyorum ben de 2009 model Peugeot 308 var ,sıfır almıştım şimdiye kadar yere yakın olmasından başka hiçbir sıkıntım olmadı.Rutin bakımlar dışında tek kuruş fazla para harcamadım.
Önemli olan seçeceğin arabanın seni cezbetmesi. Yok 2.eli olmazmış ,Fransızmış,sağlam değilmiş fasa fiso.Renaultu başının tacı yapan zihniyetler diğer markaları karalamamaları gerekir.Arabayı ilerde satmak için değil keyfini çıkartarak binmek için alırsın.Ticaret mantığıyla araba alınmaz.Bu ülkede Dusterı ucuz jeep diye öve öve bitiremeyenler, Lineayı sınıfının en ucuz arabası diye alanlar var.Lütfen hikaye anlatmayın.

Hocam Autoshowda her iki aracıda görme imkanım oldu. İkisininde birbirinden öyle ayrılacak çok belirgin farkı yok.

Şunu söylemeliyim ki her iki araç içinde tam bir hayal kırıklığına uğradım. Reklamlarda ve katologlarda göründüğü gibi kesinlikle değil. Daha güzel ve gösterişli bir araba bekliyordum ama yanıldım.

İç malzeme konusunda gerçekten zayıf. Kaportasının kalitesini ise kapıları açıp kapattığınızda ve özellikle bagaj kapağını açtığınızda net olarak görebilirsiniz. Benimde uzun süredir merak ettiğim bir araçtı ancak tasarım ve malzeme kalitesi oldukça düşük. Ayrıca iç tasarım çok kötü olmuş tabi bu bir zevk meselesi beğenen elbette olabilir.

Benim tavsiyem yeni çıkacak olan ve fiyatı henüz belirlenmeyen şu iki model;

- Seat TOLEDO
- Skoda RAPİD

Bu iki aracı gördüğünüzde sizinde farklı düşüneceğinizi zannediyorum.
Fiyat konusunda yorum yapmak çok mümkün değil ama yakın rakamlar olacağını tahmin ediyorum.

bende 301 dizal aldım. malzeme olarak biraz kalitesiz ama yakıt yönü süper. cok yol yapanlara tavsiye ederim.

Neden Toyota corolla 1.33 comfort değil? 39.000 bayi pazarlıkl sonucu fiyatı 6 ileri vites 100 ps toota kalitesi. :idea:

hakand77' Alıntı:

Fluence listeye devlet desteği ile giriyor bence, Kamu kurumlarının hepsi de yönetim için bu araçları kiralıyorlar.

Geri