PC den hayatımda ilk kez duydugum SES

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaslar
telefondan simdi arkadasın biri yardım istedi cevapsız kaldım.
Eski tip kasalardan bir bilgisayar. Bilgisayarın çalışmasında herhangi bir problem yok. Uyarı mesajı filan yok. donma yok.
bilgisayar şuan açık ve bip bip bip diye ses geliyor. bizim bildigimiz bios uyarı sesleri değil. resmen yogun bakım ünitelerinde kalp ritmi için çalışan cihazlar oluyor ya bip bip diye ses veriyor onun kadar güçlü ve onun gibi ritmik.
Hani bu bilgisayardan geliyor denmeseydi diyecektim arkadas suan bi hastanın başında benle telefonla konusuyor.
karsılasan oldu mu boyle bir durumla?

evet benim lab ta eski bir bilgisayardan tıkladıkça hızlı, tıklamayınca daha az aralıklı bip sesleri geliyor. İnceledim kasayı ama anlayamadım.

Klavye veya fare tuşlarına basınca mı geliyor muş acaba? Biostan açılışta hata vermeyecek şekilde ayarları yapıp fare ve klavyesiz çalıştırsın bilgisayarı.

Klavye tuşuyla alakalı değil, benim ki de aynı.. açıldığı anda başlıyor.. alıştık o şekilde kullanıyoruz :mrgreen:

bios pilini çıkartıp ayarları default yapın....ya da anakarta bağlı ince bağlantı kabloları var onları tek tek çıkartıp deneyin bakalım ses gidecek mi?

hocam soyledim klavye olayını ama bilirsiniz klavye olunca genelde kesintisiz ses gelir... oyle bi ses degildi dedim ya sanırsınız ki hastanın basındaki o cihaz ötüyor öyle güçlü ve tok bir ses...
olayın baslangıcını sordum bi film açmaya çalısırken baslamıs...
diğer arkadasları demişler bu eski makina ve bunda 4-5 farklı medya oynatıcı var onlardan olabilir..
velhasıl ben birsey anlamadım neyseki kasayı yeni bir kasayla degiştireceklermiş üstelemedim ama çözümü de merak etmiyor değilim...

Geri