pc ip almış,bağlandı yazıyor,ama internet yok

Kodla Büyü

fırtına086

Aktif Üye
arkadaşlar yanımda 3 tane laptop var 2 tanesi kablosuz olarak intirnete giriyor, ama bitanesinin görev çubuğundaki wireless ağ simgesinde sarı ünlem işareti var. ağ isminde bağlandı yazıyor. sağ tıklayıp durumdan baktım ip numurusı da almış, ama internet erişimi yok diyor, antivirüsü kapattım, güvenlik duvarını açtım, ip'yi elle verdim yine girmiyor internete.
sorun ne olabilir?

internet seçenekleri bağlantılar yerel ağ bağlantıların da proxy işaretmiş olabilir.geçen okuldaki bir pc de aynı durum vardı.

Merhaba;

El ile ip verilmiş ise bundan ötürü bağlanamıyor olabilir. Onu otomatik ip yapın veya girilmiş olan dns adresi de sorunlu olabilir.

Aynı isimli olan cihazlar olabilir.
Setup bulabilirim derseniz chrome ile deneyin. Eğer zaten chrome ile deniyorsanız ie ile test edin.
almış olduğu ip yi diğer iplerle karşılaştırın aynı ip bloğunda mı
Proxy girilmiş olabilir. İe -> özellikler -> ağ ayarları altında görebilirsiniz.
Modem tarafından daha önce bloklanmış bir ip almayı deniyor olabilir bunu kontrol edebilirsiniz.
laptop ise kablolu veya kablosuz diğer durumu (ağ kartı) deneyerek kontrol edebilirsiniz.
Modemi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz.

sağolun arkadaşlar sebebini anlayamadım ama sabahtan beri internete girmeyen bilgisayar az önce girmeye başladı, ben de anlamadım nasıl iş bu.

Bunu sebebi AP ten interneti almaya çalışman. Asıl neden ise daha önceden bu bilgisayarın modemden bağlanması.

arkadaşlar bugün aynı laptop yine girmiyor internete, okulda sadece modem var, access point yok. modemin kablosu ağ adı "okul".
diğer laptoplar modemi "okul" diye görürken bu laptop "okul2" diye görüyor ve bağlanmıyor, ip numarası almış ama sarı ünlem işareti var.
bu okul2 nerden geliyor?

Otomatik bağlan listesinin temizleyin daha sonra kablosuz ağa yeniden bağlanın ve şifreyi girin. Şifreleme türü değiştirilmiş olabilir.

hasari' Alıntı:
Otomatik bağlan listesinin temizleyin daha sonra kablosuz ağa yeniden bağlanın ve şifreyi girin. Şifreleme türü değiştirilmiş olabilir.
otomati bağlan listesi neresi hocam, kablosuz ağları yönet'e girdim sildim. şu an okul diye bağlandı ama internet yok.

tam da ben de böyle bir yardım isteyecktim. arkadaşlar yeni acces pointler takıldı 3 adet önceden de 3 tane vardı . bu yeni takılanlarlar aynı isimle tanımlı. diğerleri 2 farklı ad yani 3 tane farklı bağlantı var görünüyor. ve diyelim ki ben kendi koridorumda bağlanıyorum sorun yok ama laptopla başka bir yere gidince diğer bağlantıyı seçsem de bağlanamıyorum. veya diğer tarafta bağlanan diğer acces pointe geçti mi bağlantı yok. karmaşık oldu. yani herkes ilk bağlandığı access pointe bağlanabiliyor diğerlerine bağalanamıyor.

fırtına086' Alıntı:
hasari' Alıntı:
otomati bağlan listesi neresi hocam, kablosuz ağları yönet'e girdim sildim. şu an okul diye bağlandı ama internet yok.
Tamam orayı temizlediniz yeniden bağlandıysanız şimdide modemi ara yüzden resetleyin.

nazlı' Alıntı:
tam da ben de böyle bir yardım isteyecktim. arkadaşlar yeni acces pointler takıldı 3 adet önceden de 3 tane vardı . bu yeni takılanlarlar aynı isimle tanımlı. diğerleri 2 farklı ad yani 3 tane farklı bağlantı var görünüyor. ve diyelim ki ben kendi koridorumda bağlanıyorum sorun yok ama laptopla başka bir yere gidince diğer bağlantıyı seçsem de bağlanamıyorum. veya diğer tarafta bağlanan diğer acces pointe geçti mi bağlantı yok. karmaşık oldu. yani herkes ilk bağlandığı access pointe bağlanabiliyor diğerlerine bağalanamıyor.
Bundan dolayı arada bir modemi resetlemelisiniz. :)

nazlı' Alıntı:
modemin wirelesını kapatınca sorun çözüldü
O zaman siz wireless yayın modunu (b,n,g) ve kanalı (1,2,3...11) aynı seçmemişsiniz. Modem ve APler aynı kanalda olsunlar.

Geri