pc seagate harici hard diski görmüyor

Kodla Büyü

zfrkaya

Aktif Üye
Harici harddiskin (seagate) ışığı yanmasına bilgisayarıma harici harddiski takınca görmüyor, tepki vermiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Harici harddiskin (seagate) ışığı yanmasına bilgisayarıma harici harddiski takınca görmüyor, tepki vermiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yardım edilecek pek bir şey yok. Muhtemelen ya kartı ya da içindeki sabit disk bozulmuştur. Tabi önce mümkünse kablosunu değiştirip deneyin ama bu tür durumlarda pek yapılabilecek bir şey olmuyor.
Eğer garantisi devam ediyorsa garantiye yollayın, büyük ihtimalle yenisini gönderirler. Garantisi yoksa içini açıp, içindeki sabit diski çıkarıp, bir bilgisayara SATA kablosuyla takın. Eğer görürse demek ki harici diski bilgisayara bağlamamızı sağlayan devre bozuktur, boş bir harici disk kutusu alıp, sabit diski harici olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Eğer söktüğünüz sabit diski bilgisayara taktığınızda da görmüyorsa, geçmiş olsun. Disk bozulmuş demektir.

Bazen sistem diske sürücü harfi atayamıyor. Disk yönetiminden bakmak lazım. Disk görünüyorsa harf atanabilir.
Bazen de bad sektörden dolayı sistem çok geç görebiliyor. Beklemek lazım. Görürse de sağlam dosyalar alınabilir.
Bunların dışında başka bir hdd kutu kullanarak denenebilir.

teşekkür ederim hocalarım bekleyince bir geldi gitti ondan ddolayı bekleyip kes kopyala yapöayı deniyorum. @yenersonmez hocamın tavsiye ettiklerinden birini alıp ona aktaracağım çok teşekkür edeirm.

Geri