PETROLDE Kİ İNDİRİM

Kodla Büyü

Kürşat_58

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçen yılın kasım ayında varil başına fiyatı yaklaşık 112 dolar olan Brent petrol bu hafta başı itibariyle 69,12 dolardan işlem görüyor. Dünya piyasalarında petrol %35 düşüş yaşarken bizde üç beş kuruş indirimlerle neden geçiştiriliyor. Uluslar arası petrol fiyatlar yükselince aynı oranda benzin ve mazota zam yapıyorsunuz da indirim olunca neden bize bu indirim yansımıyor. bu rantı kimler paylaşıyor.

atandım2014' Alıntı:
satış fiyatını belirleyen sadece varil değildir, dolar fiyatıda etkilidir. varil düşse bile dolar artarsa zam yapılır. eksik bilgiyle yorum yapılıyor
anladıkta dolar yükselmiyor oda düşüyor

atandım2014' Alıntı:
4.40 tan aldığım mazot 3.90 şimdi. yapılması gereken kadar indirim yapıldı.

sana yapılan %10 indirim oysaki dünyada %35 den fazla indirim yapıldı. bizim için yeter diyorsanız mesele yok

atandım2014' Alıntı:
4.40 tan aldığım mazot 3.90 şimdi. yapılması gereken kadar indirim yapıldı.

sizin gibi düşünenlere az bile yapıyolar, benim de böyle vatandaşım olsa indirim felan yapmam ne gerek var 5 liradan kullansınlar..... :verymad:

Kürşat_58' Alıntı:
Geçen yılın kasım ayında varil başına fiyatı yaklaşık 112 dolar olan Brent petrol bu hafta başı itibariyle 69,12 dolardan işlem görüyor. Dünya piyasalarında petrol %35 düşüş yaşarken bizde üç beş kuruş indirimlerle neden geçiştiriliyor. Uluslar arası petrol fiyatlar yükselince aynı oranda benzin ve mazota zam yapıyorsunuz da indirim olunca neden bize bu indirim yansımıyor. bu rantı kimler paylaşıyor.
2013 kasım dolar fiyatı 2.0250 yani geçen sene varili yaklaşık 226 tl iken bu sene dolar 2,2430 yani varili 155 tl opette Kurşunsuz Benzin 95 oktan bugün 4,47 geçen sene 4,88 idi. Varil fiyatı geçen senenin %68 seviyesinde iken benzin fiyatı ise geçen senenin % 90 ı civarında oysaki %68i olsa 3,31 Tl ye almamız lazımdı bugün

Eee hala dünyanın en pahalı arabası bizde olduğuna göre, "bunlar arabaya o kadar para veriyorsa benzine para bulur" diyodur bence adamlar. Mercedes fiyat listesinde araçların vergisiz Türkiye'ye geliş fiyatını gösteriyor! Mesela E250 4Matic geliş fiyatı 96.000 TL vergilerden sonra satış fiyatı 281.000 TL!!!! İnsaf yahu bir malın fiyatının 2 katından fazla vergi olur mu???

http://www.mercedes-benz.com.tr/content ... .tmp/E.pdf

1-) İndirim,ülkemizde yılbaşından sonra uygulanacak.
2-) Akaryakıttaki vergi dilimi %59 dan %61 yükseltildi.

yılbaşından sonra pompada görecez fiyatları....

nasıl yapılması gereken kadar indirim yapıldı arkadaşlar? ham petrolün varil fiyatı 66 dolar ve buralarda kalıcı olmadığı düşünüldüğü için bizdeki pompa fiyatlarına tam olarak yansımıyor. kısacası bu kadar ucuz petrole bizim vatandaşı alıştırmak istemiyorlar diyelim.ben 64,5 dolardan 1,3 lot petrol aldım orta vadede 78 dolara satmayı düşünüyorum

ötv deki sabit değer benzin yükselirken yükseliyorda indirim yapılınca neden ayar yapılmıyor. bırakın ayar vermeyi hükümet benzindeki vergi dilimi ocak ayından sonra dahada artıracak. ak sarayın ve özel uçağın maliyeti 2 katrilyonu geçti tabi bu açığı siz benzinle, ve bedeli askerlikle karşılamıyı düşünüyorsanız. bu ülkeye yazık ediyorsunuz demktir.

petrolün varil fiyatı 112 dolardan 45 dolara kadar düştü. hükümet bu düşüşe rağmen vergileri düşürmeye yanaşmıyor. yakında gerçekten bizim araçlar sadece vergi ile çalışacak. işin kötüsü petrole zam yapılırsa bizimkiler vergi artıracak

petrol 45 dolar benzin 4.10 tl ben sunu merak ediyorum diyelimki petrol yine zamlandi ve 100 dolar oldu benzin o zaman kac tl olur ? :lol: 7 tl ? 10 tl? fikri olan var mi?

Teachnologist' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
lefke' Alıntı:
elektrikli toyota çıkınca nerden vergi alacaklar bakalım

Elektrikli araçlar var zaten şu anda.

elektrikten alırlar sıkıntı olmaz.

Şuan zaten elektrikli araçlar için de çözüm üretilmiş şarj ünitelerinden alıyorlar

Elektrikli yaygınlaşırsa da doğudaki şoförlerin ödemeyeceği elektrik parasını paylaştırırlar bize :)

arkadaşlar 199 yılında maluım hükümet para yok maaş veremicez diye depremden sonra ötv belasını getirdi şimdik ler dahil kimse hazır % 60 ötv yi silmiyor silemez silemeyecek. hal böyleyken 5 10 kuruş indirim az daha fazla olsun demek saçmalık ve bilgisizliktir. ötv yi kadırmadan isterse varili 1 dolar olsun kimin umrunda ki?

Dışarıdan petrol bedava gelse benzinin olup olacağı 3,75 tl'dir.

mnn' Alıntı:
arkadaşlar 199 yılında maluım hükümet para yok maaş veremicez diye depremden sonra ötv belasını getirdi şimdik ler dahil kimse hazır % 60 ötv yi silmiyor silemez silemeyecek. hal böyleyken 5 10 kuruş indirim az daha fazla olsun demek saçmalık ve bilgisizliktir. ötv yi kadırmadan isterse varili 1 dolar olsun kimin umrunda ki?
yurt dışındaki petrol fiyatı arttıkça hükümette ödv yi artırdı. bizde diyoruz ki petrol %70 azaldı bir zahmet sizde bu vergiyi biraz azaltın. tamam o hükümet ötv yi getirdiyse bu hükümette onunların yaptığı yanlışla gitmesin bak deprem geçeli yıllar oldu. birisi çıkıp bu hükümete hadi onlar depremden dolayı vergi koydu size ne oluyor demiyor

mazot 5 lira olucak zam yapmadan önce piyasanın ağzını ballandırıyolar merak etmeyin yakında geçer bu rüya

yildiray75' Alıntı:
mazot 5 lira olucak zam yapmadan önce piyasanın ağzını ballandırıyolar merak etmeyin yakında geçer bu rüya
bana oyle geliyor ki 5 lirayada sukrettirirler...

benim böyle her şeyden memnun halkım olsa ben 10 Liraya satarım devletimiz yinede insaflı bence

ben olsam petrol düşsede zam yaparım.bu kafada insanlar olduktan sonra sıkıntı olmaz.veririm bi müdürlük, 2 ton kömür oldu bitti.

Geri