Pejo 207 dizel ve i20 benzinli

Kodla Büyü

Aceylan

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba.
iki araç var alabileceğim. ilan linkleri aşağıda.
pejo 206 benzinli kullandım daha önce. pejodan yana çok sıkıntı yaşamadım.
bakacağım araç 207 dizel. 104 bin kmde. 24.000 tl.
diğer araç ise i20 2011 model 55000de 24.000 tl. i20 galerici. arka çamurluk tarafında boya var diyor.
yakıt benim için önemli. yakıt açısından pejo daha iyidir dizel sonuçta.
i20ler hakkında pek bilgim yok.
Tavsiye istiyorum.
Teşekkürler.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1030/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 524/detay/

perşembe günü 2011 model otomatik i20 aldım. bayanların bakış açısı farklı oluyo ama ben çokkk sevdim arabayı

güle güle kullanın hocam. Benzinli mi? Yakıtı deneme fırsatınız oldu mu?
Aracın gidişi yol tutuşu hızlanması vs nasıl?

valla pejo arabalarını 100 bine kadar kullanacaksın hocam.
Ondan sonra sanayide tanımadığın usta kalmıyor, kendimden biliyorum :)

Zizu_' Alıntı:
valla pejo arabalarını 100 bine kadar kullanacaksın hocam.
Ondan sonra sanayide tanımadığın usta kalmıyor, kendimden biliyorum :)
o biraz şansa kalmış bir olay sanki hocam :) ama pejoda dediğinizi yaşayan çok.

bende i20 2009 model vardı
araç 110 km hızı kolay kolay geçmez bu bakımdan güvenlidir
şehir içinde oldukça seridir.
yokuş çıkış performansı oldukça kötü 1. viteste 1 saat gittiğimi biliyorum.
yakıt olarak şehir dışında 4.8-5,5 arası tüketir.
araç 5 yıl garantilidir. garanti kapsamında kalsın istersen yetkili serviste bakım yaptırman gerekli 300-500 arası tutar.

CosmoKRAMER' Alıntı:
bende i20 2009 model vardı
araç 110 km hızı kolay kolay geçmez bu bakımdan güvenlidir
şehir içinde oldukça seridir.
yokuş çıkış performansı oldukça kötü 1. viteste 1 saat gittiğimi biliyorum.
yakıt olarak şehir dışında 4.8-5,5 arası tüketir.
araç 5 yıl garantilidir. garanti kapsamında kalsın istersen yetkili serviste bakım yaptırman gerekli 300-500 arası tutar.
Hocam bilgi için teşekkürler de 110 kmyi geçmeme olayı nedir ya :) uzun yol yapacağım. Bir arkadaş da fazla hız yapmadığını söylemişti.
Peki sizce linktekinin fiyatı nasıl?

110 km hız bu araç için maximum hızdır. bundan sonra araç deviri 3000 nin üzerine çıkar bu şekilde de 120 140 150 yapar ama yakıt sarfiyatı da artar. motor adeta çıldırır gibi olur. güvenli sürüş hissi vermez. sollamalarda yavaş kalıyor vites düşürüp devir artırarak sollanma yapıyordum.
fiyatı normal gözüküyor iyice baktırın alırken. km ile oynanmış olmasın (zaten anlaşılmazmış ya) 2011 model araç geçen sene muayene yaptırmıştır. orda da km si yazar bir de serviserde bakıma geldiği zaman km yazıyorlar ordan da soruşturun. galerilere güven olmaz.

CosmoKRAMER' Alıntı:
110 km hız bu araç için maximum hızdır. bundan sonra araç deviri 3000 nin üzerine çıkar bu şekilde de 120 140 150 yapar ama yakıt sarfiyatı da artar. motor adeta çıldırır gibi olur. güvenli sürüş hissi vermez. sollamalarda yavaş kalıyor vites düşürüp devir artırarak sollanma yapıyordum.
fiyatı normal gözüküyor iyice baktırın alırken. km ile oynanmış olmasın (zaten anlaşılmazmış ya) 2011 model araç geçen sene muayene yaptırmıştır. orda da km si yazar bir de serviserde bakıma geldiği zaman km yazıyorlar ordan da soruşturun. galerilere güven olmaz.
peki hocam teşekkürler.
Aslında pejo 207 daha çok aklıma yatıyor gibi ama bakalım. Bir de hyundaiyi yerinde göreyim.
Pejoda muayene verileri normal gözüküyor. sigorta kayıtlarına da baktım bi sorun yok gibi. Ama direksiyon çok yıpranmıştı. Üst bölümü brz dökülmüş gibiydi hatta. o şüphelendirdi biraz. Gerçi cam açma kapama düğmeleri de çok yıpranmıştı. Kararsızım.

ikisi de beş para etmez...ford fiesta veya opel corsa al ..
paran varsa alman yoksa japon al demişler.

only61' Alıntı:
ikisi de beş para etmez...ford fiesta veya opel corsa al ..
paran varsa alman yoksa japon al demişler.
Beş para etmez ne hocam naptın sen de :)
fiestaların eski kasalarından hoşlanmıyorum. Yenileri de fiyat olarak biraz yüksek. Opel corsa denk gelirse yeni kasa belki...
Toyotalarda da yarisleri sevmiyorum pek. Corollalar pahalı vs.

