Pc Sabit Diski Görmüyor?!!!!!

Kodla Büyü

**melike**

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bir bilgisayarım acayip yavaşlamıştı. yarım saatte açılıyodu ve çoğu zaman da açınca kilitlanip kalıyodu. Okudlaki bilgisayarları getiren teknik servis elemanlarına ilettim.Format çek düzelir hocam dediler..ben de format atacaktım. ama "sabit diski görmüyor pc, kurulum yapamazsınız" diyor. kabloları kontrol ettim. bir sorun yok gibi görünüyor. Aslında önce sorun yoktu...formatı atmaya başladığımda , biraz yavaş da olsa kurulum dosyalarını kopyaladı. c'yi seçtim kurmaya başladı. %100'e gelince takıldı kaldı.Ben de tekrar denedim. birkaç defa böyle olduktan sonra şimdi de hardiski hiç görmüyor.

Sorun ne olabilir? :(

hocam hard disk yanmış olabilir. Ayrıca ide kablolarını bir değiştirin önce derim. Sorun yoksa hard diski başka bir bilgisayara ikincil olarak takın. Orada hard diski görüp görmedeğini kontrol edin.

Markası yok arkadaşlar. toplama. belediye vermiş ama görseniz.. ucuz etin yahnisi yenmez derler ya.. o durum..4 monitör arıza verdi şimdiye kadar, durduk yere hem de..bi güç kaynağı takmışlar çalışmıyo falan..

Neyse bugün teknik sevise iletirim durumu.Ama umarım harddisk yanmamıştır. ilk defa başıma gelelcek böyle bir durum..

Peki harddisk niye yanar ki? (bu arada sata kablosunu kontrol etmiştim sağlam.)

hdd yi hiç görmüyorsa bad sector falan olduğunu zannetmem.varsa bile yüzeyin ilk sectorunu kapsıyorsa olabilir. bence o harddiski söküp başka bir bilgisayara (slave) takın ve orada bir scandisk yapın ve varsa bad sector o sectorlerin kullanımını iptal edin ve kurulumu tekrar başlatın. eğer diğer bilgisayardada görmezse harddissk bitmiştir. . .

hocam öyle kolay kolay yanmaz hdd.ilk önce setup ayarlarına gir oradan hdd yi arat.arada bilgisayar görmeyebilio.olmadı yapamadınız en güseli diğer hocalarımın dediği gibi hddyi başka bir bilgisayara bağlamalısınız. kolay gelsin

disk sata ise xp kurulumu sırasında disketi ile tanıtmanız gerekebılır.ilk kurulum ekranı sızı yanılmasın..

disk sata ise xp kurulumu sırasında disketi ile tanıtmanız gerekebılır.ilk kurulum ekranı sızı yanıltmasın..

Geri