PCI express 2.0 anakarta PCI express 3.0 ekran kartı takılır mı ?

Kodla Büyü

altech26

Üye
Merhabalar. Düşük bütçeli bir sistem topladım. Anakartım LGA 1155 h61c Turbox. Geçici olarak topladım zaten idarelik. Şimdi bir kaç sorum olacak. Birincisi;
Başlıkta da belirttiğim gibi anakart 2.0 giriş destekliyor. Aldığım ekran kartı ise internet cafe çıkması rx570. 3 ay garantili. Express girişi 3.0. Bu anakartta bu ekran kartı sıkıntı yaratır mı ? Monitörüm standart Exper monitör. VGA dönüştürücü alarak kullanacağım. Bu şartlarda performans düşüşü yaşar mıyım ?
İkincisi;
PSU olarak FSP 450-51 AAC 450 W 80 Plus bronze tercih ettim. Sistemim:
12 GB DDR3 ram (8+4 fakat 8+8 yapacağım)
Hikvision 240 GB SSD (şimdilik böyle +400 bir SSD veya bir adet daha 240 takviye yapacağım.)
Rx570 ekran kartı (harici beslemesi var)
İ5 3570 3.40 GHz 3. Nesil işlemci

Bu PSU ile sorun yaşar mıyım ?

Üçüncüsü;
Ekran kartım henüz elime ulaşmadı. 6 veya 8 pin ekran kartı. Harici beslemesi var. PSU'nun kaç pin girişli olduğunu bulamadım. Pin çoklayıcı+ VGA dönüştürücü ile performans kaybı veya bir sıkıntı yaşar mıyım ?

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Kart takılır. Çalışır da, ama bant genişliği PCI 2.0 ile sınırlı olur. Kartın tüm potansiyeli kullanılamaz, ama düşük bütçe ile bu göz ardı edilebilir diye düşünüyorum. Güç kaynağı da yeterli olur, ihtiyaca göre 6/8pin çoklayıcı/dönüştürücü vb. bişey gerekir ise kullanılır ve sorun olmaz muhtemelen...

Geri