Pc'de kayıtlı filmleri izlerken donma sorunu!

Kodla Büyü

asdera58

Site Gezgini
Arkadaşlar Merhaba.. Ben bs player, media player ve media player classic ve bir de gom player.. vs. şimdilik bunlar. Bu programlarla film izlerken belli bir dakka da veya hemen filmin başında donma sorunu yaşıyorum. ses ve görüntü donuyor süre devam ediyor ve o da bir süre sonra donuyr. ilk başlarda sadece harici bellekten izlerken oluyordu. şimdi ise pc ye kayıtlı filmlerin çoğunda da olmaya başladı. Yani filmlerin %90 ında bu sorunu yaşıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan veya bilen kişilerden yardım bekliyorum.Teşekkürler.

hocam bahsettiğin problem bende de vardı. Videoların çoğunda görüntü normal hızından yavaş akıp ses görüntünün önüne geçiyordu. Ben de videolar komple bozuldu sanmıştım. Nasıl çözdüm hatırlamıyorum. Bilgisayar bayağı eski ama şu an hiçbir sıkıntı yok. 480p'leri oynatıyor bu taka haliyle. Herhalde format attıktan sonra düzeldi ya da k-lite'ın son versiyonunu yükleyince de düzelmiş olabilir.

hocam bnm laptopun özellilerde iyi 4gb ram 1gb ekran kartı i3 vs vs.. ama bu sorun başıma dert oldu ne yapacam bilmiyorum

eskiden oynattığı videoda sorun varsa.. kodekleri kaldır, yenile.. playerınıda yenile.. yinede hiç olmuyor ise sistemi yenile.. ondada olmuyorsa servise gönder..

1- playerları denediğine göre, codecleri yenile hocam.
2- Ekran kartı driverını güncelle.
3- Formatla bilgisayarı.
4- Servise gönder bilgisayarı.

Genel olarak takılma ekran kartı düşüklüğünde oluyor. 720P falan izliyorsan ondandır dicektim ama bilgisayarının iyi olduğunu yazmışın hocam, kimbilir nedendir ama formatla düzelir %99.

Sistem geri yükleme yapsana hocam, al eskilere bilgisayarı bir dene bakalım.

Aynı sorun bende de oldu. Pc ye daha yeni format attım.
Gom, km, vlc, media player classic, windows media player yüklü bilgisayarımda
media player classic te hiç bir kasma olmuyor. (ama bu player çok kullanışşız.) Anyı zamanda k- lite ile geliyor bu program(dikkat)
Gom, km, vlc de 5-10 dk sonra kasmalar oluyor. (ses ve video senkron değil yani)
windows media player ise 720p videoları hiç açmıyor.

k- lite ı kaldırayım dedim. bir sürü kayıt defteri hatası verdi. (yoksay diyerek kaldırdım bir şekilde)
k-lite ı tekrar yüklerken yine aynı hataları verdi.
k- lite repair tool (codec tweak tool) kullandım. sorun yine çözülmedi.

Ekran kartı sürücüsünü güncelledim yine düzelmedi

Aynı sorun bende de oldu. Pc ye daha yeni format attım.
Gom, km, vlc, media player classic, windows media player yüklü bilgisayarımda
media player classic te hiç bir kasma olmuyor. (ama bu player çok kullanışşız.) Anyı zamanda k- lite ile geliyor bu program(dikkat)
Gom, km, vlc de 5-10 dk sonra kasmalar oluyor. (ses ve video senkron değil yani)
windows media player ise 720p videoları hiç açmıyor.

k- lite ı kaldırayım dedim. bir sürü kayıt defteri hatası verdi. (yoksay diyerek kaldırdım bir şekilde)
k-lite ı tekrar yüklerken yine aynı hataları verdi.
k- lite repair tool (codec tweak tool) kullandım. sorun yine çözülmedi.

Ekran kartı sürücüsünü güncelledim yine düzelmedi

eski bir pc de aynı sorunla karşı karşıyayım, player lar güncel, codec son ve tam sürüm ama vlc gom player da donmalar kasılmalar var. gel gelelim media player classic te hiçdonma kasılma yok, ilginç bir durum, siz çözebildiniz mi acaba?

Geri