Pc SES sorunu

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Zil sisteminin bağlı olduğu idaredeki bilgisayar 2-3 gündür ses vermemeye başladı. Şöyle ki her şey normal gözüküyor donanım aygıtlarından ses ayarlarına baktım herhangi bir müzik vs açıldığında çalıyor gözüküyor ama hoparlörlerden ses çıkmıyor. Daha sonra kulaklık takıp sesi dinlediğimde çok çok az çaldığını fark ettim yani çok dikkatli dinlendiğinde kulaklıktan ses duyulabiliyor. Ses seviyeleri vs hepsi en üst seviyede. Aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştirmesi yaptım,realtek kurdum,aygıtı kaldırıp yeniden başlattım vs bi çözüme ulaşamadım. Önerileriniz nedir acaba?

kulaklık yerine harici güçle beslenen hoparlör takıp denediniz mi? Aynı sıkıntı benim evdeki onboard ses kartlı bilgisayarımda da mevcut, ilave ses kartı takmak zorunda kaldım.

kulaklık yerine harici güçle beslenen hoparlör takıp denediniz mi? Aynı sıkıntı benim evdeki onboard ses kartlı bilgisayarımda da mevcut, ilave ses kartı takmak zorunda kaldım.
Hocam anfi bağlıydı anfiden ses alamadık sadece cızırtı yapıyordu. Önce anfinin bozuk olduğunu düşündüm ama başka pc ye bağlayınca anfi çalıştı. Daha sonra pc’ye bakınca kulaklık ile denedim ve dediğim gibi sesin çok çok az geldiğini farkettim. Yani sorun kesinlikle bilgisayarda. Ama işte donanımsal öı yoksa yazılımsal mı orasını anlayamadım. Format atmakta istemiyorum başka bir çözüm yolu olabileceğini düşünüyorum

Bi ara benzer bi sorun cep telefonumda başıma gelmişti. kulaklık girişini toplu iğne ve kulak çöpüyle temizleyince düzelmişti.

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Zil sisteminin bağlı olduğu idaredeki bilgisayar 2-3 gündür ses vermemeye başladı. Şöyle ki her şey normal gözüküyor donanım aygıtlarından ses ayarlarına baktım herhangi bir müzik vs açıldığında çalıyor gözüküyor ama hoparlörlerden ses çıkmıyor. Daha sonra kulaklık takıp sesi dinlediğimde çok çok az çaldığını fark ettim yani çok dikkatli dinlendiğinde kulaklıktan ses duyulabiliyor. Ses seviyeleri vs hepsi en üst seviyede. Aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştirmesi yaptım,realtek kurdum,aygıtı kaldırıp yeniden başlattım vs bi çözüme ulaşamadım. Önerileriniz nedir acaba?
Arkadaşlar bu sorunum hala devam ediyor önerisi olan var mı?

Ses çıkışınızda sorun var büyük ihtimalle sorunun bir benzerini de ben yaşadım zil sistemi takılı bilgisayar belli bir süre sonra ses vermemeye başladı tabi sizin gibi kulaklık taktım ama yine de ses alamadım sonra aşağı linkteki ürün gibi usb ses kartı aldım sorunu çözdüm
https://www.hepsiburada.com/usb-ses-karti-7-1-virtual-3d-harici-p-BDSARF151022345
Harici ses kartı olarak işlev görüyor sanırım hocam. İşe yaradıysa sizde ben de böyle bir şey alayım

Kalitesiz bir harici ses kartı alırsanız seste distorsiyon( cızırtı diyebiliriz ) olması çok büyük bir ihtimaldir. Ugreen marka 49₺ gibi fiyata satılıyordu en son, çin malı ama oldukça kalitelidir.

Harici ses kartı olarak işlev görüyor sanırım hocam. İşe yaradıysa sizde ben de böyle bir şey alayım
Evet harici ses kartı olarak çalışıyor 2 sene önce kullamıştım. Hocamın da dediği gibi cızırtı olabilir tavsiyem ucuz olanı alın memnun kalırsanız sonra kalitelisini alırsınız.

Geri