Yıllık 20.000 km yapsanız.
207 ile 100 kmde ortalama 5 litreden hesaplarsak 1000 litre
i20 ile 100 kmde ortalama 8 litreden hesaplarsak 1600 litre
dizelin litresi 4,27 x 1000 = 4270 TL
benzinin litresi 4,71 x 1600 = 7536 TL

hesap ortada lpg takacaksanız ayrı tabi.
2 sene binip satacaksanız çok sorun olmazda 150.000 km den sonra ülkemizdeki km algısından dolayı dizel araçın satışı ağır olabilir.

frtmr' Alıntı:
Yıllık 20.000 km yapsanız.
207 ile 100 kmde ortalama 5 litreden hesaplarsak 1000 litre
i20 ile 100 kmde ortalama 8 litreden hesaplarsak 1600 litre
dizelin litresi 4,27 x 1000 = 4270 TL
benzinin litresi 4,71 x 1600 = 7536 TL

hesap ortada lpg takacaksanız ayrı tabi.
2 sene binip satacaksanız çok sorun olmazda 150.000 km den sonra ülkemizdeki km algısından dolayı dizel araçın satışı ağır olabilir.
Haklısın hocam. Teşekkürler bilgilendirme için. Zaten hyundai alırsam lpg taktırırım. senede 20bin km yaparım. iki sene sonra da satarım diye düşünüyorum.

100bini geçmiş dizel zor satılır 207nin fiyatı yüksek.
i20 1.2 motor performans vasat olur yakıt tüketimi 1.6ya yakındır çok düşük beklememek lazım.

Araç kullanıcılarından yorumları okumak çok güzel fikir veriyor :+1:

ismailt' Alıntı:
100bini geçmiş dizel zor satılır 207nin fiyatı yüksek.
i20 1.2 motor performans vasat olur yakıt tüketimi 1.6ya yakındır çok düşük beklememek lazım.
Hocam genelde düşük km de bulmak zor dizelde. Dizeller en az 250 bini görüyor diye biliyorum bunlarda ki 250 bin çok düşük bir rakam aslında.
Belki grande puntolara yönelebilirim. Piyasası daha iyi ama kaliteli midir nasıldır çok bilmiyorum. Parçası da ucuz...

Pejo yu bilmem ama İ20 nin 2011 model 1.2 Team BRC tüplü modelini 2013 aldım ve 5 ay kullandım.Yüksek performans beklemiyorsanız araç bence yeterli.1.2 olmasına rağmen rampa da çokfazla bayılmadan raha çıkabiliyosunuz.en son denediğimde LPG 2.40 TL idi ve klima açık 90-110 km hız arası araba tam dolu 390 km de 53 TL lik lpg yakmıştı.yakıt odaklı düşünürseniz bence çok dial.Ama iç hacmi ve bagaj hacmi yeterli gelmeyebilir.ben tek olduğumdan sıkıntı olmuyordu.
şu an alacak olsam yine İ20 alırım alırım

bilisimci_009' Alıntı:
Pejo yu bilmem ama İ20 nin 2011 model 1.2 Team BRC tüplü modelini 2013 aldım ve 5 ay kullandım.Yüksek performans beklemiyorsanız araç bence yeterli.1.2 olmasına rağmen rampa da çokfazla bayılmadan raha çıkabiliyosunuz.en son denediğimde LPG 2.40 TL idi ve klima açık 90-110 km hız arası araba tam dolu 390 km de 53 TL lik lpg yakmıştı.yakıt odaklı düşünürseniz bence çok dial.Ama iç hacmi ve bagaj hacmi yeterli gelmeyebilir.ben tek olduğumdan sıkıntı olmuyordu.
şu an alacak olsam yine İ20 alırım alırım
Teşekkürler hocam bilgi için.

Hocam bence aracı görmek için 0 araç satan Showroom lara git. Orada içine otur, arka koltuğa geç oraya otur. Çok güzel fikir sahibi olursun iç hacim ve görsellik açısından. Tabii sürüç ve yakıt için kullanıcı yorumu ilj sırada olur

Eğer kış mevsiminin ağır geçtiğ yerde iseniz dizel tavsiye etmem mazot -20 civarı donuyor. Sabah aracı çalıştırmak istediğinizde çalışmayabilir. Benim aracım dizeldi böyle problemlerle karşılaştım. Aracın rengi de önemli koyu renk kiri gösterir. Açık renk tavsiye olunur

Geri