Pcr Testi Sonucu

Kodla Büyü
"Aşı konusunda zıt düşünenlere saygı duyuyorum" demişsiniz. Nedenini biraz daha açar mısınız ?
" eşimin yanında kaldığım süreçte yatan hastaların çoğu ya aşısızdı, ya 1 aşısı vardı, yada verilen ilk gün 8, sonraki günler 3 olan ilaçları içmemişlerdi. " dedikten sonra neden saygı duyduğunuzu söylüyorsunuz?
saygı duyuyorum dedim hocam destekliyorum demedim. Sonuçta her insanın kendi hayatı. Aşı vurulur vurulmaz bana saygı duymak düşer. Sonuçta onun aşı vurulmaması beni etkilemiyor. Kendini etkiliyor. Ben kendimce uygun dili kullanmayı tercih ettim. Sizce saygı duymamam mı gerekirdi.

Geçmiş olsun hocam. Bizde ailecek 1 hafta önce bitirdik karantinayı. Bende 2 aşı var ayakta geçirdim. Eşimde bir aşı vardı sinovac ağırlaşınca 6 gün hastanede tedaviye alındı. Çok şükür bu hafta toparladı. Bizim durum eşimde diğer belirtilere ek olarak kulaklarda duyma kaybı oldu. O zaman sağlıkçıları çağırdık. Aklınız da bulunsun arkadaşlar duyma kaybı da belirtiler arasında. Aynı gün annem ve babamda pozitif çıktı. Babam da 2 aşı var, şeker, böbrek rahatsızlığı olmasına rağmen ayakta geçirdi. Annem aşı olmadı 2 hafta süründü, bu 3. hafta hala toparlayamadı. Arkadaşlar hastane de eşimin yanında kaldığım süreçte yatan hastaların çoğu ya aşısızdı, ya 1 aşısı vardı, yada verilen ilk gün 8, sonraki günler 3 olan ilaçları içmemişlerdi. Dikkatli olalım, biz zor bir 2 hafta geçirdik. İş o noktaya gelince inanın çok zor oluyor. Çocukları kimseye bırakamıyorsunuz, hastaneye gidince refakatçi olarak hasta ne zaman çıkarsa o zaman çıkmak zorundasınız. Ben teknofest yarışmalarına katılmak için zorla aşı vurulan biriyim. Ama 2 haftalık süreçte yaşadıklarımızdan sonra aşı konusunda fikrim tamamen değişti. Aşı konusunda zıt düşünenlere saygı duyuyorum. Benim ki sadece gözlem, bilimsel hiçbir dayanağım yok. Ama tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedik. Öğretmeniz sonuçta şu an sağlıkçılardan bile daha risk altında çalışıyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Geçmiş olsun hocam tekrar. Biz bol sıcak su, bal, limon karışımı yaptık, çok faydasını gördük.
hocam çok geçmiş olsun. Hele ki atlatmışsınız.

Son düzenleme:
hocam çok geçmiş olsun. Hele ki atlatmışsınız.

Biz çok dikkat eden ve aşı olmayanlardanız rutin pcr a gittiğimiz bir günde sıfır belirti ile pozitif çıktı eşim. Neredeyse grip belirtisi bile olmadı. Ben yanında yatmaya hiçbir önlem almadan aynı evde yaşamaya devam ettim. Bulaşmadı bulaştıysa da bilmiyorum teste gitmedim. Yarın karantinam bitiyor. Sıfır belirti ile 10 gün bitti.
Yani ağır geçirme vs. biraz da şans galiba. Okulumda 2 doz biontech olup deli gibi yerlerde sürünenler var.
Bence aşılı aşısız kronik hastalık şu bu hepsi hikaye kimse ne olduğunu bilmiyor herkes tahminlerde bulunuyor. Aynı virüs ilk çıktığında havada 3 sn ucar 5 sn ucar yok amske tak maske çıkar marketten poşetleri 3 beklet yok olmadı 5 beklet kolonya ile sil olmaz çamaşır suyu. Bilim adamı da olsa doktor da olsa herkes sallıyor kimsenin bir bildiği yok, hala kimse net bir belirti söyleyemiyor bak sen bile yeni öğrendik kulaklar da duymuyormuş diyorsun.
Hocam ishal olursan sulu sıçarsın nettir bu nasıl bir hastalık da 1 yılda aşısı bulunuyor adam gibi bir tanı kiti bulunmuyor ya da adam gibi net bir belirti kimse söyleyemiyor.

Velhasılıkelam ben artık hiç kimseye hiçbir görüşe inanmıyorum. Aha da olmadım aşı, çelik gibi geziyorum covidli ile 14 gün dip dibe geçirdim. Bağışıklığımı güçlendirecek ne varsa yiyip içiyorum, sağlıklı beslenmeye ayrıca gayret ediyorum.

Bu arada başım çok ağrırsa ağrı kesici içmem, çok zor kalırsam belki, sen 8 tane içmeyenler ağır geçiriyor demişsin hocam 2 günde 1 kutu ilacı mı bitirelim hasta olursak:D
yazımı tam okusanız keşke hocam. "Benim ki sadece gözlem, bilimsel hiçbir dayanağım yok. Ama tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedik." yazdım. Sizin yazdıklarınızda olduğu gibi. Hiçbir bilimsel dayanağı olmayan açıklamalar hepimizin ki. Ezbere yazmasak keşke, ben özellikle cümlelerimi seçerek yazdım. Aşı ol - Aşı olma karşıtlığına çekilmesin diye ama. Konu bütünlüğünü bozup aradan cımbızla cümleler seçtiğiniz de konu başka yerlere çekiliyor. Malesef şartlanma olsa gerek illa oraya çekiliyor. Benim yazdıklarım kötü duruma düşenler için. Zaten rahat geçirenlere o ilaçları vermiyorlar. Uygun olanı yapmışsınız hocam ne güzel, yemiş içmişsin. Size de geçmiş olsun.

6 AY hocam. ben de ağustosta korona oldum. aşısızım. benden hala pcr sorulmuyor. bakanlıktan bir yazı gelmişti. 6 ay yazıyordu
hocam o bakanlıktan gelen yazıyı paylaşabilir misiniz burada? Bakanlığın covid hattına başvurdum, oradan bana verilen resmi cevap 180 gün. Hes uygulamasında da covid geçirdikten 180 gün sonrasına kadar seyahat edebilir vs. yazıyor, ondan sonra aşı ya da yeni bir pozitifliğiniz yoksa yazmıyor, eşimden biliyorum, o test yaptırmadı ben 2. kez olunca, keşke yaptırsaydı en azından süresi uzardı. Aşı olmayanların en azından ailesinde pozitif vaka çıktı ise test yaptırmasında fayda var. Önceden zorunlu tutuyorlardı, şimdi yakın temaslıyı eğer çalışmıyorsa ya da aşılıysa zorunlu test yapmıyorlar.

Geri